Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.05.2012 20:44

No gdzieś powinna być kontrolka, że działa chłodzenie silnika... :wink:
Myślę, że to jest właśnie to, ale niech wypowiedzą się właściciele takich jednostek.
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 09.05.2012 21:35

kaz344 napisał(a):Dziś uruchomiłem silnik po zimie i "zabiłem sobie klina" czy to aby nie jakaś usterka jak z tego prostokątnego wylotu ze spalinami wydobywa się woda? może to jest naturalne....jestem laikiem w te klocki.Nagrałem film:


...już wszystko wiem. Jest OK
moral
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) moral » 12.05.2012 12:04

chce kupić coś takiego
http://watersport.marktplaats.nl/rubber ... motor.html

czytałem tutaj posty w tym wątku i powiem, że nie wiem już nic
czy tym mogę pływać bez uprawnień?

jedni piszą do 5KM można bez patentu, a
z tego postu forum/viewtopic.php?t=28177

wynika, że "Jeżeli dana jednostka posiada silnik - potrzebny jest PATENT uprawniający do jej prowadzenia, nawet jeżeli polskie przepisy tego nie wymagają. Nie należy sugerować się tym, że Chorwaci wypożyczają małe łódki bez pytania o papiery, a policja przymyka na to oko, bo to jest ich biznes, a łódki przywożone są dla nich konkurencją. "

to jak to w końcu jest, muszę robić patent sternika?
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 12.05.2012 15:32

Różni ludzie różnie piszą, nie zawsze wiedzą jak jest, ale piszą. Czytanie postów sprzed kilku lat też nie ma sensu, bo ja sam kilka lat temu myślałem, że na małe motory nie trzeba patentu.

Teraz już mam pewność, że w Chorwacji patent trzeba mieć na wszystko co ma silnik. Bez względu na moc silnika.
moral
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) moral » 12.05.2012 17:36

Dzięki, teraz już wszystko jasne. Jakie kary grożą jak by mnie złapali na takim czymś bez patentu?
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 12.05.2012 17:42

Jaki długi jest ten ponton?
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 14.05.2012 18:56

Chciałbym zapytać ,a zarazem przeprosić jeśli było o tym, przyznaje się ,że nie chce mi sie czytać ponad sto stron.Chodzi mi o krótką i zwięzłą ,a zarazem wyczerpującą odpowiedz.Mam zamiar kupić taki mały ponton 3-4osobowy.Na jeziorkach naszych można sobie tym gdzieś nieco poływać z wiosłami,a jak się ma sprawa na morzu w Chorwacji.Czy podpłynąć max.ok 1km obok na plaże da radę,czy bez silnika takim pontonem na morzu lepiej nie ryzykować.Wiadomo ,że morze może zrobić się szybko wzburzone i lipa.Czy płynięcie wzdłuż brzegu - skał (dalmacja) rekraacyjnie do 1km będzie bezpieczne,czy odpuścic temat takiego zwykłego pontonu ? Napiszcie konkretnie z doświadczenia jak to jest na morzu,bo pontonem nigdy nie pływałem w morzu,a nad morzem w Cro wogóle nigdy nie byłem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2012 19:18

Nagły i silny wiatr od lądu może zaskoczyć i napytać sporej biedy.
1km od lądu to już jest naprawdę daleko!
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 14.05.2012 19:30

FUX napisał(a):Nagły i silny wiatr od lądu może zaskoczyć i napytać sporej biedy.
1km od lądu to już jest naprawdę daleko!

Nie kilometr od brzegu ,tylko od bazy wypadowej wzdłuż brzegu np. podpłynąć obok do plaży zamiast iść na piechotę lub ogólnie zamiast siedzieć na plaży popływać sobie trochę,ale nie dalej niż 100-150m od lini brzegowej.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2012 19:38

Gdzieś wstecz o ceratach juz było.
Nie po 3 X.
Szkoda kasy, a bezpieczeństwo Twoje i najbliższych-bezcenne!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2012 07:08

moral napisał(a):Dzięki, teraz już wszystko jasne. Jakie kary grożą jak by mnie złapali na takim czymś bez patentu?


Pewnie zapłaciłbyś kilka setek euro. Ale to małe piwo w przypadku gdybyś przez przypadek napłynął na kogoś i zrobił mu krzywdę. Żaden ubezpieczyciel nie wypłaciłby osobie poszkodowanej złamanego pensa, a TY do końca życia miałbyś garb do spłacania wyrządzonej szkody.



_Rafi_ napisał(a):
FUX napisał(a):Nagły i silny wiatr od lądu może zaskoczyć i napytać sporej biedy.
1km od lądu to już jest naprawdę daleko!

Nie kilometr od brzegu ,tylko od bazy wypadowej wzdłuż brzegu np. podpłynąć obok do plaży zamiast iść na piechotę lub ogólnie zamiast siedzieć na plaży popływać sobie trochę,ale nie dalej niż 100-150m od lini brzegowej.



Już zdaje się raz pisałem. Kiedyś na Istrii wypłynąłem dwuosobowym porządnym rosyjskim dwuosobowym pontonem na zatoczkę. Po przekroczeniu granicy cypla dostaliśmy tak silny prąd, że zaczęło nas wypychać na morze. Na szczęście pogoda była piękna bezwietrzna. Pewnie, dla tego z wielkim wysiłkiem dwóch dorosłych osób po około godzinnej walce zdołaliśmy dobić do brzegu. Cypel wychodzący w wodę nie miał więcej niż 150 metrów. Jeśli chcesz pływać na wiosłach to lepiej spraw sobie kajak morski, który wiele lepiej sprawuje się na wodzie niż ponton na wiosła. Miłej zabawy na wodzie.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 16.05.2012 16:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
moral
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) moral » 16.05.2012 15:17

admin1 napisał(a):Jaki długi jest ten ponton?


Nie doczekałem się odpowiedzi od właściciela ale na oko to jest 310 na pewno nie mniej. Rozumiem, że chodziło o <=3 a >3 to winietka konieczna? a jak winietka to i papier ;).

Pytanie jednak dalej moje pozostaje: Jakie kary grożą jak by mnie złapali na takim czymś bez patentu?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 16.05.2012 16:38

moral napisał(a):
Pytanie jednak dalej moje pozostaje: Jakie kary grożą jak by mnie złapali na takim czymś bez patentu?


Novčanom kaznom od 350 do 750 kn kaznit će se za pomorski prekršaj osoba koja upravlja brodicom ako:
1.
2.
.
.

10. upravlja brodicom, a nije propisano osposobljena za upravljanje brodicom (članak 39. stavak 2.); :?
moral
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) moral » 16.05.2012 16:47

ulala, to już mi się odechciało próbowania pływania większym tj. takim pontonem jak na fotce bez patentu.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 16.05.2012 17:38

moral napisał(a):a jak winietka to i papier


Dokładnie tak. Bez patentu nie kupisz winiety, a za niemanie winiety kary są czterocyfrowe.

"Nautičar čije plovilo nije na vidljivom mjestu označeno vinjetom i ako na plovilu nema račun o plaćenoj boravišnoj pristojbi:
a) bit će kažnjen za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 5.000,00 kuna
b) može na mjestu izvršenja prekršaja biti kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna od strane gospodarskog inspektora Državnog inspektorata."

http://croatia.hr/Documents/717/Najcesc ... govori.pdf (na samym końcu).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 185
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone