Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Może wędka..

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006
Może wędka..

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 28.04.2006 21:30

Witam.Jak myślicie ,czy warto zabrać wędke tak dla ciekawości pomoczyć kijka, może coś złapać,he najlepiej jadalnego...Tak poważnie może się ktoś spotkał z wędkującymi, ciekawe czy trzeba mieć jakieś pozwolenia itp. Oczewiście połowy sporadyczne na skale mikro bardziej z ciekawości.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.04.2006 22:41

Trochę o wędkowaniu było tu:
forum/viewtopic.php?t=9825&highlight=dkowanie
Jak pogrzebiesz w archiwum - znajdziesz wiecej.
:papa:
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 29.04.2006 17:08

Będąc w Podstranie mój tata na wędkowanie poświęcił ok.60-70% czasu 8O ,ale początkowo nic nie brało,dopiero miejscowe dzieciaki poradziły,aby łowić na takie małe ślimaki,które były szeroko dostępne na skłach falochronu.Raz nawet złapał się krab,i to całkiem pokaźnych rozmiarów :) ,ale został z powrotem wypuszczony do morza,podobnie,jak inne rybki :wink: bo nic pokaźnego się nie złowiło,zresztą wędkowanie miało charakter rekreacyjny.Raz doszło do śmiesznej sytuacji,mianowicie poza ślimakami złowiłem też 3-4 małe kraby,które zrobiły sobie ucztę ze ślimaków :P i z 40 ślimaków pozostało 5-6 :P
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 01.05.2006 11:10

W zeszłym roku kupiliśmy taką małą dziecięcą wędkę i w porcie moczyliśmy kija bez spławika, bo woda była krystalicznie czysta i widzieliśmy jak rybki brały. Co prawda były to kolosy 10 cm, które trafiały potem do wody, jednak zabawy i uciechy było co nie miara. 8)
chris
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) chris » 08.05.2006 11:10

Czy na wędkowanie Chorwacji jest potrzebny jakis papier?? W polsce wiadoma rzecz KARTA WEDKARSKA za odpowiednia oplata.
Pozdr
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 08.05.2006 12:15

W ubiegłym roku na Krku wędkowaliśmy bez "papieru" - nie wiem czy takowy jest wymagany. Kiedyś był podobny post na forum i coś mi się kołacze po głowie, że można bez "papiera" - ale pewności nie mam.
Na Krku kombinowaliśmy z różnymi przynętami i nic. Dopiero pod koniec pobytu nasz gospodarz powiedział nam, że należało zakupić świeże albo mrożone kalmary pociąć na odpowiednie kawałki i do wody. Podobno na Krku to jedyny dobry sposób na złapanie na wędkę "taaakiej ryby".
chris
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) chris » 08.05.2006 13:52

Na forum jest pare info - rzecz w tym, że są sprzeczne. Jedni mówią, że trzeba inni że nie. Wolałbym uniknąć sytuacji kiedy ktos w mundurze poprosi o jakis paier :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2006 18:50

chris napisał(a):Na forum jest pare info - rzecz w tym, że są sprzeczne. Jedni mówią, że trzeba inni że nie. Wolałbym uniknąć sytuacji kiedy ktos w mundurze poprosi o jakis paier :?

Wróć do postu nr 2 w tym temacie, masz tam odpowiedź i link do podobnego tematu o wędkowaniu, a tam post Leona-on wie najlepiej,że żadnego pozwolenia na wędkowanie z brzegu nad morzem nie trzeba!!!
chris
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) chris » 08.05.2006 19:08

No skoro tak no to wszystko jest jasne:)
Dzieki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2006 22:04

Jak wszystko jasne to,życzę udanych połowów.
:papa:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 09.05.2006 11:55

P. Januszu!
Czy łapał Pan rybki z łódki na głebokiej wodzie.
Ja wioze duży ponton z silnikiem (Korcula), i mam zamiar łowić kongery (odpowiednik naszego węgorza, ale dorastają do 3,5m takie na zdjęciach widziałem u swojej gospodyni).
Czy coś Pan na ten temat wie?
Pozdrowienia
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.05.2006 12:26

pozwolenie trzeba, wiecej zobacz:članak 31
zakon o morskom ribarstvu na http://www.pogodak.hr
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2006 17:30

daisykf napisał(a):P. Januszu!
Czy łapał Pan rybki z łódki na głebokiej wodzie.
Ja wioze duży ponton z silnikiem (Korcula), i mam zamiar łowić kongery (odpowiednik naszego węgorza, ale dorastają do 3,5m takie na zdjęciach widziałem u swojej gospodyni).
Czy coś Pan na ten temat wie?
Pozdrowienia

Witam-moje wędkowanie w Chorwacji odbywało się tylko z brzegu, jako że nia posiadam żadnego sprzętu pływającego, a moje fundusze wakacyjne nie pozwalają mi na wypożyczanie takowego w Chorwacji. Wędkowanie to miało raczej charakter dla zabicia czasu na plaży(nie lubię się wylegiwać), efekty były raczej mizerne-tylko dwa razy udało mi się w Zatonie k/Zadaru złapać
belony, co widać na zdjęciu (w galerii zdjęć jest większe).
Nic nie wiem o rybie konger (konger to np. producent sprzętu wekarskiego), a z tego co wiem - z netu i z forum, to na wędkowanie na otwartym morzu ze sprzętu pływającego potrzebne jest zezwolenie (podobnie jak i na połowy podwodne np. harpunem, kuszą)
Pozdrawiam
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 11.05.2006 19:14

Nic nie wiem o rybie konger (konger to np. producent sprzętu wekarskiego), a z tego co wiem - z netu i z forum, to na wędkowanie na otwartym morzu ze sprzętu pływającego potrzebne jest zezwolenie (podobnie jak i na połowy podwodne np. harpunem, kuszą)
Pozdrawiam[/quote]

Panie Januszu proszę poczytać.
Ja jestem z zamiłowania gliździarzem.
A złapanie tej ryby to poważna sprawa


http://www.vendi.pl/modules.php?name=Ne ... e&sid=4746
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2006 19:56

Poczytałem i też coś znalazłem:
http://www.fishing.pl/ryby/ryby_swiata/konger
Na załączonej mapie konger występuje w morzu Sródziemnym i nie jest pokazany jako żyjący w norzu Adriatyckim.Ale może tam też jest.
Jak się go łapie nie wiem i raczej połów tej ryby to tylko dla sportu, bo wynika, że to nie smaczna ryba. a nawej toksyczna.
Pozdrawiam "gliździarza"- ja kiedyś wędkowałem w rzekach sądeckich, ale teraz już spasowałem.
PS. tu masz ryby w Adriatyku, szukaj czy jest konger:
http://www.pfri.hr/fish/fish.html
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone