Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka zdań, kilka zdjęć.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.10.2008 09:31

Wiesz, pomyliłem się... :oops:
Trzeba pisać dużo postów; wtedy Patryk sie zlituje i w końcu zmieni platformę forum na taką, która będzie miała możliwość prostego cytowania selektywnego, wiadomości PW, szybkie cytowanie, etc.

Ech! Pomarzyć piękna rzecz.... :roll:
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 03.10.2008 11:20

nie, no ja też zazdroszę i Korsyki i tego chorwackiego wypadu we dwoje, my chyba ostani raz sami to na zakupach byliśmy :) i oczywiście czekam na ciąg dalszy, w końcu trzeba robić wakacyjne plany na przyszły rok, a im więcej wrażeń tym lepszy wybór ;)
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 03.10.2008 14:25

Super :) Czekam niecierpliwie na ciag dalszy.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.10.2008 14:39

laciatek,
Nie ma co zazdrościć :wink: , trzeba jechać :!:

Mniejszy,
Cieszę się, że się podoba... :!:

Ciężki dzień dziś mam :? Ciąg dalszy niebawem.

pozdr

P.S.
No i odpowiadam zgodnie z zaleceniami... 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.10.2008 14:41

janusz.w. napisał(a):
P.S.
No i odpowiadam zgodnie z zaleceniami... 8)

Odpozdrawiam i szybkiego rozpoczęcia weekendu życzę... 8)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 03.10.2008 15:51

Fajna relacja,czekam na dalszy ciag :D Pozdrawiam!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2008 17:49

Bardzo fajnie się czyta :D
A to zdjęcie z plaży z Basko Polje... łudząco podobna do plaży w Żivogosce Blato (camping Male Ciste). Cudowne wspomnienia... 8)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.10.2008 00:07

Basiulinek (o, Opole!), maslinka,
Witam kolejnych czytaczy :!:
Fajnie :wink:, że jesteście :D

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.10.2008 00:32

Plaża, Makarska.

W nocy trochę pokropił deszcz. Rano wygramoliłem się z namiotu, a na niebie deszczowe chmury... No, no, czyżby? Ale nie, zanim zjedliśmy śniadanie na niebie był już tylko błękit! W sumie to zastanawialiśmy się czy nie ruszyć na Hvar, ale w końcu stwierdziliśmy, że jutro wstaniemy wcześniej i podjedziemy do Drvenika na prom... Czyli dla odmiany plaża, Czech, 4 maty... :wink: , skład w zatoczce taki sam, w okolicznych zatoczkach podobnie! Wieczorem Makarska, nie zauważyłem żadnych istotnych zmian w miejscowości, poza tym, że wszędzie stoją parkomaty. Plaża, stare miasto, kawiarnia. W porcie duży ruch, statki wycieczkowe, jachty, prom na Brac. Patrzyłem w stronę Biokova, strasznie męczył mnie wjazd na Sv. Jure, jeszcze tam nie byłem, ale Asia była zdecydowanie na nie! No nic wjadę następnym razem!

Obrazek

Hvar.

Zrywka, godz.7 rano, chcieliśmy zdążyć na prom na godz.9, pobiegłem po świeży chlebek, potem jeszcze dwa kroki do sklepu po jakiś drobiazg... a tu Czech, bez 4 mat, ale za to z prawie już pustą butelczyną Karlovacko, gasi poranne pragnienie... a może on mnie śledzi...? :roll: . No i jeszcze ostro dyskutuje z panią ekspedientką, czyli nie niemowa!

O godz.8.30 byliśmy w Drveniku, kupiliśmy bilety, stało kilka samochodów czekających na prom na Korculę i kilka na Hvar, daleko na morzu było już widać "nasz" prom. W końcu podpłyną, jakiś taki mały... Zanim przycumował, obrócił się kilka razy wokół własnej osi, kapitan chyba jeszcze spał i nie był pewien jak cumować, żeby samochody wyjechały przodem :lol: Załadunek odbył się błyskawicznie, raptem 30 samochodów. Ostatnie Volvo z Polski zostało odprawione, nie mieli biletów, ale jednak prom czekał, rodak błyskawicznie zakupił bilety w kasie, wrócił i załapał się na kurs. Przypilnował jeszcze marynarza zamykającego trap, bo wydawało mu się, że Volvo zostanie skrócone o przestrzeń bagażową :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pół godziny i byliśmy na wyspie. Mocno skoncentrowany ruszyłem w kierunku miasta Hvar. Świadomy z opisów na forum wiedziałem co czeka nas na tej drodze... Ale okazało się, że nie taki wilk straszny! Droga, owszem nie przyjemna, wąska, kręta, bez pobocza. Myślałem jednak, że będzie bardziej przepaścista i ekstremalna! Widoki fajne, ale tylko miejscami. Dzikie, surowe krajobrazy, maleńkie miejscowości. To oczywiście nasze subiektywne odczucia! W każdym razie po 1,5 godz. ostrożnej jazdy zajechaliśmy do Hvaru. I tu od pierwszego widoku na miasto byłem zachwycony!

Obrazek

Obrazek

Wjechaliśmy na wielki parking, 10 minut jeździłem w kółko, czekając, aż ktoś wyjedzie, bo wolnych miejsc nie było. W końcu ktoś wyjeżdżał. Ruszyliśmy w stare miasto. Główny plac, kamieniczki - bardzo ładnie, w porcie masa ekskluzywnych jachtów i masa anglojęzycznych turystów, nie wiem czemu, ale klimat tego miasteczka kojarzył mi się z Dubrownikiem. Zaglądaliśmy w różne zakamarki, wypiliśmy w małej kawiarence cappuccino i podeszliśmy w górę pod twierdzę. Widoki z tej drogi są świetne, miasto, port, wyspy! Niestety słonko świeciło prosto w obiektyw... i było baaardzo gorąco.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 3-godzinnym, bardzo przyjemnym spacerku opuściliśmy Hvar. Początkowo chcieliśmy zjechać do Stari Gradu, potem do Jelsy, ale już tam byliśmy. Miałem jeszcze ochotę przejechać słynny tunel. Ale Asia nie miała ochoty :wink: i w końcu pojechaliśmy prosto na prom. Droga powrotna wydała mi się jeszcze prostsza, może dlatego, że był bardzo mały ruch. Jakiś rodak w srebrnej Octavi jadącej z naprzeciwka, pomrugał mi długimi i pomachał przyjaźnie :D . Zajechaliśmy do Sucuraju. Do odpłynięcia promu mieliśmy jeszcze pół godziny, plątałem się po nadbrzeżu, a w tym czasie do samochodu podszedł facet i zapytał czy nie możemy podrzucić na przystanek w Drveniku dwójki starszych osób. Trochę się zdziwiłem, bo z portu na przystanek jest może 200-300 metrów, ale on wytłumaczył, że ci ludzie są mocno starsi. Prom był prawie pusty! Po zjeździe w Drveniku podeszli do nas starsi, eleganccy państwo z wielką walizą. Zanurkowałem w bagażnik, zrobiłem miejsce, wrzuciłem walizę, państwo zaczęli pakować się do samochodu, facet z drugą panią był mile zaskoczony, że pakuję walizę... Młodsi ruszyli piechotą . W międzyczasie ktoś zaczął wydzierać się w niebogłosy, no więc podniosłem głowę znad bagażnika i okazało się, że to na mnie się drą, bo stanąłem w miejscu cumowania następnego promu, który właśnie podpływał z opuszczonym trapem samochodowym 8O Ruszyłem, starsi państwo jechali do lekarza w Dubrowniku, mieszkali na Hvarze, byli Australijczykami, a rodzicami pana byli Rosjanka i Polak :!: 20 sekund i byliśmy na przystanku, pan dziękował mi ze sto razy i wyściskał na pożegnanie :)

Obrazek

Obrazek

Po powrocie na kemp zdążyliśmy jeszcze skoczyć nad morze i trochę pomoczyć się w wodzie.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 04.10.2008 00:52

No super wakacje :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.10.2008 00:54

Kilka zdań, kilka zdjęć .... trochę muzyki :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.10.2008 09:24

janusz.w. napisał(a):...
Obrazek
...

Hehehe Chyba wszyscy płynący promem na Hvar mają identyczną fotkę :devil:

Obrazek

Pozdrav :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2008 12:06

Ja mam jeszcze inne ujęcie, z widokiem na Biokovo:
Obrazek
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.10.2008 12:16

heheh to my mamy taką :)

Obrazek

Bardzo fajna relacja :)
Podłączam się do czytania :o
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.10.2008 12:30

No i zrobiła nam się fajowa galeryjka :lol: :!:
Latarnia faktycznie, aż się prosi o zrobienie zdjęcia :!:
Dzięki za wszystkie słowa uznania :!:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kilka zdań, kilka zdjęć. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone