Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.05.2009 11:17

walczy napisał(a):
PAP napisał(a):Zaraz się zarumienię ze wstydu od tych komplementów :wink: :) :lol: :lol: ...
Swoją drogą tom ciekaw, jak się skończy twoje zainspirowanie Sinemorcem :wink: :lol: ... tzn. jakie będziesz miał wrażenia i jak odbierzesz tą mieścinkę oraz pobyt tam :) ...
Pozdrawiam,
PAP

:) :)
PAPie, jakbyś miał sekundkę czasu, to może rzuciłbyś okiem na linka http://www.bulgaricus.com/forum/viewtopic.php?id=4800&p=18 i widoczny tam mój post nr #444
Z góry dzięki i Pozdrowienia


walczy,

Rozumiem, że chodzi Ci o lokalizację hotelu Bavaria :) :?: ... mam wrażenie, że na tamtym forum doradzałem Ci już, abyś się spytał w hotelu aby Ci wyjaśnili jak do nich dojechać, to wtedy będziesz pewien na 100% :roll: ... ja nie jestem powien, ale na 90% przypuszczam, że wiem gdzie ten hotel jest :) ... wyślij mi proszę ten plik z mapką na maila, a odeślę Ci wersję z zaznaczoną prawdopodobną lokalizacją :D ...

piotr-aleksander<...>wp.pl

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.05.2009 11:20

Tymona napisał(a):
PAP napisał(a):
Wpierw jednak to my czekamy na twoją relację z tegorocznej wyprawy, co by parę pomysłów i porad przygarnąć na przyszłość :D ...


:lol: :lol: :lol: oj to chyba nie przygarniecie :wink:, bo - po pierwsze - to ja ściągam od Was; po drugie - z praktycznością i rzeczowością w relacjonowaniu jestem trochę na bakier :wink: :D
pozdrawiam
:D


Tymona,

Ale liczy się głównie odmienny punkt widzenia :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.05.2009 11:35

Iwona Baśka napisał(a):Cudowna relacja. Świetna narracja i piękne zdjęcia. Dziękuję i gratuluję.Życzę kolejnych tak wspaniałych przeżyć i tej radości, o której mowa wyżej.
Pozdrawiam
Iwona .


Iwona,

Cóż można więcej rzec ... dzięki za czytelnictwo :D ...

Pozdrawiam,

PAP
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.05.2009 11:48

Troszkę mi zeszło, ale dokończyłam :D
Dziękuję serdecznie za poświęcony nam wszystkim czas i relację!

Jak wielu moich poprzedników odcinek z warsztatu zapamiętam do końca życia. Chyba niewiele rzeczy uskrzydla tak, jak ludzka, bezinteresowna życzliwość, otwartość, pomoc, wtedy kiedy wydaje się nam, że jest beznadziejnie. (Jak to było? "Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu" :D ) A czegoś takiego doświadczyliście przy tej przygodzie.

Nie ukrywam, że zaostrzyłam sobie pazurki na te mołdawskie piwnice i winnice, bo z racji upodobań smakowych też mi się marzy choćby krótki wypad mołdawski :lol:

Jeszcze raz dziekuję! Życzę całemu składowi duuuużo zdrowia i radości na co dzień! Całuski!!! Ula
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 12.05.2009 08:56

Wszystkim Czytelnikom

tej relacji- tym , którzy podjęli wysiłek i dobrnęli do jej końca, i tym, co fragmentarycznie tylko do niej zaglądali, serdeczne podziękowania.
Dzięki za masę wrażeń, jakie nam dostarczyliście- wzruszeń, ciepłych słów, uwag.

Moje osobiste podziękowania dla Papa za to, że pięknie ubrał w słowa to, co zobaczyliśmy naszymi oczami podczas wyjazdów. Za te nieprzespane noce, gdy tworzył relację ( a w dzień niestety nie pospał sobie, o nie ...- dwójka dzieci i upierdliwa żona w ciąży to niełatwe życie :) )

Poprzez forum udało nam się znaleźć ludzi, którzy podzielają nasz entuzjazm do podróżowania, którzy (w przeciwieństwie do naszych rodzin) nie odradzają nam wyjazdów z małymi dziećmi. Z kilkoma osobami spotkaliśmy się osobiście i bardzo się z tego cieszymy !!! :D
Żal, że na zlot nie dotrzemy, choć pierwotnie był taki plan, ale za to na kolejny -z pewnością !

Na razie trudno zrozumieć Lence i Jasiowi jak to jest, że w tym roku nie wyjeżdżamy ...
Co ciekawe, dzieci wpoiły sobie nawyki podróżnicze- Jasiek bawi się w "czytanie mapy"-tu jest plaża, tu hotel, tu będzie piknik... , a Lena co jakiś czas pakuje plecak "na wakacje" ...
I chyba w sierpniu, z miesięcznym Stasiem, trzeba będzie- choć na tydzień -gdzieś w Polskę ruszyć ...

Z serdecznymi podziękowaniami raz jeszcze-MAPA.

Aha, będzie epilog Mapy do ubiegłorocznego wyjazdu, tyle, że za czas jakiś, gdyż w ciąży myślenie jakoś wolno mi idzie ... :D :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2009 08:58

MAPO - cała przyjemność po naszej stronie ;-)
Pozdrawiam cieplutko.....:-)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 29.05.2009 22:03

Epilog PAPy

Zbliża się koniec maja 2009, nowy sezon wakacyjny już za rogiem, wypadałby więc wreszcie oficjalnie i definitywnie zakończyć naszą przydługą relację. Nasuwa się tylko pytanie 'jak', wszak parę kwestii chodzi po głowie, ale jest i świadomość, że nie wszystkie muszą być dla Czytelnika ciekawe :) ... Spróbujmy zatem wypunktować te najważniejsze ...

Po pierwsze trasa ...

Patrząc teraz, z perspektywy czasu i odbytych wypraw w różne zakątki Bałkanów, jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jakakolwiek próba porównywania ze sobą Chorwacji i Bułgarii oraz wyłaniania z tej 'rywalizacji' zwycięzcy jest absolutnie pozbawiona sensu :!:. To tak jakby porównywać samochody niemieckie z francuskimi czy wdzięk oraz urodę blondynek i brunetek. Jak to w życiu, są gusta i guściki, a zgodnie z powiedzeniem i tak każda potwora spotka swego amatora :wink: :lol:. To dwie całkiem odmienne od siebie krainy, i to co dla jednego może być plusem, przez drugiego postrzegane będzie jako minus. Poza tym jest jeszcze całe sąsiedztwo jednego i drugiego kraju, często wspólne, dodające swoje własne smaki i swój unikalny koloryt, a w wielu punktach, naszym skromnym zdaniem, ciekawsze i bardziej zapadające w pamięć od rzeczonych 'głównych bohaterek'. Nie sposób wszystkiego tego spinać jednym wspólnym mianownikiem 'fuj' albo 'cacy'. Trzeba zwyczajnie pojechać to tu, to tam, poniuchać, obejrzeć różne miejsca, wyrobić sobie własne zdanie, aby dopiero w oparciu o własne obserwacje zdecydować, który mix widoków, infrastruktury, plaż, gór, kultury, kuchni, cen, odległości od domu bardziej nam odpowiada ... i nie wolno się w tym względzie zadawalać opiniami osób trzecich, bo nigdy nie będą w pełni obiektywne i zawsze będę, mimo wszystko, cudze ...


Po drugie forum ...

Jak sam pisałem chwilę wyżej, od zawsze miałem świadomość, że ludzie są różni i różne rzeczy lubią ... ale dopiero ponad dwuletnia obecność na dwóch zaprzyjaźnionych forach :wink: uświadomiła mi namacalnie jak duże, czy jak jaskrawe, te różnice potrafią być. Można zatem powiedzieć, że oprócz walorów stricte turystycznych czy podróżniczych, rzeczone fora były też dla mnie doskonałą okazją do licznych amatorskich obserwacji z pogranicza socjologii czy psychologii, a czasem nawet i psychiatrii :lol:. Sam fakt różnych upodobań to nie wszystko, bo zaraz obok pojawia się kolejny ciekawy temat, czyli nasza zdolność (lub jej brak) do akceptowania tego, że inni postrzegają te same rzeczy odmiennie. Tolerancja jest prosta w momencie, kiedy wszyscy widzą podobnie i jednomyślnie chwalą to samo. Znacznie trudniej jest, kiedy ktoś odważy się wyrazić zdanie odrębne. W takich okolicznościach nie zawsze starcza akceptacji inności, a jeszcze gorzej jest, kiedy puszczają nerwy i braknie kultury osobistej ... bo wtedy z nagła na pozór poważni i dorośli ludzie przeistaczają się w grupkę małoletnich gówniarzy, którzy z braku merytorycznych argumentów pokazują sobie nawzajem języki ... i pod tym względem forum, jakie by nie było, staje się idealnym lustrem naszych osobowości ... acz co fakt, i co trzeba jasno podkreślić, mnie w tym wątku nie dane było tych negatywnych zjawisk doświadczyć ze strony 'widzących inaczej', i choć do dziś nie wiem czemu to zawdzięczać, to tym bardziej jestem rad, że nasza tu dysputa trzymała jakiś poziom i fason ...


Po trzecie relacja ...

Zbierając informacje do naszych wypraw przekopywałem się przez liczne relacje innych. Jedne relacje wydawały mi się banalne, z innych wyciągałem garść (albo i dwie :D) cennych danych czy wskazówek, inne wreszcie mnie urzekały swą płynnością, barwnością, lub humorem. Tak też zrodził się pomysł na naszą relację i jej ogólny charakter. Myślą przewodnią było podzielenie się obserwacjami i doświadczeniami z odwiedzanych miejsc, w sporej części egzotycznych, zwłaszcza jeśli spojrzeć na nie z perspektywy ówczesnego statystycznego czytelnika :). Miało być w miarę lekko, czasem z humorem, bez zbędnych achów i ochów, bez rozpisywania się o rzeczach banalnych czy oczywistych, ale jednocześnie treściwie, plastycznie, prawdziwie, praktycznie, wiarygodnie. Jak wyszło tak wyszło, nie mnie to oceniać :roll:. Z licznych wpisów i komentarzy można wnioskować, że paru osobom cała ta pisanina dostarczyła kilku chwil radości i oderwania od codzienności w trakcie odbywania wirtualnej podróży razem z nami, innym zaś podsunęła jakieś pomysły czy kontakty na przyszłe własne podróżowanie ... to cieszy mnie wielce i daje poczucie satysfakcji oraz pozwala wierzyć, że długie godziny i mnogie zarwane noce spędzone nad tworzeniem relacji nie poszły całkiem na marne ... ale skłania również do refleksji, że gdyby nie zawodowiec, typ, Buber, shtriga, caal, Interseal, meeg, Janqes, krakuscity, że wymienię tylko tych najbardziej zapisanych w mej pamięci, i inspiracja płynąca z ich relacji, to nigdy by mnie nie 'olśniło' aby takie cóś stworzyć ...


Reasumując, polecam wszystkim szersze poznanie krain tworzących Bałkany i nie zamykanie się w potocznych stereotypach, bo tylko wtedy w pełni docenimy ich różnorodność. Polecam wszystkim przekopywanie zasobów znajdujących się na forach, bo dzięki nim będziemy lepiej przygotowani do wyjazdu, co pomoże uniknąć niespodzianek i rozczarowań na miejscu. Zachęcam wreszcie wszystkich do popełnienia choć jednej relacji po powrocie, bo oprócz radości z samego pisania i ponownego przeżywania własnegogo wyjazdu będziemy mieli również poczucie spłaconego długu i pozostawienia czegoś od siebie dla innych, zwłaszcza tych, dla których dane miejsce czy kraina jest jeszcze nie znana, a do których i my jeszcze całkiem nie dawno temu zaliczaliśmy się ...

Ja, póki co, dziękując wszystkim za wytrwałość oraz samozaparcie w śledzeniu naszej relacji i odsłanianiu jej już ponad 250 000 razy, odmeldowuję się z funkcji pisacza i przeistaczam się w forumowego obserwatora ... postaram się nie zaniknąć całkowicie, ale moja aktywność z całą pewnością będzie tu mniejsza ... kolejna relacja może kiedyś będzie, a może nie, trudno to w tej chwili rozsądzić, ale upływający czas pewnikiem to wyjaśni :lol: ...


K O N I E C
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 29.05.2009 22:10

PAP napisał(a):
K O N I E C


koniec odcinka drugiego - w powijakach "trzeci"...
dosłownie i w przenośni...
dziękujemy i czekamy...


:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 08:17

PAP napisał(a):... kolejna relacja może kiedyś będzie, a może nie...

PAP - mam nadzieję, że to zwrot czysto kokieteryjny :wink:

W tym roku to fakt - nici z relacji u Was ale trzymam kciuki żeby "następną razą" czyli w 2010 cuś fajnego wypaliło.

Pozdrawiam :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2009 10:19

Kawał solidnej roboty. No to sobie pobałkanowałem.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 31.05.2009 22:53

PAP napisał(a): (...)gdyby nie zawodowiec, typ, Buber, shtriga, caal, Interseal, meeg, Janqes, krakuscity, że wymienię tylko tych najbardziej zapisanych w mej pamięci, i inspiracja płynąca z ich relacji, to nigdy by mnie nie 'olśniło' aby takie cóś stworzyć ...


Jest mi bardzo miło. Dzięki Piotr! I dziękuję raz jeszcze Tobie i MAPIE za trud włożony w skonstruowanie całej relacji dla nas. Domyślam się, że w całej złożoności życia, nie było to najłatwiejsze zadanie :D

Pozdrawiam serdecznie całą Rodzinkę i życzę wypoczynkowych podróży małych i dużych (się rymło). Dla Stasia nawet spacer do lasu z Lenką i Jasiem pewnie będzie wspaniałą wyprawą (nawet jeśli jej nie będzie jeszcze póki co całkiem świadomy :D )
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 01.06.2009 10:02

Mnie się łezka w oku zakręciła, dzięki Piotrze za Twoją relację, za podzielenie się z nami przygodami i podróżniczymi przeżyciami.

Tak się dziwnie ułożyło, że przez te dwa lata spotykaliśmy się na forum w podobnym zimowym czasie, nasze drogi podróżnicze czasem się pokrywały czasem krzyżowały albo też, tak jak w tym poprzednim sezonie urlopowym były to równoległe ścieżki w tym samym kraju. No i spotkaliśmy się w Szybeniku.

Miło było czytać w Twojej relacji o "kulkowym sposobie na noclegi w drodze", o bardzo wczesnym wstawaniu w "stylu kulek".

Dzięki za Twoją relację opisującą wyczerpująco poznawane i odwiedzane miejsca. Są relacje i RELACJE. Jedne nie wnoszą nic nowego do naszego życia i wiedzy, drugie są inspirujące, ciekawe, są doskonałym uzupełnieniem książkowych przewodników po miejscach nieznanych.

Nawet jeśli dziś nie miałbyś ochoty na tworzenie następnej relacji w przyszłości to, aby Cię mimo to zachęcić, napiszę, że jestem przekonana, że masz tu wielu swoich wytrwałych, cierpliwych czytelników. Twoje obydwie relacje należą do tych, które z przyjemnością się wspomina.

Pozdrawiamy niezwyczajnych Podróżników :D :D :D
Kulki
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.06.2009 11:00

Lidia właściwie wszystko już napisała .............

Mnie pozostaje do dodania, że czytając Twoje Piotrze podsumowanie odniosłem wrażenie, że napisałem je ja sam :wink: :D , tak wiele wspólnego mogłem się tam doszukać.

Odniosłem również inne wrażenie, że robisz sobie odpoczynek od forum, zostawiając sobie na przyszłość "uchyloną furtkę" , to również całkiem podobnie jak i ja :wink: , o ile w Twoim przypadku jest to najzupełniej uzasadnione np. mającą niedługo nastąpić radosną chwilą :D i jej późniejszymi konsekwencjami, o tyle w moim nie wiem czym to uzasadnić, zresztą nie tu tego miejsce :roll: .

Jeżeli nawet nie będzie już nigdy dane się nam spotkać ani tu, na cro.pl, ani w realnym życiu, chciałbym podziękować za tę wirtualną znajomość i za bardzo miłe chwile spędzone nad lekturą kolejnych odcinków Twojej relacji.

Serdecznie pozdrawiam.
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 02.06.2009 10:02

PAP napisał(a): (...)gdyby nie zawodowiec, typ, Buber, shtriga, caal, Interseal, meeg, Janqes, krakuscity, że wymienię tylko tych najbardziej zapisanych w mej pamięci, i inspiracja płynąca z ich relacji, to nigdy by mnie nie 'olśniło' aby takie cóś stworzyć ...


Czuję się zaszczycona (strasznie oficjalnie to zabrzmiało :wink: ) - szalenie mi miło po prostu :P
Może rzadko coś dopisuję do Waszej relacji (ale ja chyba już tak mam :wink: ), ale czytam o Waszych podróżach z zapartym tchem i podziwiam Waszą organizację i formę relacji, która nie tylko pozwala zobaczyć tak cudowne zakątki ale zawiera też bardzo przydatne informacje - właśnie ściągam namiar na kwaterę z Waszej relacji :P .

Czekam na kolejny sezon z serialem o Waszych podróżach. :P :P :P
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 02.06.2009 12:31

Widzę PAP że chodzimy tymi samymi szlakami; Siedmiogród, Szosa Transfogarska, Sinemorec, Istambuł - w te miejsca zawsze chętnie wracam, zwłaszcza wspomnieniami.
Co do twojej zeszłorocznej wycieczki to zaskoczyłeś mnie że chciało ci się jechać do Istambułu tylko na 1 dzień bo jednak tam to zawsze jest wyprawa a na miejscu taka masa atrakcji że ja tam wsiąkłem na 5 dni (choć planowałem 3) a wyjechałem z niedosytem że niewiele widziałem :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone