Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szczecin-Trogir (Ciovo) - wasze propozycje drogi.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007
Szczecin-Trogir (Ciovo) - wasze propozycje drogi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 22.02.2007 17:59

Witam, 30 czerwca wybieram się samochodem do Chorwacji (wyspa Ciovo). Wyjeżdżam ze Szczecina. Wszystkie planery internetowe pokazują jako najszybszą, drogę przez Niemcy-Austrię-Słowenia-Chorwacja (ponad 1600km). Proszę wszystkich, którzy już pokonywali podobną trasę, o podpowiedzi, którędy dokładnie jechać, aby było możliwie jak najszybciej i jak najkrócej.

Marek
tygrys500
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys500 » 22.02.2007 18:13

Szczecin Poznań Wrocław Boboszów Svitawy Brno Wiedeń Graz Maribor Zagrzeb Trogir 1489km.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 22.02.2007 19:10

maar, na twoim miejscu wybrałbym wariant niemiecki dzieki któremu jedziesz prawie cały czas autobahnem.
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 22.02.2007 20:22

Też bym jechał autobahnem.
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 24.02.2007 21:56

Osobiście polecam trasę przez Niemcy, chyba że lubisz wolną jazdę i ciężkie przejazdy przez zatłoczone miasta (Poznań, Wrocław).

Moja sprawdzona trasa:
Kołabaskowo - Berlin (istnieją różne szkoły przejazdu przez obwodnicę miasta) - Hof (uwaga na trudności przy zmianie autostrady) - Regensburg - Passau (Austria) - Wels - Graz - Maribor - Zagreb - Split - Trogir.

Nocleg najlepiej zaplanować w Austrii. Konkretne miejsce należy wybrać w zależności od godziny wyjazdu i szybkości twojej jazdy. Proponuję wyjechać raniutko, co umożliwi dojazd w godzinach popołudniowo-wieczornych do Grazu, a tam można zarezerwować sprawdzony Oekotel.

W razie pytań - chętnie udzielę dalszej pomocy.
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 24.02.2007 22:30

Dlaczego ze Szczecina przez Poznań, Wrocław nie wiem. Ja jadąc z Ziel. Góry przez przejście Zawidów, Praga, Wiedeń itd. do Sibenika miałem czas przejazdu 14,30 i 1300 km. Być może przez Niemcy ze Szczecina będzie lepiej.
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 15.03.2007 23:01

Ze Szczecina nie ma co się specjalnie zastanawiać. Na pewno przez Niemcy. To właśnie duży plus Szczecina w drodze do Cro. Ominięcie polskich dróg to wielka ulga.
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 16.03.2007 00:08

Jechałem tą trasą już 2 razy
Generalnie wszelkie pomysły na jazdę ze Szczecina przez Polskę uważam za poronione (przetestowałem to na trasie Szczecin Karpacz przez nasz kochany kraj 8 godzin jazdy, przez Niemcy 6 godzin i tylko 60 km więcej).
Ale wracając do meritum polecam trasę na Villach i dalej Klagenfurt, Kranj, Ljubiljana. Przejście w Klagenfurt jest małe i jest tam mało turystów praktycznie nie ma korkow na przejściu a takie korki w sezonie jak w Mariborze to nigdy się nie zdażają. Jedyna wada tej trasy (dla mnie zaleta) to podjazdy i zjazdy do przejścia w Klagenfurt (niesamowite widoki i serpentyny na drodze) trzeba mieć sprawne auto a szczególnie hamulce bo jest to wjazd na przełęcz ponad 1400 mnpm.
Trochę się nawet zdziwiłem jak auto traci na mocy na takiej wysokości a jechałem rocznym focusem.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 16.03.2007 09:57

Ze Szczecina tylko przez Niemcy, Austrię i Słowenię, trasa mniej - więcej taka jaką opisał mariusz29.
W zeszłym roku jechaliśmy z dziewczynką Matizem :) do Sukosanu i wyszło 19,5 godziny jazdy plus cztery godzinki na przespanie się na parkingu, gdzieś w okolicy granicy austriacko - niemieckiej. Da się przeżyć :).
Przez Polskę bym się nie pchał, nawet jak by mi mieli dopłacić. Przez Pepików też nie, bo wg relacji większości podróżników, są na nas cięci za jakieś tam 68 ;) czy coś i nie szczędzą mandatów.
W tym roku też się wybieramy, tylko raczej naszą Kozą :) ale trasa ta sama. Jak byś chciał szczegóły trasy - napisz na maila to odgrzebię gdzieś tam szczegółowy plan, albo po prostu spotkamy się w Szczecinie i "palcem po mapie" :)
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES
FruTisS
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) FruTisS » 18.03.2007 21:51

Kołbaskowo - Berlin - Hof - Regensburg - Passau (Austria) - Wels (Linz) - Graz - Maribor - Zagreb - Split ...


Jechaliśmy dokładnie taką samą trasą jak napisał mariusz29.

Na granicy w Kolbaskowie byliśmy około 22:00.
Około 4:00 zatrzymaliśmy się na 3 godzinną drzemkę na parkingu około 30km przed granicą Austriacką.
O 7 rano ruszylismy dalej ..granicę Słoweni przekroczyliśmy około 11:00.
Na pokonanie Słoweni trzeba zarezerwować około 1h - ruch spowolniny :) W Chorwacji więc byliśmy o ~12:00 Póżniej już tylko autostradą do Splitu - 4 h .

W tym roku planujemy jechać tą samą trasą.
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 19.03.2007 00:13

Tylko przez Niemcy, tak jeżdżę co roku a nocować na trasie to można w Grazu hotel tuz przy autostradzie pokój na cztery osoby ok 60 euro :P
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 19.03.2007 09:47

No właśnie z tym noclegiem to mam problema :) Jeśli będę jechał samochodem w większej grupie, to może tylko "drzemka" na parkingu w drodze i prawie na jeden raz.
Jesli będę śmigał moją Kózką to wówczas z noclegiem pewnie i to takim, gdzie będę mógł zamknąć moto na jakimś parkingu albo w garażu.
Ale wszystko się jeszcze rozstrzygnie za około miesiąc - wtedy będę wiedział co ze znajomymi i będę po przeglądzie Kozy w serwisie, a więc będę wiedział czy da radę, czy lepiej jej nie nadwyrężać :)
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 19.03.2007 10:54

Krótki nocleg na parkingu to dobry pomysł, tym bardziej że kultura na zagranicznych parkingach jest dużo wyższa niż w naszym kraju. Na trasie jest wiele zacisznych miejsc parkingowych, gdzie wieczorem śpią kierowcy samochodó ciężarowych i osobowych. Tylko, że w aucie nigdy nie wyśpisz się tak jak w hotelu, no i nie weźmiesz prysznicu (to minusy tej formy noclegu).
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 19.03.2007 11:23

No tak a do tego jeszcze jak jedziesz motocyklem to tylko na trawce :) jak jest pogoda, bo jak ni ma ... ;) to hoho :)
A na niemieckich stacjach pryśniców ;) jest pełno i kosztuje to to tyle co nic. Kiedyś testowaliśmy w drodze z Bordeaux - całkiem znośną toaletę idzie tam zrobić.
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 19.03.2007 15:44

mariusz29 napisał(a):Krótki nocleg na parkingu to dobry pomysł...


no właśnie, nocleg na parkingu (tzn. 2-3 godzinki) czy lepiej jednak jakiś hotelik. Jadę na 3 samochody, 9 osób, w tym 3 dzieci (8, 13 i 14 lat) i nie wiem czy dzieciaki wytrzymają te kilkanaście godzin non stop w samochodzie. Może lepiej jakiś nocleg gdzieś przy granicy niemiecko-austriackiej. Może macie jakieś propozycje.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Szczecin-Trogir (Ciovo) - wasze propozycje drogi.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone