Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 13.07.2008 08:09

Witam!
Właśnie wróciłem z CRO i mogę zapewnić ,że całą trasę da się przejechać na gazie :) .Jechałem przez Węgry i wyglądało to tak:
w Cieszynie zatankowałem butlę do pełna (44 l) i w ten sposób spokojnie dotransportowałem się do Bratysławy gdzie na stacji Slownaftu przy autostradzie zatankowałem kolejny raz i tu uwaga-facet przy dystrybutorze zapytany o możliwość zapłacenia kartą stwierdził,że w grę wchodzi tylko gotówka :korony słowackie , czeskie lub euro a gdy podszedłem do kasy uregulować należność i wyjąłem Visę przyjęli ją bez problemów.Poza tym jednym wyjątkiem w Słowacji niestety istnieje konieczność posiadania gotówki na prawie wszystkich stacjach-plastików nie przyjmują .Następne tankowanie już w CRO na stacji w Gorican tuż za granicą a potem to już "nema problema" jak powiada Bożo z kampu Pod Maslinom. :D
Pozdrowionka i życzę udanych urlopów-ja niestety wyjeżdżam dopiero za rok :(
robert_z
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_z » 13.07.2008 11:31

Potwierdzam że na stacji Slownaftu w Bratysławie wymuszają płatności gotówką. Mój błąd że zapytałem czy akceptują karty (a wiem że akceptują po nalepkach przy wejściu) - pan odpowiedział, że za gaz to tylko gotówka, a przelicznik euro mieli taki, że ten gaz wyszedł prawie jak benzyna w Polsce. Trzeba było nie pytać tylko dawać kartę i udawać że się nie rozumie...
noras
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 02.04.2007
LPG na autostradzie Zagrzeb - Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) noras » 16.07.2008 09:11

Wczoraj wróciłem z HR. Optymistyczne jest to, że w zasadzie na każdej stacji na autostradzie Zagrzeb-Split jest LPG ! Więc nie ma problemu z planowaniem tankowań i da się przejechać całą HR na gazie.
Wydaje mi się, że w HR właśnie mocno się popularyzuje gaz (reklamy skody z bezpłatną instalacją gazową) - no i ta cena 3,35 kuny - czyli jakieś 1,7 zł !!
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.07.2008 09:54

Dad napisał(a):Witam!
na stacji Slownaftu przy autostradzie zatankowałem kolejny raz i tu uwaga-facet przy dystrybutorze zapytany o możliwość zapłacenia kartą stwierdził,że w grę wchodzi tylko gotówka :korony słowackie


Ile trzeba mieć koron słowackich na taki pełny zbiornik? może je sobie kupię w Polsce żeby nie mieć kłopotów :)
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 16.07.2008 12:38

kokos0 napisał(a):Ile trzeba mieć koron słowackich na taki pełny zbiornik? może je sobie kupię w Polsce żeby nie mieć kłopotów :)


Kwestia pojemnosci zbiornika. 5.07 za gaz na Słowacji, przed przejściem granicznym z Węgrami ok 20 km. za Koszycami, płaciłem 19 Koron.

Na pewno lepiej mieć gotówkę. Tankowałem w nocy i Pan powiedzieł , że w dzień nie ma problemu z płatnoscię kartą ale w nocy tylko gotówka.
Nie wiem jakie tu ma znaczenie pora dnia.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.07.2008 13:49

Darec napisał(a): płaciłem 19 Koron.



Tankowałeś 4 litry gazu?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2008 17:08

kokos0 napisał(a):
Darec napisał(a): płaciłem 19 Koron.



Tankowałeś 4 litry gazu?

.......za litr :lol:
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.07.2008 18:00

Piotrek_B napisał(a):
kokos0 napisał(a):
Darec napisał(a): płaciłem 19 Koron.



Tankowałeś 4 litry gazu?

.......za litr :lol:


Tak też myślałem, bo napisał

5.07 za gaz na Słowacji
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 19.07.2008 11:08

kokos0 napisał(a):
5.07 za gaz na Słowacji


5.07 = 5 lipca
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 19.07.2008 11:21

Z tankowaniem w gazu, a w zasadzie każdeego paliwa, trzeba uważać na autostradzie na Węgrzech. Od Miskolca i dalej prez Budapeszt do Siófok nie ma żadnego problemu. Stacje są co ok. 30 km, ale gaz w zasadzie tylko na stacjach MOL i to nie wszystkioch.

Problem zaczyna sie od Siófok. Od tego miasta do samej granicy z Cro w Letenye (ok. 140 km.) NIE MA! żadnej stacji benzynwej.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 21.07.2008 09:13

Zgadza się, w Siofok muszę zawsze zjechać z autostrady i zatankować gaz. Można też zatankować gdzieś wcześniej, choć jadąc od strony Miskolca przy całej autostradzie jest chyba tylko jedna stacja z gazem, ok 100 km przed Budapesztem (czy rzeczywiście tylko ta jedna?). Jadąc z powrotem od Letenye do tej stacji jest ok 350 km. A tak naprawdę to nawet nie wiem czy gaz jest po obu stronach autostrady, nigdy nie tankowałem tam jadąc do Chorwacji, zawsze tankowałem przy powrocie.

Ceny sprzed kilku dni:
-na węgierskich stacjach gaz kosztował 181-191 HUF/litr.
-Słowacja - na wspomnianej tutaj stacji OMV w Koszycach (droga wylotowa na Tornyosnémeti) gaz kosztował 17,50 SKK.
- Chorwacja..... ehhhh... żeby tak tanio było u nas..... nadal 3,35 HRK czyli 1,56 PLN. Oczywiście przelicznik sprzed kilku dni, teraz być może wychodzi jeszcze taniej (bo złotówka nadal się umacnia). Lać i jeździć!
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 25.07.2008 20:41

Krótkie pytanko: gdzie sami ładujemy gaz, a gdzie czekamy na obsługę? Państwa: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Słowenia, Chorwacja.

Żebym nie stał jak kołek w oczekiwaniu na obsługę, albo żeby ktoś mnie zje... za to, że leję sam.
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 25.07.2008 21:40

Czechy, Austria, Chorwacja- tu zawsze czekamy na obsługę.
W pozostałych nie tankowałam.
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 25.07.2008 22:32

Na Węgrzech również gaz tankuje obsługa. W Niemczech tankujemy sami po wcześniejszym wypożyczeniu końcówki, no chyba że posiadamy swoją. :D
urbi
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbi » 26.07.2008 10:04

Niedawno otwarta stacja LPG na starej drodze jest w SINJ(w lewo za salonem Skody i jakieś 150m).
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone