Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sylwester 2006/2007

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
satel
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2006
Sylwester 2006/2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) satel » 17.11.2006 19:55

Witam
czy może ktoś był na sylwestra w chorwacji??
chcielibyśmy pojechać i nie wiem jak tam jest i gdzie szukać ??
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.11.2006 01:13

satel napisał(a):Witam
czy może ktoś był na sylwestra w chorwacji??
chcielibyśmy pojechać i nie wiem jak tam jest i gdzie szukać ??


Nad morzem, w Środkowej Dalmacji jest tak:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A tak jest na autostradzie w górach:

Obrazek Obrazek
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 23.11.2006 12:11

Lepiej przyznajcie sie czy macie juz fajne plany na sylwestra,
a może wstydzicie sie o nich opowiedzieć :oops: :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2006 23:18

Ja planuję nie być w końcu chory w Sylwestra, a z rana z Nowym Rockiem na narty.
Tymoteusz-ka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 24.11.2006 21:02

Ja je spędzam na Europejskim Spotkaniu Młodych TAIZE, w tym roku w Zagrzebiu :) Od 28.12.2006 do 01.01.2007, spotkania odbedą się w halach targowych. Przyjedzie tam kilkadziesiąt tysięcy młodych z całej Europy.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.12.2006 20:05

Interseal napisał(a):Ja planuję nie być w końcu chory w Sylwestra, a z rana z Nowym Rockiem na narty.

Tylko gdzie? Po tym zmrożonym w Białce, czy może naSzymoszkowej? A może Krynica? :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2006 20:41

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.12.2006 21:02

majeczka napisał(a):
Interseal napisał(a):Ja planuję nie być w końcu chory w Sylwestra, a z rana z Nowym Rockiem na narty.

Tylko gdzie? Po tym zmrożonym w Białce, czy może naSzymoszkowej? A może Krynica? :lol:


Ciut daleko jak dla mnie. :D
Kiedy pisałem tego posta była jeszcze nadzieja...
W tej chwili "chodzi" np. wyciąg "Stożek" w Wiśle ale nie zaryzykuję chyba, zresztą ma być w Nowy Rok +6 stopni.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.12.2006 00:08

Pogoda jest fatalna; onet, wirtualna, interia wszystko wzajemnie się wyklucza; do tego ulewy :?: :?: :?: . W zeszłym roku już szusowałam po zmarzniętym śniegu na Kotelnicy, rownież w okresie świątecznym ; dla mnie osobiście to żadna przyjemność. Ciągle musiałam panować nad nartami, żeby mnie niosły tam gdzie ja akurat chcę. Do tego niesamowita frekwencja na stoku. A tak liczyłam, że w okresie świąt trochę pozjeżdżamy. Widocznie nadzieje na jutro są atrakcyjne, póki dziś nie stało się wczoraj :wink: :wink: :wink: :papa:
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 30.12.2006 00:13

majeczka napisał(a):Pogoda jest fatalna; onet, wirtualna, interia wszystko wzajemnie się wyklucza; do tego ulewy :?: :?: :?: . W zeszłym roku już szusowałam po zmarzniętym śniegu na Kotelnicy, rownież w okresie świątecznym ; dla mnie osobiście to żadna przyjemność. Ciągle musiałam panować nad nartami, żeby mnie niosły tam gdzie ja akurat chcę. Do tego niesamowita frekwencja na stoku. A tak liczyłam, że w okresie świąt trochę pozjeżdżamy. Widocznie nadzieje na jutro są atrakcyjne, póki dziś nie stało się wczoraj :wink: :wink: :wink: :papa:


Proponuję Szwajcarię, tam warunki narciarskie znakomite. Chociaż u nas też obiecują, że naśnieżanie pójdzie "całą parą" - więc chyba Korbielów!!!!!!!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.12.2006 00:52

Jola L-G napisał(a):
majeczka napisał(a):Pogoda jest fatalna; onet, wirtualna, interia wszystko wzajemnie się wyklucza; do tego ulewy :?: :?: :?: . W zeszłym roku już szusowałam po zmarzniętym śniegu na Kotelnicy, rownież w okresie świątecznym ; dla mnie osobiście to żadna przyjemność. Ciągle musiałam panować nad nartami, żeby mnie niosły tam gdzie ja akurat chcę. Do tego niesamowita frekwencja na stoku. A tak liczyłam, że w okresie świąt trochę pozjeżdżamy. Widocznie nadzieje na jutro są atrakcyjne, póki dziś nie stało się wczoraj :wink: :wink: :wink: :papa:


Proponuję Szwajcarię, tam warunki narciarskie znakomite. Chociaż u nas też obiecują, że naśnieżanie pójdzie "całą parą" - więc chyba Korbielów!!!!!!!!!


Jutro ruszają Juliany i Golgota w Szczyrku - trochę bliżej z Wilkowic. Na serwisie GAT-u piszą że w Korbielowie tylko "trójka" ma śnieg.... :cry:
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 30.12.2006 01:05

Interseal napisał(a):
Jola L-G napisał(a):
majeczka napisał(a):Pogoda jest fatalna; onet, wirtualna, interia wszystko wzajemnie się wyklucza; do tego ulewy :?: :?: :?: . W zeszłym roku już szusowałam po zmarzniętym śniegu na Kotelnicy, rownież w okresie świątecznym ; dla mnie osobiście to żadna przyjemność. Ciągle musiałam panować nad nartami, żeby mnie niosły tam gdzie ja akurat chcę. Do tego niesamowita frekwencja na stoku. A tak liczyłam, że w okresie świąt trochę pozjeżdżamy. Widocznie nadzieje na jutro są atrakcyjne, póki dziś nie stało się wczoraj :wink: :wink: :wink: :papa:


Proponuję Szwajcarię, tam warunki narciarskie znakomite. Chociaż u nas też obiecują, że naśnieżanie pójdzie "całą parą" - więc chyba Korbielów!!!!!!!!!


Jutro ruszają Juliany i Golgota w Szczyrku - trochę bliżej z Wilkowic. Na serwisie GAT-u piszą że w Korbielowie tylko "trójka" ma śnieg.... :cry:


To może wyruszę na wyciągi Nat-u??? (może któraś Rycerka?), cały jutrzejszy dzień mam na zastanowienie i śledzenie warunków narciarskich. Za 3 godziny mój małżonek wyrusza do pracy , oczywiście do ?......., i musi jeszcze wstąpić do domu (bo wiele rzeczy zapomnieliśmy) a ma sporo kilometrów do przejechania, goście z ???? mają zjechać dopiero wieczorkiem, więc będę buszować po necie. Pozdrowionka i dziękuję za info :papa: :papa: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.12.2006 01:24

Pobuszowałem-może się przyda.
http://www.narty.l.pl/pogoda.htm
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.12.2006 11:41

Ogólnie warunki na stokach trudne. Wyciągi są czynne do połowy np. Nosal, Szymoszkowa, śnieg sztuczny, zmrożony. Aby się jednak całkowicie nie załamywać proponuję popatrzeć na stronę internetową Białki Tatrzańskiej
www.bialkatatrzanska.com; tłumy, :( :cry: :( Czas zjazdu ok.2 minut, natomiast oczekiwania do 0.5h. Dokładnie tak samo było w zeszłym roku, chociaż warunki były o wiele lepsze.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 31.12.2006 10:04

Okolosylwestrowe szusy w Polsce w tym roku z tego co widzę- beznadziejne.
Przyznam sie, że już dość dawno nie nastawiałem sie na narty w Polsce, bo warunki takie jakie są, a ceny, tylko nieco niższe niż tam gdzie jeździ się po prostu znakomicie, tu mam na myśli Włochy, Austrię, no i drogą, ale świetną Francję.

W 2006 nie wybrałem się jednak nigdzie dalej, nie miałem czasu i ostatecznie przez tydzień w lutym testowałem stoki wokół Zakopanego- Białkę Tatrzańską, Małe Ciche, potem Szymoszkowa, i kultowe narciarskie miejsce jakim jest Kasprowy. I moge powiedzieć, że nie jest źle, szczególnie Kasprowy był dobrze zrobiony, nie tak jak w przeszłości, gdzie tylko muldy, kamienie, lód i zgroza w oczach pedząc z góry na łeb.

Jest już znacznie lepiej, taka mała Austria, bo i fajne kanapy do góry i muzyczka na stoku. Gdyby jeszcze nie tak dużo ludzi!!! NiESTETY nie mamy w Polsce dobrych gór do jazdy i nie możemy rownać sie z warunkami Alp lub Dolomitów. Musimy kochać to co mamy, a trzeba przyznać, że narciarzy jest w Polsce coraz więcej. Przykładowo na stoku w Kaprun lub w Zeel am See w Austrii, co czwarty narciarz pochodzi z Polski, i ten język wszędzie słychać, podobnie we włoskich Dolomitach.

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink:
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Sylwester 2006/2007
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone