Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdro na żywo z Mlini !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Pozdro na żywo z Mlini !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 15.06.2008 19:19

Pozdrowienia z Mlini dla wszystkich Cromaniaków przesyła Kowal38. Jestem tutaj od soboty 13.06.08, słoneczko operuje, Jadran cieplutki,apartman full wypas, hot spot (chyba z hotelu Astarea) cienko przędzie ale trybi !!
Jak ktoś z Was ma jakieś pytania to służę uprzejmie!
ps: ( dla zestresowanych) na granicy machnięcie ręką i wolny przejazd , z żywności przewoziłem wódzię i papierochy w przekroczonych ilościach i tez miałem stresa! Przez Neum nawet nikt nie wyszedł zamachać
Zakupy zrobiłem dzisiaj w Konzumie w Dubrovniku, jest jeszcze Getro i Lidl , między Mlini i Dubrovnikiem, ceny ogólnie wyższe około 20% ale np:skrzynka 20 browarów Karlowacko 99 kuna!
garciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) garciu » 15.06.2008 19:56

Kowal38 napisał(a):Pozdrowienia z Mlini dla wszystkich Cromaniaków przesyła Kowal38. Jestem tutaj od soboty 13.06.08, słoneczko operuje, Jadran cieplutki,apartman full wypas, hot spot (chyba z hotelu Astarea) cienko przędzie ale trybi !!
Jak ktoś z Was ma jakieś pytania to służę uprzejmie!
ps: ( dla zestresowanych) na granicy machnięcie ręką i wolny przejazd , z żywności przewoziłem wódzię i papierochy w przekroczonych ilościach i tez miałem stresa! Przez Neum nawet nikt nie wyszedł zamachać
Zakupy zrobiłem dzisiaj w Konzumie w Dubrovniku, jest jeszcze Getro i Lidl , między Mlini i Dubrovnikiem, ceny ogólnie wyższe około 20% ale np:skrzynka 20 browarów Karlowacko 99 kuna!


Miłego wypoczynku,
już nie mogę sie doczekac degustacji tego wybornego napitku :D
dla mnie piwo nr 1
dzoony
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 03.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzoony » 15.06.2008 21:11

Witam.
My będziemy w Mlini od 01.07 jedziemy w ciemno.Mam 2 pytania do ciebie jak daleko jest od głównej drogi Dubrovnik-Cavtat do morza.Przylatujemy samolotem i chciałbym wiedzieć czy szukać trochę wyżej a co za tym idze taniej czy zejść bardziej bliżej morza.
Pyt nr 2:Jedziemy z 2 dzieci 3 i 14 lat i chciałbym usłyszeć potwierdzenie czy w Mlini faktycznie jest łagodne zejście dna(oczywiście jak na Chorwacje bo w Podgorze kilka kroków i dziecko zakryte).
Pozdrawiam i życze udanego wypoczynku
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.06.2008 23:28

Mlini.... moja miłość... :D
Kowal udanego wypoczynku - baw się dobrze.

dzoony - odpowiem za Kowala,bo on pewnie siedzi teraz w jakiejś konobie :D
Z Jadranki na plażę jest 5 minut piechotką,a z plaży do Jadranki trochę dłużej,bo pod górkę :D :D
Plaża jest żwirkowa,zejście do wody jest bardzo łagodne - 20m od brzegu woda po kolana :D ,a dno jest piaskowe - istny raj dla dzieci.
Pozdrav.
Chojraki123
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chojraki123 » 16.06.2008 22:13

Witaj Kowal

My wybieramy sie do Mlini od 3 sierpnia ... jedziemy do Villa Plat, ale jedno pytanie jak byś miał wybierac między riwierą Makarską a Mlini ... co byś polecił... Samo Mlini jaką jest miejscowością ... cos na styl Podgory ??

Pozdrawiamy i zyczymy milego urlopu.
Gosia i Lukasz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.06.2008 00:12

Mi zdecydowanie bardziej podoba się Riwiera Makarska i plw.Peljesac :D
Zupa Dubrovacka nie przypomina według mnie miasteczek Riwiery Makarskiej.Widoki zdecydowanie mniej efektowne.
Jednak wszystko trzeba zobaczyć i nie ma co się ograniczać ;)

Riwiera Makarska
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a tu Zupa Dubrovacka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cała Chorwacja jest piękna!
Gosia25
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia25 » 17.06.2008 08:43

Gosiu i Łukaszu mam ten sam problem :) Tzn chyba miałam...Wahałam się między Podgorą w Cavtat.I na 99% jadę do Cavtat,bo podobno też piękne i z tego co widziałam i czytałam troszkę podobne do Podgory :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.06.2008 11:49

Gosia25 napisał(a):Gosiu i Łukaszu mam ten sam problem :) Tzn chyba miałam...Wahałam się między Podgorą w Cavtat.I na 99% jadę do Cavtat,bo podobno też piękne i z tego co widziałam i czytałam troszkę podobne do Podgory :)


Gosia tam rzeczywiście jest pięknie, jednak jak wcześniej pisałam okolice Dubrownika nie przypominają Riwiery Makarskiej, są inne, ale to dobrze :D
Dla mnie Riwiera ma bardziej rozszerzona infrastrukturę, ładniejsze plaże (jednak tylko po sezonie:) fajnie tez spacerować promenada która ciągnie się wzdłuż miasteczek.
W okolicach Dubrownika jest jakby spokojnie, bardziej sennie :)
Jednak bliskość Dubrownika powoduje, że miejsce to jest wyjątkowe ;)
Jak jest się autem można wyskoczyć do Czarnogóry, Boka Kotorska-także robi niesamowite wrażenie!

ps.Ktos podawał tu linka do swojej galerii z pobytu w Cro (Riwiera Makarska)! Zdjęcia niesamowite, warto obejrzeć:)
http://www.croatiafoto.yoyo.pl/index.htm
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Mlini

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 17.06.2008 18:00

hej, sorko że nieodpisałem Ci wcześniej , zejście do morza rzeczywiście jest łagodne, tak jak pisał kolega wyżej.Pogoda super , morze ciepłe,prognoza pogody optymistyczna. http://www.accuweather.com/world-foreca ... metric=1:D Ceny kwater wachaja sie od 15 do 20 euro na osobe, my wybraliśmy sobie Apartman nad Jadranką za 70 euro (cztery osoby) ale za to full wypas 100m2 ,dwa balkony ,taras,tv sat, internet,do plaże mamy z 200m ,spowrotem troche pod górkę ,ale podjerzdżamy sobie autami pod hotel Astarea na parking i stamtąd już minuta do plaży! Największy mamy problem , bo sie nam Bolsiki kończą a zapas był spory!
Nie warto nic zabierać do żarcia i picia z Polski!(poza fajkami i gorzałą oczywiście!) , 5km za Mlini w stronę Dubrovnika są Lidl i Getro.Ceny może wyższe za 20% , wszystko można kupić , piwo Karlovacko skrzynka 20piw 96kun , to wychodzi chyba jeszcze taniej jak w Polsce sztuka 4,79kuny za to na plaży troche kroją taniej jak za 20 kun nie uświadczysz kufla,np mule 50 kuna, pizza 35kuna , tak że raczej spoko!
Dzisiaj pojechaliśmy do Żuliany na Peljesac na plaże Vucine odwiedzić stare kąty,byliśmy w Dubrovniku i Cavtacie,w czwartek jedziemy do Czarnogóry kanionem Pivy do Zabljaka przez Trsę ,troche się odchamić ,odpocząć od słońca i gorzały,pozachwycać się krajobrazami i chcemy sobie załatwić Rafting na Tarze dwudniowy, oczywiście z tańcami przy ognisku i bałkańską muzyczką!
Pozdro! dla wszystkich muszę spadać bo brat już w miedzyczsie wypił mojego drinka!
narka! :papa: :sm:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
do chojraki 123

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 17.06.2008 18:11

na riwierze makarskiej byłem już trzy razy!(Omisz,Stanici,Promajna)byłem też na Peljesacu w Zuljanie,tym razem wybrałem Mlini z uwagi na bliskość Czarnogóry. W Mlini bardzo mi sie podoba,riwiera makarska mi sie już znudziła ale z pewnością jeszcze tam w przyszłości wpadnę( każdy ma inny gust , ja sie staram za każdym razem zwiedzić coś nowego(ale np Koleżanka Ines nawija na okrągło o Tucepi które też jest bardzo ładne ale ja bym do Tucepi 5 razy z rzędu nie pojechał!) jutro może wkleje parę fotek!
narka!
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
dobro pivo!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 17.06.2008 18:28

img.Obrazekim img.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: do chojraki 123

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.06.2008 19:11

Kowal38 napisał(a):na riwierze makarskiej byłem już trzy razy!(Omisz,Stanici,Promajna)byłem też na Peljesacu w Zuljanie,tym razem wybrałem Mlini z uwagi na bliskość Czarnogóry. W Mlini bardzo mi sie podoba,riwiera makarska mi sie już znudziła ale z pewnością jeszcze tam w przyszłości wpadnę( każdy ma inny gust , ja sie staram za każdym razem zwiedzić coś nowego(ale np Koleżanka Ines nawija na okrągło o Tucepi które też jest bardzo ładne ale ja bym do Tucepi 5 razy z rzędu nie pojechał!) jutro może wkleje parę fotek!
narka!


heheh :) dla sprostowania nie nawijam jeśli już to mogę pisać:

Nigdzie nie pisałam, że byłam w Tucepi 5razy (NIGDY nie jeżdżę pod rząd w to samo miejsce!), chyba coś Ci się pomyliło...
Dla twojej wiadomości , gdyż chyba nie czytałeś dokładnie moich postów:
Odwiedziłam w ciągu 5-ciu lat już prawie cała Cro, od Istrii,po zat.Kvarner(wyspa Krk , Rab), okolice Zadaru(Pakostane), okolice Trogiru (Primosten, Rogoznica), Riwierę Makarską , plw.Peljesac, okolice Dubrovnika, Zupa Dubrovacka , Cavtat, Czarnogórę.
Po pobycie w tylu miejscach uważam, że najpiękniej (według mnie)jest na Riwierze Makarskiej(tam Tucepi,Brela,Gradac) i na plw.Peljesac(np.Orebic,Trpanj)
Te miejsca polecam, bo uważam , że są warte odwiedzenia!
Po to jest to forum,żeby każdy wyrażał swoje zdanie o różnych miejscach.

ps. Nie dziwne , że znudziła Ci się skoro 3razy pod rząd tam jeździłeś,
ja nigdy nie popełniam tego błędu :D
:?

Życzę miłego wypoczynku i dalszego poznawania Chorwacji, bo jeszcze zostało Ci dużo do zobaczenia :D
Ostatnio edytowano 17.06.2008 19:25 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
Chojraki123
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chojraki123 » 17.06.2008 19:21

[quote="Gosia25"] Gosiu podaj do siebie jakis bliszy kontakt.....
moze porozmawiamy blizej poza forum :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.06.2008 19:34

Ines - nie irytuj się :D - zrozum Kowala-musiał walczyć z bratem o drinka :D :D

Kowal - dawaj więcej fotek i na zdrowie :D :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.06.2008 19:39

wojan napisał(a):Ines - nie irytuj się :D - zrozum Kowala-musiał walczyć z bratem o drinka :D :D

Kowal - dawaj więcej fotek i na zdrowie :D :D


Chyba na tą irytację, która wywołał we mnie Kowal sama sobie walnę coś głębszego :D
hehe

ps.Wojan czyżbyś jak ja był miłośnikiem kocurków :)?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pozdro na żywo z Mlini !!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone