Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ze Szczecina do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AgnieszkaP
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2006
Ze Szczecina do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgnieszkaP » 01.08.2006 17:02

Jedziemy ze Szczecina do Chorwacji 18 sierpnia do uroczej miejscowości Senj. Może jakieś wskazówki? Jaką trasą najlepiej?
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.08.2006 17:41

forum/viewtopic.php?t=12802&highlight=szczecin
forum/viewtopic.php?t=10308&highlight=szczecin
forum/viewtopic.php?t=7772&highlight=szczecin
forum/viewtopic.php?t=7376&highlight=szczecin

wystarczy :?: :evil:

może najpierw opcja szukaj a potem nowy temat :?: :roll:

mam tu napisane ponad 600 postów i jeszcze tematu nie założyłem :evil:
DAWIDOOOO
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) DAWIDOOOO » 02.08.2006 10:32

Witaj Agnieszko!

Wczoraj wróciłem z Baski Vody, jechałem trasą: Kołbaskowo, Berlin, Lipsk, Monachium, Salzburg, Villach, Ljubljana, Zagrzeb, Krlowac i Baska Voda.
Wyjazd był o 11 ze Stargardu, Kołbaskowo bez problemu. Jeszcze w Polsce spotkały nas robotyt drogowe( tuz przed granica), jak sie potem okazało towarzyszyły nam przez znaczna część drogi. Na autostradzie do Berlina tez kopią jest pare zwężeń. Ogółnie rzecz biorąc nie spodziewalem się iż w Niemczech naptkamy na tak wiele remontów. Bardzo często mijalismy niemieckich robotników, którym co dziwne praca niiezbyt "szła" :( Wyjazd był w niedziele i na autobahnah występowal wzmożony ruch, tak, że około 21 byliśmy na granicy z Austrią. Austriackie drogi wywarły na mnie olbrzymie wrażenie, szczególnie te tunele. Moja piękniejsza połówka bardzo obawiala sie jazdy przez Alpy, ale jak się okazało jest to bardzo bezpieczne :D W A ustrii napotkalismy burze z gradem i bardzo silnym deszczem ( z tego co wiem od znajomych jezdzacych do rodziny w Austrii praktycznie za kazdym razem gdy tam jada pada.) Granica ze Słowenia o godz.24. Co do Austrii nie zapomnij o winietkach, kilka razy widzialem jak ASFINAG zatrzymywal do kontroli autka. Najgoirsze wspomnienia mam ze Słowenii. Przede wszystkim dlatego, że mało autostrad. Każdy wjazd z autostrady na droge "zwyiklą" - koreczek. Autostrady chorwackie - rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!11.

Jeśli masz jakies pytania pisz, na pewno odpowiem.

Pozdrawiam. :D
rg
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rg » 02.08.2006 12:25

DAWIDOOOO napisał(a):...
Wczoraj wróciłem z Baski Vody, jechałem trasą: Kołbaskowo, Berlin, Lipsk, Monachium, Salzburg, Villach, Ljubljana, Zagrzeb, Krlowac i Baska Voda.
...
Najgoirsze wspomnienia mam ze Słowenii. Przede wszystkim dlatego, że mało autostrad. Każdy wjazd z autostrady na droge "zwyiklą" - koreczek.


bardzo proszę o więcej informacji w temacie trasy
villach-ljubljana-zagrzeb-karlovac
DAWIDOOOO
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) DAWIDOOOO » 02.08.2006 21:56

Austria tak jak pisalem bardzo milo i przyjemnie, na granicy ze Słowenia praktycznie nie sprawdzaja. Słowenia jest dosc zakarkowana bo co jakis czas jest autostradfa a nastepnie zwykla droga i wowczas przy zjazdach robia sie korki. A poza tym chyba na trasie znajduja sie 4 punkty poboru oplat co tez znacznie obniza tempo jazdy. Moze taka refleksja troche nie na temat - przez caly nasz pobyt w tym malenkim kraju towarzyszyl nam niestety bardzo nieprzyjemny zapach rodem z obory. :x

Chorwackie drogi natomiast to mistrzostwo swiata, autostrady co prawda nie tak jak w RFN 3i4pasmowe ale tak rowne ze szok. Jazda tam to naprawde czysta przyjemnosc

pzdr
solok
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) solok » 13.08.2006 21:54

Mam taki sam dylemat. Wyjazd we wrześniu. Zastanawiam sie nad przejazdem przez Niemcy, Austria/Salzburg/Villach, Włochy/Triest. Nie wiem czy to dobry pomysł ale wydaje się całkiem realny. Brak info o tej trasie i właściwie czekam na podpowiedzi w tym temacie od Forumowiczów.
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 14.08.2006 09:39

Bylo juz o tej trasie na forum,nie chce mi sie szukac,ale jade via NRD juz kolejny raz ,trasa jest swietna,polecam.
FruTisS
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) FruTisS » 14.08.2006 09:58

My tak samo . juz w ten piątek lecimy przez Niemcy.
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 14.08.2006 10:19

zazdroszcze...ja dopiero 31.08 bede wyjezdzac..:-)
dobrej zbawy zycze!!
solok
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) solok » 16.08.2006 17:55

Do blachy.
Mimo wysiłków nie udało mi się natknąć na ten tema w archiwum. No cóż chyba będę ryzykował i pojadę przez Triest bez pomocy z forum. :?
przemozgr
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemozgr » 17.08.2006 10:50

AgnieszkaP napisał(a):Jedziemy ze Szczecina do Chorwacji 18 sierpnia do uroczej miejscowości Senj. Może jakieś wskazówki? Jaką trasą najlepiej?
:witam tez wyjezdzam jutro moze spotkanie na kolbaskowie,jade prze Berlin-Drezno-Praga-Znojme i odpoczynek potem Wieden-Garz-Maribor-Zagreb-Split
FruTisS
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) FruTisS » 17.08.2006 11:25

Przemo, a nie lepiej przez Berlin - Lipsk - Hof - Regensburg - Passau - Wels (Linz) - Graz - Maribor - Zagrzeb - Split ??

tez jutro wyjezdzamy wieczorem i decyzja co do trasy jeszcze nie zapadla - ale zastanawiamy sie nad ta co wymienilem powyzej - a druga opcja to przez Prage. Ciekawe ktora przebiegla by sprawniej - bez korkow.

Moj przyszly tesc tez jedzie jutro wieczorem ta trasa co ty, tylko ze on na Wiedniu konczy. W sumie to tylko 100km roznicy miedzy tymi trasami - ale jakos trasa przez Czechy mnie przeraza ;)
agasiax
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) agasiax » 17.08.2006 12:04

Witam. My jechalismy tą trasa w tym roku do makarskiej tzn. przez Berlin-Hof-Regensburg-Graz-Maribor-Split, i moge ja polecic jak jedziecie na riwiere.W tamtym roku jechalismy na KRK to jechalismy Berlin- Monachium-Salzburg-Lublijana-Rijeka i to tam to byla optymalna trasa.
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 17.08.2006 17:44

przemozgr napisał(a):
AgnieszkaP napisał(a):Jedziemy ze Szczecina do Chorwacji 18 sierpnia do uroczej miejscowości Senj. Może jakieś wskazówki? Jaką trasą najlepiej?
:witam tez wyjezdzam jutro moze spotkanie na kolbaskowie,jade prze Berlin-Drezno-Praga-Znojme i odpoczynek potem Wieden-Garz-Maribor-Zagreb-Split


Nie podobala mi sie ta trasa...objazd kolo Pragi niepodobal mi sie gdyz co rusz jakis baran w Czerwonej Skodzie rocznik 1985 scigal sie ze mna a potem hamowal abym w niego walnal...poza tym kierunek na Znojmo jest wolniejszy gdyz dojazd to dróżki-pipidówki,zreszta zapchane notorycznie...
Jak juz chcesz dojechac szybko i wygodnie i w zgodzie z BHP (czysto,schludnie,chigienicznie ) :-) to nie zjezdzaj z DDR na Prage tylko jedz na Regensburg i Passau,dojedziesz duzo szybciej i wygodniej..
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 17.08.2006 17:49

solok napisał(a):Do blachy.
Mimo wysiłków nie udało mi się natknąć na ten tema w archiwum. No cóż chyba będę ryzykował i pojadę przez Triest bez pomocy z forum. :?

Z czym masz problem, bo niezbyt rozumiem ,napisz tu lub na priv jesli dziala, na pewno ci pomoge,jesli tylko bede w stanie.
kiedy wyjezdzasz? z checia bym z kims pojechal na 2 lub wiecej aut...samemu jakos-tako..:-)

Ja wyjezdzam ze S-cia 31.08.2006r godz. okolo 10.00 moze wczesniej,tak aby w Trogirze byc do poludnia (ze spankiem w nocy oczywiscie)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone