Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szczecin-Porec POMóżCIE!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
żbikowa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 25.07.2006
Szczecin-Porec POMóżCIE!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) żbikowa » 25.07.2006 23:19

Pierwszy raz jedziemy do Chorwacji. Juz czytałam na temat trasy przez Berlin-Drezno-Monachium, Salzburg itd. Ale czy moze ktos jechal trasa berlin-drezno-praga-Budziejowice-Linz-Welz-Graz-Maribor-Ljiblana?? [/list]
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 25.07.2006 23:33

censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 26.07.2006 00:21

Jechałem w zeszłym roku ze Szczecina do Ravni (Labin) na Istrii.
Żądna automapa nie zaleca drogi przez Czechy. Jest krótsza ale jedzie się zdecydowanie dłużej. Jeżeli możesz jechać głownie autostradą (a ze Szczecina możesz) to nie pchaj się na drogi drugorzędne bo nie warto.
Szczecin Ravni w zeszłym roku 20 godzin w tym prawie 5 w korku pod Willach (ale to urok jazdy w sobotę i tunelu z jedną nitką).
Możesz jechać np.: http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... raryType=1
żbikowa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) żbikowa » 26.07.2006 07:53

rich72 napisał(a):a czytałaś o zmianie przepisów

forum/viewtopic.php?t=11604&postdays=0&postorder=asc&start=0


No wiem, wiem cztałam :)
żbikowa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) żbikowa » 26.07.2006 07:56

Dzieki za posty. Chyba rzeczywiścielepeij bedzie przez Niemcy, nie wiem tylko jak moja mamusk wytrzyma podróz w austriackich tulelach-ma klaustrofobie bidula ;)
papciu
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 09.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) papciu » 26.07.2006 09:03

Witam

Ja w tym roku też pierwszy raz jadę. Wyjeżdżamy z Gryfina. Wybrałem trase przez Niemcy, Czechy , Austrię, Słowenie i Chorwację, Nasze miejsce docelowe to Razanij (rogoznica). Podzieliłem przejazd na dwa odcinki. NOcleg ma w miejscowości Mikulov. Trasa powrotna tez w ten sam sposób. Zobaczymy jak bedzie. Wyjeżdżam 4.08 rano. POzdrawaiam
BOSMAN
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 11.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOSMAN » 26.07.2006 09:16

Witam,
Właśnie w czerwcu pokonałem odcinek Szczecin - Split.
Podaję Wam moją trasę:
19.00 Kołbaskowo
Berlin - Lipsk - Hof - Regensburg - Passau
2.30 Granica Austrii (zakup winiety 10 dniowej 7,60 Euro)
Wels (Linz) - Graz (opłata za przejazd tunelami ok. 8 Euro)
5.30 Granica Słowenii ( opłata za drogę ok. 1,50 Euro)
Maribor
6.30 Granica Chorwacji (opłata za autostradę ok. 21 Euro)
Zagrzeb - Split
10.30 Split
11.00 Sumpetar - super 10 dniowy pobyt u p. Ewy Nazor
Polecam Wam tylko autostardy - zdecydowanie oszczędniej ze wzdględu na czas i wygodę podróży.

Pozdrawiam i szerokiej drogi.
żbikowa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) żbikowa » 26.07.2006 16:51

BOSMAN napisał(a):Witam,
Właśnie w czerwcu pokonałem odcinek Szczecin - Split.
Podaję Wam moją trasę:
19.00 Kołbaskowo
Berlin - Lipsk - Hof - Regensburg - Passau
2.30 Granica Austrii (zakup winiety 10 dniowej 7,60 Euro)
Wels (Linz) - Graz (opłata za przejazd tunelami ok. 8 Euro)
5.30 Granica Słowenii ( opłata za drogę ok. 1,50 Euro)
Maribor
6.30 Granica Chorwacji (opłata za autostradę ok. 21 Euro)
Zagrzeb - Split
10.30 Split
11.00 Sumpetar - super 10 dniowy pobyt u p. Ewy Nazor
Polecam Wam tylko autostardy - zdecydowanie oszczędniej ze wzdględu na czas i wygodę podróży.

Pozdrawiam i szerokiej drogi.




A jak było z kierowaniem? zmienialiście się, czy sam prowadziłeś. Bo moj tatulek ma szalony pomysł, zeby jechac bez spania gdzies po drodze tylko z odpoczynkami tylko problem w tym, ze on sam bedzie kierował i to chyba nie ejst dobry pomysł....
żbikowa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) żbikowa » 26.07.2006 16:53

papciu napisał(a):Witam

Ja w tym roku też pierwszy raz jadę. Wyjeżdżamy z Gryfina. Wybrałem trase przez Niemcy, Czechy , Austrię, Słowenie i Chorwację, Nasze miejsce docelowe to Razanij (rogoznica). Podzieliłem przejazd na dwa odcinki. NOcleg ma w miejscowości Mikulov. Trasa powrotna tez w ten sam sposób. Zobaczymy jak bedzie. Wyjeżdżam 4.08 rano. POzdrawaiam


A gdzie sie zatrzymujecie? w hotelu? My wyjezdzamy jakos 10 lub 11
BOSMAN
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 11.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOSMAN » 27.07.2006 09:44

"A jak było z kierowaniem? zmienialiście się, czy sam prowadziłeś. Bo moj tatulek ma szalony pomysł, zeby jechac bez spania gdzies po drodze tylko z odpoczynkami tylko problem w tym, ze on sam bedzie kierował i to chyba nie ejst dobry pomysł...."

Masz rację.
Mnie o 7 rano zmieniła żona, prowadząc auto przez dalszę 2 godziny.
Jeżeli możesz pomóc tacie w prowadzeniu to możecie planować podróż bez spania. W przeciwnym razie będzie Wam ciężko, a przede wszystkim nie do końca bezpiecznie.
Poza tym weż pod uwagę możliwe korki na drodze (zwłaszcza odcinek słoweński), które potęgują zmęczenie.
Ale ... wszystko dla rozważnych.
Pozdrawiam i zyczę cudownie udanego urlopu w Chorwacji. ( My jesteśmy nią URZECZENI - po pierwszym rodzinnym pobycie w czerwcu). :D
mrprooper
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrprooper » 30.07.2006 18:20

Hej! Zdecydowanie odradzam przejazd przez Czechy, pomimo, że jest krócej. Drogi wąskie, górzyste i kiepsko oznakowane. Jazda polega na śledzeniu mapy i trzymaniu nosa przy szybie. Ja ze Złotoryi zawsze jeżdżę przez Niemcy. Nadkładam ok 200 km ale nie żałuje. Zyczę szerokiej drogi i miłego wypoczynku.
żbikowa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) żbikowa » 31.07.2006 23:02

Dzieki za wszystki posty. jednak jedziemy przez Niemcy, zreszta juz niedlugo wyjezdzamy, bo w nastepny piatek ;)
jachupda
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jachupda » 01.08.2006 10:08

żbikowa napisał(a):Dzieki za wszystki posty. jednak jedziemy przez Niemcy, zreszta juz niedlugo wyjezdzamy, bo w nastepny piatek ;)

No to siemanko na pokladzie ja jade 11 sierpnia wczesnie rano po Twoich sladach :)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.08.2006 11:04

jachupda coś Cię na gadalcu nie widać
gosiula9
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiula9 » 01.08.2006 13:11

My też wyjeżdżamy ze Szczecina ok.10 sierpnia, ale planujemy przez Austrię przejazd A10. Już jechaliśmy nią do Słowenii 2 lata temu i bylismy nią zachwyceni. Bardzo malownicza :) Gorąco polecam!!!
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone