Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Mimic k. Omisia

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
someones
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2006
Wróciłem z Mimic k. Omisia

Nieprzeczytany postnapisał(a) someones » 18.08.2006 09:47

jak by co to służę poradą
darekk_2005
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekk_2005 » 18.08.2006 15:45

porada poradą ale relacje możesz chyba opisać nie??każdy z przyjemnością przeczyta ;)pozdrav;)
someones
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) someones » 18.08.2006 16:31

postaram się:

no więc byłem jedną nac na makarskiej i spałem u znajomych ale tam kompletnie mi się nie spodobało, za duże miasto i za ciasna plaża jak dla mnie i mojej żony.
Jadąc z Makarskiej w kierunku Splita jest dokładnie to samo tylko nazywa się Baska Voda, Brela. Kilka km przed Omisiem jest miejscowość Mimice, którą polecam każdemu, kto szuka ciszy i spokoju.

Malutka miejscowość z małym portem a obok piękna dosyć szeroka (w porównaniu z Makarska ;) ) plaża. Plaża jest czysta i o dziwo wchodząc do wody nie spotkałem nic żywego oprócz czystego żwiru. Jeżowce i inne nieprzyjemne żyjątka morskie występowały dopiero parę metrów dalej na głębokim morzu. Dwa tygodnie kąpałem się bez butów wię polecam ! Na plaży w morzu leżą trzy dosyć spore skałki z których można się poopalać jak i poskakać do morza.

Mieszkałem 5 minut pod górę od plaży u Lucji i Ivo, których chyba do końca będę miło wspominał. Nigdy wcześniej nie miała Polaków pod dachem, o dziwo byłem pierwszym :) Za pokój 2os z łazienką płaciłem 24 euro za dobę, miałem piękne widoki i dom od strony morza.

Kiedy zatęskniłem za rozrywką miasta, wsiadałem do samochodu i po 15 minutach lądowałem w Omisiu z przepiękną klimatyczną starówką.

A zapomniałbym dodać, że na plaży znajduje się malutka kafejka z sympatycznym towarzystwem i karlovaćko za 12 kuna.

GORĄCO POLECAM !
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 19.11.2006 17:04

Bardzo interesuje mnie ta część cro. Wybieram się po raz pierwszy do cro w 2007r w sierpniu. Jak znasz ciekawe miejsca godne polecenia to podaj mi je. Interesuje mnie cisza i spokój. Czy w domu,w którym mieszkałeś może zamieszkać 4 dorosłe osoby
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2006 00:32

Witam!
Jeżeli cisza i spokój - to w tym roku byłem w Stanici. Około pięć kilometrów od Omisa w stronę Makarskiej. Miejscowość to w zasadzie trzy zakręty i jedna krótka prostka na Jadrance. Dwa sklepy, restauracja i biuro podróży...
Znacząca większość apatamentów i kwater znajduję się pod drogą na stromym zboczu, stad często odległość do morza w poziomie jest mniejsza niż w pionie :D.
W miejscowości jest głowna plaża żwirowa zwrócona w kierunku Omisa z barkiem i otrakcjami (opona, banan, skutery, parasailing) a później kilkaset metrów na przemian kamienno żwirowych, dość spokojnych plaż.

http://www.stanici.com/croatia_tourism/index.htm

Pozdrav!
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 20.11.2006 09:20

Witam!

Dziękuję za bardzo ciekawą informację. Miejsce jest bardzo interesujące. Właśnie takie miejsca mnie interesują.

Pozdrawiam!
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 20.11.2006 11:19

Byłem w Mimicach przez kilka dni. Mała,spokojna miejscowość idealna dla rodzin z dziećmi i osób szukających spokoju.Głowna plaża z łagodnym zejsciem do wody, jest klika knajpek.Kierując sie w prawo z portu można spokojnie znalezc kawałek plaży tylko dla siebie.
Wieczorem kapitalny widok na całą Riwiere i Biokovo.
Mieszkaliśmy u przesymatycznych gospodarzy którzy goszczą głównie Polaków.

Widok na miasto z portowej knajpki

Obrazek
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 20.11.2006 21:03

Miejsce bardzo ładne. A jak ceny apartamentu na jedną osobę. Jadąc w to miejsce trzeba robić rezerwację czy można jechać w ciemno. te łódki widoczne na zdjęciu są do wyporzyczenia, czy tylko służą miejscowym rybakom.
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 20.11.2006 21:12

Będąc we wrześniu widziałem sporo ogłoszeń o wolnych pokojach.
Ceny od 10 do 25E od osoby( zależy od połozenia i standartu ).
Nie wiem jak ma sie sprawa łódek ale chyba nie powinno byc problemu z wypożyczeniem.Podejrzewam że można sie dogadać.....
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 20.11.2006 21:27

Czy znasz równie ciekawe miejsca w tym regionie cro. Mile widziane zdjęcia.
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 20.11.2006 22:53

Nie znam innych miejsc tego typu ale jesli byłbys zaintersowany mam namiary na ville w której mieszkaliśmy............
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2006 23:09

Pomiędzy Mimicami a Stanici jest Ruskamen. Główną atrakcją była tam plaża naturystów - nie wiem czy nadal funkcjonuje :) . Spokój i nastrój psuje trochę hotel-moloch ustuwany tuż przy plaży, na wyjeździe z miejscowości.
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 21.11.2006 00:23

Jeżeli możesz to podaj mi namiar na tą wilę(adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl).
Z góry dziękuję!
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 09.01.2007 14:03

Arku z Wrocławia ale nie tylko :)

Będe bardzo wdzięczna za podanie namiarów na kwaterkę - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Zestaw 2+2. Im dalej na południe tym lepiej :)
Mamy juz za sobą jeden pobyt w Cro - było cudownie ! :) Jesteśmy zwolennikami małych, cichych mieścinek więc mogę podać sprawdzone namiary na bardzo dobry nocleg w Marinie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 11.01.2007 08:11

frizi poszlo na pocztę :D

Jeśli ktoś bedzię chętny fotki z tego apartmani moge umiescic w tym wątku.....
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wróciłem z Mimic k. Omisia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone