Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy Kanaryjskie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.01.2012 01:14

Joanka23 napisał(a):
Też mam nadzieję, że kiedyś nim przejdę! :lol:



Jest nas tu cała gromadka chętnych do spacerowania wąwozem . . . piękny jest i ciekawy bardzo , więc nie dziwne

Wspólna eskapada się kroi :?: :lol:



Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2012 11:22

Joanka23 napisał(a):Muszę przyznać, że gdzieś się ostatnio mijałam z tą relacją :oops:

Samokrytyka przyjęta. Rozgrzeszenie udzielone. ;)

Joanka23 napisał(a):A tu już podróż wąwozem Masca się kończy! 8O
Ale pooglądałam, popodziwiałam :D (czytania za wiele nie było :wink: ).

Kiedy zapadła zupełna cisza, przyjąłem za prawdopodobne dwie przyczyny:
1. Nikt już tu nie zagląda.
2. Ktoś zagląda, ale woli milczenie.

W pierwszym przypadku powinienem zaprzestać ciągnięcia niepotrzebnej relacji, założyłem jednak optymistycznie drugi wariant, dostosowujac się do tego wymogu milczenia.

piotrf napisał(a):
Joanka23 napisał(a):Też mam nadzieję, że kiedyś nim przejdę! :lol:

Jest nas tu cała gromadka chętnych do spacerowania wąwozem . . . piękny jest i ciekawy bardzo , więc nie dziwne

Wspólna eskapada się kroi :?: :lol:

Trasa łatwa i ładna - więc nic, tylko się zorganizować. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 19.01.2012 21:40

Franz napisał(a):Samokrytyka przyjęta. Rozgrzeszenie udzielone. ;)


Uff! Dobrze, że mnie pokuta minęła :wink:

... i poprawę obiecuję! :lol:

Franz napisał(a):
piotrf napisał(a):Jest nas tu cała gromadka chętnych do spacerowania wąwozem . . . piękny jest i ciekawy bardzo , więc nie dziwne

Wspólna eskapada się kroi :?: :lol:

Trasa łatwa i ładna - więc nic, tylko się zorganizować. :)


Crozlot w wąwozie Masca :lol:
Ciekawe ile osób by się stawiło... :lol:

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.01.2012 10:51

Joanka23 napisał(a):Uff! Dobrze, że mnie pokuta minęła :wink:

Masz fory. :D

Pozdrawiam,
Wojtek
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 21.01.2012 18:10

Franz napisał(a):Masz fory. :D


:D

Zapamiętam :wink:

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.01.2012 18:35

Spędzamy jakiś czas nad brzegiem morza. Jest okazja, by zjeść drugie śniadanie. Ale potem trzeba sie już zwijać.
Trasa powrotna jest identyczna, jak ta, którą tu dotarliśmy - wąwóz Masca. Nie reflektujemy na przepłynięcie statkiem, musimy się przecież dostać do naszego samochodu. A więc - w drogę!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki te same? Niby tak, ale nie takie same. Przecież nie w każdym momencie odwracaliśmy głowy, by sprawdzić, czy akurat nie widać czegoś ciekawego za nami. Teraz mamy to wszystko przed sobą i możemy spokojnie wyszukiwać wzrokiem co ciekawsze kształty. Oczywiście, jedynie wtedy, gdy nie musimy akurat przeskakiwać po czubkach kamieni wystających z wody, czy trawersować mocno pochyłe skały, starając się nie zsunąć do zimnej wody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.01.2012 18:35

W końcu docieramy do miejsca, gdzie już zaczyna się dosyć strome podejście w kierunku wioski. Nie jesteśmy zupełnie sami - nie my jedni robimy wąwóz Masca w obie strony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robi się nieco zbyt ciepło, ale zabudowania widać już tuż nad nami. To ostatnie metry do samochodu.

Obrazek

Obrazek
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 04.02.2012 18:46

Ech... pięknie tam jest... 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.02.2012 18:08

Joanka23 napisał(a):Ech... pięknie tam jest... 8)

Jedno z najpiękniejszych miejsc na Teneryfie. Przy czym - jak już przedtem wspomniałem - kolorystycznie i widokowo ustępuje Królewskiej Drodze Tamadaba, która opisałem we wcześnieszych odcinkach. Przynajmniej, moim zdaniem.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.02.2012 01:23

Scieżka wyprowadza na otwarte tereny. Pośród luźno rozrzuconych palm i agaw docieramy do wioski. Wspaniała pogoda skusiła wielu ludzi na odwiedziny w tym pięknym miejscu.
Zaglądamy na moment do kapliczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mamy już wiele czasu, ale postanawiamy pojechać jeszcze kawałek na północ, zagłębiając się w półwysep Teno, stanowiący zachodni kraniec Teneryfy. Zatrzymujemy się w miejscu, skąd jeszcze widać w tyle maleńką osadę Masca.
Widoczność się pogarsza i ponad lśniącą taflą oceanu ledwo widać zarysy Gomery.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.02.2012 01:23

Dojeżdżamy na wysokość El Palmar. W dolinie zielony stożek dawno wygasłego wulkanu z charakterystycznymi podłużnymi wycięciami. Pocięto go w celu pozyskania materiału budowlanego. Natura jednak nie poddała się bez walki - kilku ludzi oddało tu życie.

Obrazek

Dalej już nie pojedziemy - chcemy zdążyć na spotkanie z rezydentką, by załatwić kwestię wycieczki na Gomerę.
Ostatnie spojrzenia na okolice - ponad soczysto zielonymi wzgórzami wybija się biały, zaśnieżony stożek El Teide.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawracamy do hotelu. Pogoda zaczyna się szybko zmieniać - obłoki zbijają się w bure chmury.
W zaciszu hotelowego pokoju przerzucamy kanały telewizyjne, sprawdzając prognozę pogody na następny dzień. Zbliża się jakiś potężny niżowy wir, ale jutro jeszcze może uda nam się nie zmoknąć.

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 17.02.2012 08:11

Widzę , że podobnie jak ja ... szybciej opróżniasz kieliszek wina. ;)

Okolice malownicze ...

Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.02.2012 09:18

Franz napisał(a):Dojeżdżamy na wysokość El Palmar. W dolinie zielony stożek dawno wygasłego wulkanu z charakterystycznymi podłużnymi wycięciami. Pocięto go w celu pozyskania materiału budowlanego. Natura jednak nie poddała się bez walki - kilku ludzi oddało tu życie.


Widziałem już wcześniej na forum to miejsce - zastanawiałem się wtedy dlaczego/skąd te "jary".

Teraz wiem, że jak czegoś nie wiem to Ty to wiesz.



:D


Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.02.2012 10:04

Jacek S napisał(a):
Franz napisał(a):Dojeżdżamy na wysokość El Palmar. W dolinie zielony stożek dawno wygasłego wulkanu z charakterystycznymi podłużnymi wycięciami. Pocięto go w celu pozyskania materiału budowlanego. Natura jednak nie poddała się bez walki - kilku ludzi oddało tu życie.


Widziałem już wcześniej na forum to miejsce - zastanawiałem się wtedy dlaczego/skąd te "jary".

Teraz wiem, że jak czegoś nie wiem to Ty to wiesz.
:D

Pozdrawiam


może tu https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=31301&highlight=teneryfa to widziałeś, jako popękaną górę :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.02.2012 10:27

Też ale nie tylko...tu dałem głos (wołającego na puszczy... :wink: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspy Kanaryjskie - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone