Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Brač, wyspa Hvar i Gradac...Piąty raz w CRO :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.09.2008 11:20

Koleżanko Ines, bardzo ciekawa i pouczająca relacja. Brakuje mi tylko foto bardziej dynamicznych, np. z disco, wspólnej wieczerzy z miejscowymi autochtonami. Przecież koleżanka zapewne nie tylko plażowała i zwiedzała zabytki, ale i bardziej żywiołowo spędzała czas. Z tego co zauważyłem to chorwaci darzą sympatią blondynki. Generalnie fajna relacja, ładne zdjęcia nawet i miejscowych kulinariów. Pozdrawiam koleżankę Warszawiankę serdecznie i gorąco :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.09.2008 12:55

ines napisał(a):miło mi.. :)

Pozdrawiam



Co Ty Ines, nie śpisz w nocy tylko o 2.03 w nocy posty piszesz ???. Co Ty w nocy robisz jak każdy śpi???
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 27.09.2008 13:03

Pozdrawiam wszytskich bywających na Braczu!

Oto kawałek naszej galeryjki, która oczywiście podobna do Ines.

http://picasaweb.google.com/momomejmej/ ... u60284Yrk#

:))
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2008 13:34

darek1 napisał(a):
ines napisał(a):miło mi.. :)

Pozdrawiam



Co Ty Ines, nie śpisz w nocy tylko o 2.03 w nocy posty piszesz ???. Co Ty w nocy robisz jak każdy śpi???


hehe..to co ja w nocy robię to zostawiam Darku już Twojej wyobraźni..czasem też śpię :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2008 13:37

Walduś napisał(a):Pozdrawiam wszytskich bywających na Braczu!

Oto kawałek naszej galeryjki, która oczywiście podobna do Ines.

http://picasaweb.google.com/momomejmej/ ... u60284Yrk#

:))


Zdjęcia są naprawdę piękne..
Pozdrawiam
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 27.09.2008 14:07

... no to jeszcze kawałek części podwodnej krajobrazu czyli pierwsze kroki po wodą. W przyszłym roku planujemy pełny kurs nurkowy... na Bracu. Dodam, że mieszkaliśmy w Tri Palma... nieźle, co?

http://picasaweb.google.com/momomejmej/ ... IHbddY0-g#

:)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2008 14:27

hehehe no co ty! :)
tam gdzie my..w jakim terminie byliście?
Właścicielka mówiła, że właśnie wynajmuje często apartamenty jakiejś szkole dla nurków czy coś takiego..
8O :D
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 27.09.2008 14:42

Byliśmy od 1 do 20 sierpnia. Szkoła nurków jest w hotelu i nazywa się "Fundive" - można znaleźć w necie jej stronkę.

Mały ten świat....
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2008 14:45

mały.. :)
Pozdrawiam
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 27.09.2008 17:10

Ines-relacja swietna! Z niecierpliwoscia czekam na ciag dalszy... Ciekawa jestem Twojej opini o Hvarze,to moje ukochane miejsce na ziemi :D Pozdrawiam i pisz...pisz...pisz... :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.09.2008 17:21

Dzisiaj za dnia relacji Ines nie będzie. Ona tylko nocami pisze. Kiedy ona śpi, z kim i gdzie tego nie wiem, chyba w dzień drzemie. Wiem napewno, że po północy jest operatywna, dużo pisze i wysyła foto o Chorwacji. To taki nocny marek, ekologiczna blond wampirzyca, pociągająca i niebezpieczna zapewne. Czym sie zajmuje, nikomu nie udało się stwierdzić :roll: ????
justok
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) justok » 27.09.2008 17:55

cudnie opowiadasz! w tym roku byliśmy w Pagu na Pagu, ale w przyszłym planowaliśmy właśnie Brac + coś jeszcze. I już wiem, że to będzie świetny wybór!!! Czekam z niecierpliwością na relację z Hvaru :))))
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 29.09.2008 00:03

11dzień (11.09.2008r.)

Po 30min dopływamy do Sucuraj.
Miasteczko nie zachwyca.
Obrazek

Wstępnie mamy zamiar zatrzymać się w Milnie lub w Vrbovskiej.
Nie oszukuję, że fajnie by było, aby miasteczko miało fajna plaże, żeby po dniu zwiedzania można było sobie poleniuchować..z tego co czytałam na Hvarze może być z tym problem..
No nic jedziemy zobaczymy...
Droga nie wydaje się zła, choć do tych na Brac jej daleko.
Obrazek
Wschodnia część wyspy jest bardzo zaniedbana..przy drodze zaraz za Sucuraj mijamy górę śmieci, które walają się przy drodze..pierwszy szok..jakoś inaczej wyobrażałam sobie tą piękna wyspę..
Widoki ładne to fakt, ale już takie w Chorwacji widziałam. Czuję lekkie rozczarowanie..
Po drodze mijamy miasteczka, niezbyt urodziwe...
Droga zaczyna robić się coraz gorsza..fakt, dwa auta się tu mieszczą tak na styk..jednak nie jest aż tak zła..naczytałam się o tej drodze tyle strasznych rzeczy, że trułam mężowi, abyśmy jednak ze Splitu promem płynęli..wiem, że to było by bezsensu..droga bez problemu do przejechania...jest kilka miejsc gdzie miałam lekkiego stresa..ale ogólnie da się przeżyć :)
Jeśli ktoś nie czuje się dobry w prowadzeniu auta może mieć problem, jednak jeśli ktoś jeździ długo i dobrze bez problemu sobie poradzi na drogach Hvaru..
Po ok.godzinie dojeżdżamy do Jelsy..
W miasteczku tym bylismy 3lata temu, więc tylko przechadzamy się uliczkami niedaleko portu..Jelsa jest bardzo klimatyczna, jednak miejsce docelowe do zakwaterowania to dla nas nie będzie, chcemy zobaczyć inne miasteczka na Hvarze.
Jedziemy do Vrbovskiej...Miasteczko śliczne, przypomina Wenecję(dlatego też nazywana jest mała Wenecją)
Obrazek
Obrazek
Upał niesamowity spacerujemy wzdłuż kanałku, między starymi uliczkami..jest ślicznie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Chętnie byśmy tu zostali, ale brak przyzwoitej plaży blisko miasteczka zmusza nas do szukania gdzie indziej..Jednak miejsce robi na nas wrażenie i warto je zobaczyć.
Obrazek
Obrazek


Ruszamy na Milną...Droga od Jelsy zdecydowanie lepsza..nawet można powiedzieć, że bardzo dobra...zachodnia część wyspy jest już zadbana..Widoki rzeczywiście ciekawe, ale nadal wyspa mnie średnio zachwyca...jest tu ładnie, naprawdę ładnie..ale szczerze spodziewałam się czegoś piękniejszego...
Dojeżdżamy do Milny, rzeczywiście plaża jest, choć nieduża..jednak sama mieścinka to kilkanaście domków, kilka knajpek i tyle..ceny wysokie jak na wrzesień...wszędzie Niemcy i Francuzi..na plaży sporo ludzi..oj nie podoba się nam tu.. :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wniosek na Hvarze jak ładne miasteczko to brak plaży, jak ładna plażą to nieciekawe mieściny..
Robimy parę fotek i jedziemy do Stari Grad...tam tez postanawiamy szukać kwatery...
Hmm..trochę mi smutno, bo jak na razie wyspa nie zachwyciła mnie tak abyśmy zostali tu dłużej..jednak daje jej szanse..
Stari Grad wydaje nam się idealny na 1-2noclegi...znajdujemy bardzo ładny apartament ok 300m od portu..zbliża się wieczór, zmęczeni udajemy się na kolacje..
Stari Grad bardzo ładne miasto, ma swój niepowtarzalny klimat...podoba nam się tu..jednak wiemy, że o ładnych plażach w miasteczkach nie mamy co liczyć.
Obrazek


Nastawiamy się praktycznie na zwiedzanie..Stari Grad robi na mnie duże wrażenie..włóczymy się nocą między starymi uliczkami..jednak na Hvarze wszystkie miasta to typowe mariny...nie każdemu może to się podobać..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracamy do apartamentu zmęczeni po dość intensywnym dniu..Jutro w planach zwiedzanie miasta Hvar oraz południowej części wyspy (jeśli tam się nam spodoba to się przenosimy i zostajemy do końca pobytu..jeśli nie to jedną noc zostajemy jeszcze w Stari Grad i wracamy na ląd)...
Ostatnio edytowano 19.07.2009 23:37 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 29.09.2008 10:53

darek1 napisał(a):Dzisiaj za dnia relacji Ines nie będzie. Ona tylko nocami pisze. Kiedy ona śpi, z kim i gdzie tego nie wiem, chyba w dzień drzemie. Wiem napewno, że po północy jest operatywna, dużo pisze i wysyła foto o Chorwacji. To taki nocny marek, ekologiczna blond wampirzyca, pociągająca i niebezpieczna zapewne. Czym sie zajmuje, nikomu nie udało się stwierdzić :roll: ????


Heheh Darku jaka wnikła analiza...prawie zgodna z rzeczywistością ... :) :o
Jednak w dzień nie ucinam sobie drzemki :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 29.09.2008 11:36

super:) relacja :) gorąco pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa Brač, wyspa Hvar i Gradac...Piąty raz w CRO :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone