Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na dachu Chorwacji - Sinjal 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 23.06.2009 21:09

Yac Yamaha - tam rzeczywiście słychać trzaski :!: Ktoś do nas strzelał, a ja nawet tego nie zanotowałem 8O :wink: Magia Dinary jest wielka :)

Interseal - mało kto pisze jeszcze o górach z dużej litery. A przecież taka personifikacja nie jest taka całkiem niepotrzebna. Hvala !

Kulko - tylko mój pierwszy wyjazd na Bałkany był pozbawiony ( prawie) takiego "męczącego dnia" :) Zawsze starałem się połączyć "ogień i wodę" :wink: Moja żona jest z żeglarskiej drużyny harcerskiej, ja z górskiej. Udało nam się połączyć obie pasje, ale zawsze staram się dopasować szlak do Jej sił. Tak też miało być i tym razem i też chciałem podjechać do schroniska Brezovac. Gdy okazało się, że stoi to pod dużym znakiem zapytania, Żona zrezygnowała,żebyśmy mogli pójść.
Dlatego bardzo dobrze rozumiem Twoją motywację. Ale macie nad nami pewną przewagę - spanie w autku :!: :) To 4 godziny więcej na odpoczynki na szlaku. Ale myślę, że uda Ci się pokonać te progi. Ja się też tego będę musiał nauczyć - na Troglav też wiodą makadamy :D

Andy.pl- jak ja lubię te "przypadki" :D Przez przypadek mieliśmy chrzest na tym samym Zlocie, przez przypadek zgraliśmy się wtedy "od strzału", przez przypadek ja , stary qń, zacząłem potem uczyć się grać i śpiewać bałkańską muzykę :) Mój kajet badań nad przeznaczeniem pełen jest takich "przypadków".
Andrzeju - niech trwają nadal :)

A swoją drogą - to że Sinjal jest najwyższym szczytem Chorwacji - to też przypadek. Przecież mogli ustalić granicę zupełnie inaczej. Przypadkowo 4 szczyt pasma Dinary został "wywyższony" ! Ale myślę, że niezależnie od tego, który jest w kolejności, i który z nich mógłby być najwyższym cro-wierzchołkiem, gdyby granica przebiegała inaczej, Sinjal - Vrh Dinara jest warta wysiłku. To trochę tak, jak z Maljovicą w Rile. Ona wydała się Wam, Kulko, piękniejsza od wyższej Musały. Bo to nie o zaliczanie szczytów idzie - ale o to, co tak ładnie napisał Interseal - o szacunek dla Gór. O miłość do Gór - żeby tak już bez emocji zakończyć :)

pozdrawiam
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 24.06.2009 19:40

Ja nie jestem w stanie nic napisac, tak jestem zafascynowana tą wyprawą.
Pięknie opisana, zaśpiewana i obfotografowana!
Pozdrawiam serdecznie :)
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 24.06.2009 19:51

Strasznie jestem tępa! Widząc link i kontekst myslałam, że to jakiś wątek na Forum i nie kliknęłam, dopiero teksty o "zaśpiewaniu" dały mi do myślenia i trafiłam na YouTube. Piękne uzupełnienie wyprawy. Tutaj dopiero słychać ten pierwiastek duchowy i jak słusznie ktoś zauważył - widać celebrację (w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu) Piękne. Wzruszające. Prawdziwe. Ludzkie...

plavac napisał(a):Jo_Anno - jak Twoja noga ?


Dzięki! Już zdecydowanie się goi, bo swiędzi, że oszaleć można ;) Żal będzie jak odpadnie strupek, bo tak to ciągle CZUJĘ Chorwację ;)

pozdrav :)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 24.06.2009 21:52

Mutiaq - pozdrawiam i ja , teraz aktualnie spod gigantycznej burzy - może też przechodzi gdzieś nad Tobą :)

Jo_Anno - schowaj strupek do pudełka od zapałek ! To się nazywa mieć szczęście - namacalny kontakt z Cro :wink:
Cieszę się,że rana się goi. Każda się goi ( no, prawie każda ). A blizna - kolejne wspomnienie przygody. A gdzie natrafię na Twoje wspomnienia z Risnjaka ? Tam też mnie ciągnie . Czy widziałaś rysia ? Czy rzeczywiście tak często pada ? Czy widać morze ?
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 24.06.2009 22:57

Burczy u mnie tylko trochę, ale przechodzi bokiem. :)
dodano 00:31:
No i się rozlało ;)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 25.06.2009 16:28

Plavacu - jesteś żywym przykładem na to, że można chwytać kilka srok za ogon :D
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 25.06.2009 19:32

Tymona napisał(a):Plavacu - jesteś żywym przykładem na to, że można chwytać kilka srok za ogon :D


Jednak czasem, jak logistyka zawodzi, dostaję od tych srok po łapkach :D
I wtedy najbliżsi mówią mi -" a nie mówiliśmy ?" :wink:
Ale na szczęście - zawodzi raczej rzadko :)
pozdrawiam 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.07.2009 19:08

Hejjj!

Jako, że zdarzyło mi się ze trzy razy wcześniej zaglądać na to forum i co nieco skorzystać z niego, a kilka dni temu wróciłem z Chorwacji - więc postanowiłem się tu zarejestrować.

Może będę mógł też pokazać coś, o czym na tym forum jeszcze mowy nie było. Na razie jednak mogę tylko przyklasnąć świetnej relacji i zdjęciom.
W lipcu zdarzyło mi się również odwiedzić Dinarę. Niestety - tą samą drogą. Planowałem trasę nr 2, ale napotkany człowiek wybił mi ją z głowy, co spowodowało zmianę planów i wybór drogi nr 1. Dodatkowo, po dojechaniu do poligonu, trzymałem się już potem szlaku, co spowodowało że dotarłem wozem o wiele niżej i Suhopolje osiągnęliśmy dopiero po półtoragodzinnym spacerze. W całości trasa zajęła prawie dwanaście godzin, a z góry widziałem, że wariant "put 2" jednak byłby najlepszy. Cóż...

Jeśli ma ktoś ochotę na dodatkową porcję fotek z Dinary, to zamieściłem je na swojej stronce: http://wfs.w.of.pl/Chorwa09/Chorwa09.html
Na chwilę obecną, są to dwie pierwsze pozycje w menu (później być może ulegnie to zmianie).

Pozdrawiam,
Franz
http://wfs.freehost.pl
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.07.2009 12:18

Franz napisał(a):Jeśli ma ktoś ochotę na dodatkową porcję fotek z Dinary, to zamieściłem je na swojej stronce: http://wfs.w.of.pl/Chorwa09/Chorwa09.html

A jeśli ktoś nie ma ochoty, to spróbuję za pomocą fotosika tu wrzucić ze cztery fotki. Może się uda. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Franz
http://wfs.freehost.pl
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 25.07.2009 13:41

Witam plavac
Duży szacunek dla Ciebie i dla Twojego syna Jędrka.
Czytając relację można się naprawdę wzruszyć.
No i te piękne zdjęcia :!:
Marzenia się spełniają,.. warto marzyć.
Dziękuję za wrażenia,które mogłem przeżyć dzięki Tobie.
Serdecznie pozdrawiam.
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 27.07.2009 12:48

No kolego Plavac - jestem pod wrażeniem.
1) moja baza wypadowa to również Tribunj - od wielu lat;
2) od jakiegoś czasu "męczę" miejsca na które by się dało wejść;
3) przypadkiem studiowałem ostatnio wejście na Vrh Dinara oraz wioskę Uništa;
4) "męczę" również Troglav (1913)(BiH) i Veliki Šator (1872)(BiH).
Szczyt Namiotu pewnie z Dinara widziałeś - po jego północno-wschodniej stronie za raz za "dolinką-polje" między Bosanskim Grahovcem a Livnio.

lijep pozdrav

Ubidigi
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 09.08.2009 21:09

Franz - dziękuję za wspaniałe uzupełnienie fotograficzne - szczególnie zdjęcie stada kóz jest kapitalne !
W wolnej chwili na pewno odwiedzę Twoją stronę.

Kleeberg - dzięki za miłe słowa ! Dobrze jest wiedzieć,że było warto pisać po nocach 8)

Ubidigi - może spróbujesz wejść drogą nr 2 a może i 3, od Glavasa. Wtedy można by porównać, przegadać warianty. O innych "wywęszonych wyzwaniach" nie wspominając :)

Pozdrawiam ciepło - pomimo nowych górskich wrażeń - Vrh Dinare nadal mocno tkwi we mnie :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2009 23:31

Nigdy tam nie wlezę, tylko jako żona i matka poczekam, aż moi chłopcy przeczytają Twoją relację i popędzą galopem Twoimi śladami. Pozdrawiam.
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 18.08.2009 21:54

Plavac:
Właśnie siedzę sobie w Tribunju i powiem .... jest velika vrucina !!!! Na Sinjal za ciepło i nie koniecznie wyjście mogłoby się dobrze skończyć. MUSZĘ tu przyjechać w czerwcu albo we wrześniu - to może warunki będą bardziej przyjazne. Chyba, że trochę się ochłodzi, to się zdecyduję, na razie czekam i się moczę w morzu. Jestem tu do końca sierpnia, więc czasu wiele. Żyję tą nadzieją, że się uda.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 19.08.2009 20:36

Agnieszko-bg - życzę tego Twoim chłopakom z całego serca - a może Twoje "nigdy" za wcześnie powiedziane ?

Ubidigi - nie ryzykuj w dzień. Ale nocna wyprawa na wschód słońca - to warto by przeżyć i potem opisać !
A pisać,że Ci zazdroszczę miejsca "siedzenia" , to i po co :wink:

Pozdrawiam ciepło 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na dachu Chorwacji - Sinjal 2009 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone