Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy Kanaryjskie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.12.2011 20:35

longtom napisał(a):Zakręciło mnie ździebko :!: :D

Parę agrafek można tam znaleźć. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.12.2011 20:47

Zakręciło, ale w dobrą stronę :) , znów marzy mi się to, co odkładamy od jakiegś czasu.
Niestety, nadchodzący rok nie przyniesie w tym zakresie zmiany. Może 2013 lub 2014? O ile wówczas nie nastąpią porachunki z Retezatem...

Tak cz siak, Teneryfa i Gomera musi kiedyś wypalić! Masca u Ciebie (nawet jeśli jeszcze nie do końca tam się znależliśmy) i u Nomada kusi, oj kusi...
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 20.12.2011 01:28

Wojtek :) zapewne i bez postów wyczuwalna jest moja obecność w miejscach mi znajomych (uniwersalne, ale zapewne też tak masz :wink: :) ).
Dla bardziej czytelnego potwierdzenia, lepiej jednak to wyrazić słowem.
Doświadczę wraz z innymi kolejnego spojrzenia na tą wyspę, dzięki Waszym wspomnieniom.
A więc czasem cichą, czasem nie... ale moją nieustającą obecność macie. :)

Danusia :) Dzięki :!: :) za kibicowanie obu stronom :) (to do Twoich słów powyżej).
Ja już słyszę ten doping.

Choć nomada Masca kusi.
Nie zawiedź nią też Danusi!

Teneryfa czy Gomera?
Obie Wojtka-globtrotera!


Danusia :) Wojtek :)
Pozdrawiam. :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.12.2011 11:04

dangol napisał(a):Tak cz siak, Teneryfa i Gomera musi kiedyś wypalić! Masca u Ciebie (nawet jeśli jeszcze nie do końca tam się znależliśmy) i u Nomada kusi, oj kusi...

Czyli Gran Canarią nie udało mi się Ciebie zachęcić...
A w moim odczuciu Królewska Droga na Tamadabę, czy jaskinie przebijające Bentaigę na wylot, nie mają sobie równych na Teneryfie.

nomad napisał(a):Doświadczę wraz z innymi kolejnego spojrzenia na tą wyspę, dzięki Waszym wspomnieniom.

Z kilku przyczyn moja Teneryfa nie dorównuje Twojej.

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.12.2011 11:52

Udało :D , ale wspmniane przeze mnie wyspy są na mojej "liście" już od dawna, zanim oglądnęłam Twoją Gran Canarię.

Jak już kiedyś wspominałam, ciągnie mnie zwłaszcza Gomera 8) , więc ze względu na położenie geograficzne, Teneryfa pojawia się jako kolejna, do zrobienia niejako za jednym zamachem.

Zbyt wiele miejsc już sobie upatrzyłam, życie te plany :roll: przesuwa w czasie, z różnych wzgledów, na szczęście głównie urlopowo-kasowych. Może się jednak :idea: zdarzyć i tak, że miejsca z czołówki moich preferencji-od-dawna z tych samych właśnie powodów oddadzą priorytet Gran Canarii :) ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.12.2011 09:44

dangol napisał(a):Jak już kiedyś wspominałam, ciągnie mnie zwłaszcza Gomera 8) , więc ze względu na położenie geograficzne, Teneryfa pojawia się jako kolejna, do zrobienia niejako za jednym zamachem.

Ja właśnie próbowałem - pod kątem ucieczki przed zimą - pogodzić Hierro z La Palmą, ale nijak nie potrafię tego w rozsądny sposób zrobić. Muszę pomysleć o innym kierunku.

Pozdrawiam,
Wojtek
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 21.12.2011 23:29

Franz napisał(a):
nomad napisał(a):Doświadczę wraz z innymi kolejnego spojrzenia na tą wyspę, dzięki Waszym wspomnieniom.

Z kilku przyczyn moja Teneryfa nie dorównuje Twojej.


Przede wszystkim Wojtek podkreślmy innym, że prezentujemy wyspę w różnych porach roku, a także czasem przy niesprzyjających warunkach pogodowych.
Wszyscy też znają psikusy pogodowe, które czasem te same miesiące ukazują w zupełnie innej scenerii.
Te różne warunki pogodowe nadają też urozmaicenie (aczkolwiek jakoby niekoniecznie :wink:), nawet dla tych samych miejsc.

Odzwierciedlenie tego, co możemy spotkać (a co pokazujemy w relacjach) nie stopniuje piękna w jakim ukazujemy miejsce, ale daje też szanse na oswojenie się z roczarowaniami podczas pobytu.
Znowu zabrzmiało uniwersalnie :) jak do wielu miejsc, które odwiedzamy wszyscy podczas podróży.

Pozdarwiam. :)
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.12.2011 12:13

nomad napisał(a):Przede wszystkim Wojtek podkreślmy innym, że prezentujemy wyspę w różnych porach roku, a także czasem przy niesprzyjających warunkach pogodowych.
Wszyscy też znają psikusy pogodowe, które czasem te same miesiące ukazują w zupełnie innej scenerii.

Między innymi to też miałem na myśli.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.12.2011 15:10

Zajeżdżamy na mały placyk w wiosce. Zostawiamy tam wóz i znajdujemy ścieżkę, schodzącą do wąwozu. Zaczynamy naszą maskową przygodę.

Ścieżka stromo schodzi w dół aż do drewnianego mostka, za którym zaczyna się nieco piąć w górę. Czy my na pewno dobrze idziemy?
Miejscami stąpa się po wykutych w skale stopniach, to znów wzmacniają ścieżkę kamienne podmurowania - idzie się całkiem wygodnie i można poświęcić uwagę mijanej po drodze bujnej roślinności.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.12.2011 15:10

Po przejściu niewielkiego grzbietu ponownie zaczynamy się obniżać. Ponad nami wyrastają skalne iglice, a ścieżka przestaje być aż taka wygodna - trzeba już teraz stale spoglądać pod stopy.
Osiągamy dno dolinki, którym płynie strumyk. Idziemy to jego lewą stroną, to znów prawą, a chwilami strumyk wręcz spływa naszą ścieżką. Potem jednak znajduje sobie wyżłobioną przed wiekami głębszą szparę, do której spada kolejnymi kaskadami, a nasza trasa znów pozwala przejść suchą stopą.
Ponad nami piętrzą się podziurawione ściany wąwozu Masca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.12.2011 19:56

Cisza, jak makiem zasiał. To i ja nie będę jej zakłócał. Idziemy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.12.2011 19:57

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2012 16:56

Idziemy dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2012 16:57

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.01.2012 19:36

Konsekwentnie idziemy dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspy Kanaryjskie - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone