Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy Kanaryjskie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.03.2012 12:45

CROberto napisał(a):Uwaga !szparag nie do spożycia -mocno przeterminowany...

Bodajże w zeszłym roku wpisany na listę UNESCO.

CROberto napisał(a):Aż dziwne to, i żal że tak niszczeje... 8O

Mocno kontrastuje z zadbaną zabudową reszty miasta.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.04.2012 15:07

Mapka przejazdów do kilku ostatnio zamieszczonych odcinków.

Obrazek

A - hotel
B - Garachico
C - Icod de los Vinos
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 06.04.2012 15:27

Franz napisał(a):...najpiękniejsze budowle Garachico. Pierwszą z nich jest dawny konwent franciszkański, którego część zajmują obecnie władze miasta ...


To prawie jak w Poznaniu gdzie Urząd Miasta mieści się w dawnym kolegium jezuickim. A wygląda całkiem ładnie.

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.04.2012 11:43

longtom napisał(a):To prawie jak w Poznaniu gdzie Urząd Miasta mieści się w dawnym kolegium jezuickim. A wygląda całkiem ładnie.

Miło, że zajrzałeś i na Kanarki. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.04.2012 14:11

Niewiele ponad dwadzieścia kilometrów na wschód od Icod de los Vinos leży Puerto de la Cruz i ono jest naszym następnym przystankiem na dzisiejszej trasie. Nadmorski raj - tak o nim piszą w przewodniku. Zajeżdżamy więc do centrum i próbujemy odnaleźć choćby skrawki tego raju.

Zadanie to jednak przekracza nasze siły i możliwości. Raj jest dostępny wyłącznie wtajemniczonym - my sobie najwyraźniej na niego nie zasłużyliśmy. Udaje nam się odnaleźć wielopiętrowe hotele, wysokie brzydkie bloki, halas i zgiełk - tylko z rzadka coś odrobinę bardziej atrakcyjnego przycupnie w cieniu nieciekawej zabudowy Puerto de la Cruz. Zupełnie nas rozczarowuje to miasto, które powstało początkowo jako port dla leżącej powyżej La Orotavy. Spacerujemy przez parę chwil po ruchliwych ulicach; udaje nam się trafić do kościoła Nuestra Senora de la Pena de Francia oraz do maleńkiego, ale niestety, zamkniętego San Telmo. To ma być ten raj? To już zdecydowanie wolimy poprzednie piekiełka Garachico oraz Icod de los Vinos.

Kupujemy kilka widokówek z Teneryfy, głównie z wąwozu Masca, bo akurat wybór wszelkiego rodzaju artykułów pod rzeszę turystów jest tu obszerny, po czym wracamy do samochodu. Mamy nadzieję, że La Orotava zrekompensuje nam czas niepotrzebnie spędzony w jej dawnym porcie. To już nie ma być raj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.04.2012 06:18

Franz napisał(a):Kupujemy kilka widokówek z Teneryfy,

Kiedyś też kupowaliśmy widokówki z każdego zwiedzanego miejsca.
Ostatnio to zarzuciłem ... chyba przez HS-a. ;) :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.04.2012 11:31

mariusz-w napisał(a):
Franz napisał(a):Kupujemy kilka widokówek z Teneryfy,

Kiedyś też kupowaliśmy widokówki z każdego zwiedzanego miejsca.
Ostatnio to zarzuciłem ... chyba przez HS-a. ;) :)

My kupujemy tylko dla znajomych, a dla siebie kilka z widokami, których my zrobić nie możemy - wnętrza, gdzie się nie da zrobić zdjęcia, widok z lotu ptaku, itp.

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.04.2012 11:41

mariusz-w napisał(a):Kiedyś też kupowaliśmy widokówki z każdego zwiedzanego miejsca.
Ostatnio to zarzuciłem ...
:lol: :lol: :lol:


A ja jednak kupuję, bo, po pierwsze, wysyłam, po drugie, dzieciak zbiera, zwłaszcza takie pokazujące historycznie odwiedzane miejsca, ale od tych aktualnych też nie stronimy, zwłaszcza, jak ładne :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.04.2012 00:30

weldon napisał(a):A ja jednak kupuję, bo, po pierwsze, wysyłam, po drugie, dzieciak zbiera, zwłaszcza takie pokazujące historycznie odwiedzane miejsca, ale od tych aktualnych też nie stronimy, zwłaszcza, jak ładne :)

Kilka dobrych lat temu przestałem wysyłać, a zamiast tego wręczałem po powrocie.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.04.2012 22:22

To tylko kilka minut jazdy. O ile Puerto de la Cruz leży nad samym morzem, po północnej stronie arterii łączącej tę część wybrzeża ze stolicą Teneryfy - Santa Cruz - to zaraz po południowej stronie szosy, u szerokiego wylotu opadającej spod masywu Teide doliny Orotava ulokowało się miasto La Orotava.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parkujemy w pobliżu miejsca, skąd roztacza się widok ponad dachami miasta aż po wybrzeże. Pierwsze, co przyciąga naszą uwagę, to usytuowany poniżźej ulicy budynek o nietypowej konstrukcji - wysunięta poza bryłę górna kondygnacja nasuwa skojarzenia z typową osmańską zabudową, ale przecież jesteśmy w zupełnie innej stronie świata. Intrygująco wygląda również bujna czasem roślinność, dziko porastająca niektóre dachy.
Spacer zaczynamy od kościoła San Agustin, by podziwiając fantazyjnie rzeźbione okiennice domów przejść do barokowego kościoła Nuestra Senora de la Concepcion.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.04.2012 22:24

Wewnątrz kościół niczym specjalnym nie zachwyca, ale ma ciekawą bryłę. Obchodzimy go prawie dookoła, a następnie kierujemy się na południe. Tu i ówdzie zapuszczamy się w otwartą bramę, prowadzącą do mniejszego czy większego patio - czasem w takich miejscach z obowiązkowymi palmami urządzono jakąś kawiarenkę. Pośród schludnej miejskiej zabudowy udaje się znaleźć też coś bardziej rustykalnego w postaci bielonej wapnem chałupki z drewnianymi schodkami prowadzącymi na werandę.
Znajdujemy ulicę San Francisco, która ma nas zaprowadzić do najciekawszej atrakcji miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.04.2012 12:49

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.05.2012 18:17

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 12.05.2012 21:17

Wojtku, kiedy ciąg dalszy? :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2012 14:23

helen napisał(a):Wojtku, kiedy ciąg dalszy? :)

W tym wątku ciąg dalszy pojawia się tak szybko, że przez ostatnich kilka odcinków nikt nawety nie zdążył niczego dopisać. ;)
Zastanawiałem się, czy ktoś tu jeszcze zagląda, mimo to ciągnąłem temat, spacerując po najpiękniejszym mieście Teneryfy. Skoro mam znak życia, to nie zawieszę jeszcze tego wątku na kołku.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspy Kanaryjskie - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone