Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

plywanie na pontonie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006
plywanie na pontonie

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 29.05.2006 18:04

czy ktos plywa regularnie na pontonie w CRO, czy zdarzylo sie zeby ktos go skontrolowal kiedys i czy moze komus sie przydarzyla kradziesz owego sprzetu lub inny pzrykry incydent ? Prosze o relacje i wymiane doswiadczen.
Odyseusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Odyseusz » 29.05.2006 18:55

Braliśmy ponton przez ostatnie 3 lata (3 osobowy "Zefir" z silnikiem bodajże 4 konnym i nigdy nie spotkała nas żadna kontrola. Na noc zostawał przycumowany pośród innych łódek i pontonów (razem z silnikiem) i nigdy nie zginął 8) . Zresztą stały tam dużo lepsze i droższe pontony i też niesłyszałem żeby się komuś jakaś przykrość zdarzyła :D
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 29.05.2006 19:07

ja mam BRIG-a 3,60m i do tego yamahe 4suw 8KM. Zaczelem chodzic na kurs sternika motorowodnego i po 2 spotkaniach okazalo sie ze kurs zawieszony bo jakas ustawa jest niepodpisana.I na dzien dzisiejszy nigdzie w Polsce nie mozna zrobic patentu.A bez patentu mozna plywac na silniku do 6,6KM wiec moj troche przekracza ten limit. Ale mysle ze jesli kontroluja to duze jednostki a nikt sobie dupy nie zawraca pontonami bo tam tego jest mnostwo. A moze ktos z cro-maniakow ma znajomego co prowadzi szkole zeglarska i robi szkolenia na sternika ?
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 29.05.2006 20:05

Pamiętaj aby ponton byl zarejestrowany w Polsce, wtedy nikt nie bedzie zwracał uwagi.
Robi sie to w dowolmym wydziale ochrony srodowiska w daym urzędzie gminnym, lub innym badziewiu.(aktualnie koszt 17 zł)
Jak ma literki to połwa sukcesu.
Niestety nie przedstawiłeś sie z kąd jesteś
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 29.05.2006 20:11

czyli mam isc do takiego urzedu z kwitem zakupu i zarejestrowac ?Dostane jakies numerki i mam je namalowac na pontonie ? a czy silnik tez sie rejestruje ? Wroclaw :)
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 29.05.2006 20:22

dariusz73 napisał(a):czyli mam isc do takiego urzedu z kwitem zakupu i zarejestrowac ?Dostane jakies numerki i mam je namalowac na pontonie ? a czy silnik tez sie rejestruje ? Wroclaw :)



Piękne miasto z tąd mam żonę.
Tylko ponton.Kwitu nie pokazuj bo dodatkowo zapłacisz 5żł za załącznik.
A tylko oświadcz że jest Twój.
Silnika o tej mocy nie trzeba.Mogę się mylić??
Ale gównym specjalistą jest FUX
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2006 13:49

Witam,na pływanie w Chorwacji konieczne jest wykupienie pozwolenia na pływanie na silniku,dostępne w każdym porcie.A o kurs sternika pytaj w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej w swoim mieście.
libra
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 02.06.2006 14:06

W Chorwacji można pływać bez zezwoleń na łódkach i pontonach do 3m i silnikach do 5 Km. Powyżej tego niestety trzeba wykupić zezwolenie w marinie. Kosztuje chyba około 100 kun.
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 02.06.2006 15:27

czyli jak mam ponton3,60 i 8KM to juz musze zezwolenie ?i plus jeszcze patent sternika ?

na razie jest zablokowana pewna ustawa ktora uniemozliwia wyrobienie patentu.Juz chodzilem na taki kurs ale zostal wsztrzymany i na razie w Polsce nie mozna tego zrobic nigdzie.
libra
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 02.06.2006 15:58

Niestety przy tym sprzęcie musisz nieć jedno i drugie. A odnosnie sprawdzania to jeden raz w marinie pytano mnie ile metrów ma ponton, gdy powiedziałem że 2,8 to chorwat powiedział że wszystko w porządku i nie muszę mieć pozwoleń.
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 02.06.2006 16:10

no ja mam zmiar z tego 8KM zrobic 6KM wizualnie(yamaha 4suw).Bo oba silniki niczym sie nie roznia zewnetrznie i gabraytowo.W sklepie zegalrskim jeden fachowiec powiedzial mi ze roznica jest tylko w jakies uszczelce a pozatym to 2 identyczne silniki.I poradzil mi zeby sobie sam wyprodukowal naklejke i nakleil w miejsce 8.Przepisu uprawniaja do plywania bez patentu na silniku do 6,6KM.Czy w Chorwacji zatem obowiazuje 5KM ? A jak to jest jeszcze w takiej Grecji ? Niech sie wypowiadaja wodniacy... :D
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 02.06.2006 16:47

Rada:
Jeśli pływacie po kilka godzin, my robimy po kilkanaście km, warto wyposażyć sprzęt do pływania w pewnego rodzaju parasol (tzw Bimini).
Ja w tym roku zrobiłem coś takiego do swojego pontonu, i myśle że będzie super bo kilka godzin na patelni bez cienia może się skończyć poparzeniem.
Nie potrafie wkleić tutaj zdjęć i nie mogę się pochwalić.
Acha można z tym ustrojstwem pływać na maxa i nic się nie dzieje.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 02.06.2006 16:49

dariusz73 napisał(a):czy ktos plywa regularnie na pontonie w CRO, czy zdarzylo sie zeby ktos go skontrolowal kiedys

Zdarzyło mi się. Interesowała ich tylko opłata za pływanie. Jak zobaczyli winietkę to machnęli ręką "jechać dalej".

dariusz73 napisał(a):i czy moze komus sie przydarzyla kradziesz owego sprzetu lub inny pzrykry incydent ? Prosze o relacje i wymiane doswiadczen.

Nigdy nic mi nie zginęło, a cały sprzęt plażowy (leżaki, karimaty, parasol, ABC ...) zostawiałem w łódce na noc.
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 02.06.2006 18:26

a no to wlasnie podezzrewam ze dla chorwatow to najwazniejsza ta winietka bedzie.A czy silnik bedzie mial 5 czy 8 koni to juz bez roznicy. Najwazniejsze zeby turysta kaske zostawil u nich.
A ta winietka obowiazuje w kazdym rejonie czy tylkow wodach przyleglych do danej mariny ?
I czy trzeba jakis swistek w kapitanacie pokazac czy wystarczy "na gebe", ze ponton ma tyle dlugosci...a silnik mocy ma tyle....
a tak wogole to taki kapitanat to jest w marinie czy to jakis niezalezny budynek ? Pytam jak laik ale nie mialem zadnych doswiadzcen w tym temacie wiec nie chcialbym zrobic jakies pomylki.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 02.06.2006 18:28

A gdzie jedziesz?
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone