Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nawigacja gps mio C710

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005
nawigacja gps mio C710

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 05.11.2006 18:56

Pojawiła się nawigacja gps firmy Mio model C710 z mapami Europy, w tym z Chorwacją.Czy ktoś testował to urządzenie w czasie wakacji w Chorwacji, bo mąż zainteresowany jest zakupem tego modelu
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 05.11.2006 19:16

Nie testowałem, ale znalazłem coś takiego: http://pdaclub.pl/view.php?news_id=11801. Może męża zainteresuje :P , bo mnie zainteresował.
:papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 05.11.2006 19:31

Poczytałem trochę i wg textu mapa na tym PDA nie zawiera Cro w ogóle. Natomiast bardzo jest polecana mapa iGO 2006 z Cro i z BiH na karcie SD, ale trochę kosztuje
:papa: .
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 05.11.2006 20:27

Dzięki za szybką odpowiedz.Już teraz jest bezpłatny update do Mio C710 rozpowszechniany przez firmę Comes z zainstalowaną mapą Chorwacji a informacja jest na stronie www.mio.com.pl.
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 08.11.2006 07:58

Czy naprawdę nikt nie ma żadnych doświadczeń?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 08.11.2006 14:43

dagarts napisał(a):Czy naprawdę nikt nie ma żadnych doświadczeń?


na wyjazdy do Chorwacji przecież nie trzeba takiego urządzenia,nawet mapy nie trzeba bo droga prosta 8)
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 08.11.2006 18:15

Wg mnie mnie najlepsze mio to jest mio ... wyłączone. :D :D
Gada toto głupoty, wymyśla nie taką drogę jak ja chce i ogolnie więcej przeszkadza niż pomaga. Dodam jeszcze ze w słoneczny dzień i tak nic na nim nie widać, w nocy jeszcze jako tako :)) :D :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.11.2006 09:28

No chyba że jest to "O sole mio" :lol: - czyli posolić i wyp... :lol: kiedyś tego używałem w Polsce i jechałem z Atlasem samochodowym w ręku :lol: i zgadzam się z Anetą.

Pozdraviam :papa:
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 09.11.2006 14:11

Jeszcze raz dziekuję
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 12.11.2006 14:11

aneta_jacek napisał(a):Wg mnie mnie najlepsze mio to jest mio ... wyłączone. :D :D
Gada toto głupoty, wymyśla nie taką drogę jak ja chce i ogolnie więcej przeszkadza niż pomaga. Dodam jeszcze ze w słoneczny dzień i tak nic na nim nie widać, w nocy jeszcze jako tako :)) :D :D

... chyba lekko przesadzasz ... wszystko zależy od ustawień ... a nawigacja bezdyskusyjnie to dobra rzecz.
pozdr.
Jacek
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 12.11.2006 14:46

aneta_jacek napisał(a):Wg mnie mnie najlepsze mio to jest mio ... wyłączone. :D :D
Gada toto głupoty, wymyśla nie taką drogę jak ja chce i ogolnie więcej przeszkadza niż pomaga. Dodam jeszcze ze w słoneczny dzień i tak nic na nim nie widać, w nocy jeszcze jako tako :)) :D :D


Mio to tylko urządzenie PDA czy gada głupoty czy dobrze prowadzi zależy od rodzaju wgranej nawigacji a nie od marki urządzenia. Jak ktoś z tomtomem pojedzie do Chorwacji to się nie dziwię ze zabłądzi, a raczej nie dojedzie nigdzie.
Słońce też nie przeszkadza bo kierowcę powinny prowadzić komunikaty głosowe-patrzenie na mały ekranik podczas jazdy jest nie tylko nierozsądne ale i niebezpieczne.
BTW do oceny przydatności nawigacji polecam jazdę np., po Rzymie albo np. po Palermo z papierową mapą a potem z włączoną nawigacją
:lol: :wink:
Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć to wykorzystać :wink:
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 12.11.2006 14:57

Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć to wykorzystać

...o to chodzi ... o to chodzi :wink:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 12.11.2006 15:57

Podepnę się do tego wątku bo mam do użytkowników nawigacji parę pytań bardziej ogólnych.

Czy w takiej nawigacji można sobie wstawić pośrednie punkty podróży - jak np. w viamichelin.com - czy tylko mamy do wyboru trasu typy najkrótsza, najszybsza :?:

Czy wytyczona/przejechana trasa jest zapamiętywana i można sobie po zakończonej podróży ja zgrać, np. po to żeby ją zaprezentować na forum :) :?:

Czy nawigacja jest w stanie pokazać pionowy przebieg trasy :?: Kiedyś widziałem opisy eskapad rowerowych gdzie takie wykresy ze wskazaniem pokonywanych różnic poziomów były dołączone.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 12.11.2006 18:28

gospodarz napisał(a):Podepnę się do tego wątku bo mam do użytkowników nawigacji parę pytań bardziej ogólnych.

Czy w takiej nawigacji można sobie wstawić pośrednie punkty podróży - jak np. w viamichelin.com - czy tylko mamy do wyboru trasu typy najkrótsza, najszybsza :?:

Czy wytyczona/przejechana trasa jest zapamiętywana i można sobie po zakończonej podróży ja zgrać, np. po to żeby ją zaprezentować na forum :) :?:

Czy nawigacja jest w stanie pokazać pionowy przebieg trasy :?: Kiedyś widziałem opisy eskapad rowerowych gdzie takie wykresy ze wskazaniem pokonywanych różnic poziomów były dołączone.


1. ilość punktów pośrednich zależy od programu stosowanego do nawigacji
a/ automapa max 10 punktów
b/ i-go 2005 max 30 punktów
generalnie 4, 5 punktów wystarczy aby dowolnie "kierować" trasą
2. nawigacja raczej nie ale odbiornik GPS pokazuje wysokość nad poziomem morza. Można zapisać trasę i potemją odtworzyć
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 16.11.2006 15:37

Dziękuje za odpowiedź.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone