Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2008 08:55

Panie i Panowie, bardzo ciekawy news odnośnie wyposażenia aut w czasie podróży zagranicznych oraz jego kontroli. Cytat z dzisiejszej GW.

A tyleście się na ten temat naprodukowali (co mnie zawsze niezwykle śmieszyło)
Jak jesteś tu jakiś mądry to niech się wypowie ale tylko mądry bez bezpodstawnych spekulacji.


"Gdy o sprawie stało się głośno, okazało się, że działania Bundespolizei, jak i policji lubuskiej i zachodniopomorskiej, są bezprawne. - Niemiecka policja nie może żądać od kierowców aut zarejestrowanych w Polsce wyposażenia, które jest wymagane w niemieckich autach - mówi podinspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. I dodaje, że te sprawy jednoznacznie reguluje ratyfikowana przez oba kraje Konwencja Wiedeńska z roku... 1968."

Czyli wniosek, że wyjeżdżając gdziekolwiek autem należy sprawdzić czy dany kraj ratyfikował tę Konwencję.

Posiadaczom mandatów za jakiekolwiek braki w wyposażeniu proponuję takie sprawdzenie i następnie jest szansa na gwiazdora wielkanocnego, trzeba tylko odpowiednie pisemko i aferka.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.02.2008 09:18

Proponuję na wszelki wypadek wziąć ze sobą tą GW do auta i okazywać w razie kontroli :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2008 09:21

Rysio czy ja nie pisałem o kimś kompetentnym ? :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2008 09:40

Gazetę Wyborczą można czytać - ale w sprawach "herezji" :wink: lepiej poczytać informacje na PZM Travel.

Herezje czyli przepisy o wyposażeniu pojazdów

Konwencja wiedeńska z 1968 r.
Ostatnio edytowano 28.02.2008 09:49 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2008 09:45

Janusz trzeba mieć więcej perspektywy niż PZM Travel

proszę o kogoś kompetentnego a nie jakieś głupkowate, ograniczone, pełne starych dziadków i nieaktualnych informacji z tragiczną stroną PZM !!!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2008 10:05

bjur - dodałem Ci konwencję , a na PZM są aktualne informacje, jak ich nie uznajesz to Twoja sprawa. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2008 10:07

te szczątkowe info to sobie sam znalazłem dziękuję bardzo "za pomoc"

kompetentnych ludzi szukam a nie informacji z jakiegoś PZM :))
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 28.02.2008 10:18

bjur napisał(a):Janusz trzeba mieć więcej perspektywy niż PZM Travel

proszę o kogoś kompetentnego a nie jakieś głupkowate, ograniczone, pełne starych dziadków i nieaktualnych informacji z tragiczną stroną PZM !!!!


sorki,ale musze buehehehehe,ale sie usmialem...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2008 10:28

bjur napisał(a):te szczątkowe info to sobie sam znalazłem dziękuję bardzo "za pomoc"

kompetentnych ludzi szukam a nie informacji z jakiegoś PZM :))


Masz jeszcze jeden szczątek :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2008 10:33

Janusz Bajcer napisał(a):
bjur napisał(a):te szczątkowe info to sobie sam znalazłem dziękuję bardzo "za pomoc"

kompetentnych ludzi szukam a nie informacji z jakiegoś PZM :))


Masz jeszcze jeden szczątek :papa:

Janusz - chyba znowu pudło :lol: Ty nie należysz do tych KOMPETENTNYCH, że o zawężonych horyzontach nie wspomnę :lol: :lol: :lol:
Pozdrav :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2008 10:41

W zasadzie, to nie wiem czemu bjurowi coś podaję skoro On jest najbardziej kompetentny w sprawach przepisów/herezji samochodowych.

Jak On nie chce skorzystać z informacji - jego sprawa , ale może skorzystają inni. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2008 10:47

Janusz Bajcer napisał(a):....Jak On nie chce skorzystać z informacji - jego sprawa , ale może skorzystają inni. :lol:

W sumie masz rację :wink: no to jedziemy dalej z herezjami :lol: :papa:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 28.02.2008 14:32

bjur napisał(a):kompetentnych ludzi szukam


A jak brzmi pytanie :?: bo w tym co napisałeś widzę tylko zdania twierdzące i ironizujące.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 28.02.2008 20:31

bjur napisał(a):Panie i Panowie, bardzo ciekawy news odnośnie wyposażenia aut w czasie podróży zagranicznych oraz jego kontroli. Cytat z dzisiejszej GW.

A tyleście się na ten temat naprodukowali (co mnie zawsze niezwykle śmieszyło)
Jak jesteś tu jakiś mądry to niech się wypowie ale tylko mądry bez bezpodstawnych spekulacji.


"Gdy o sprawie stało się głośno, okazało się, że działania Bundespolizei, jak i policji lubuskiej i zachodniopomorskiej, są bezprawne. - Niemiecka policja nie może żądać od kierowców aut zarejestrowanych w Polsce wyposażenia, które jest wymagane w niemieckich autach - mówi podinspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. I dodaje, że te sprawy jednoznacznie reguluje ratyfikowana przez oba kraje Konwencja Wiedeńska z roku... 1968."

Czyli wniosek, że wyjeżdżając gdziekolwiek autem należy sprawdzić czy dany kraj ratyfikował tę Konwencję.

Posiadaczom mandatów za jakiekolwiek braki w wyposażeniu proponuję takie sprawdzenie i następnie jest szansa na gwiazdora wielkanocnego, trzeba tylko odpowiednie pisemko i aferka.



Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ? pytasz się? czy sam sobie odpowiadasz.?Wszyscy, co wyjezdzaja za granice, nie musimy pytac,znamy,znamy i to dobrze,a niektorzy,jak dostaną mandat to jeszcze lepiej. :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 28.02.2008 22:42

petris napisał(a):Wszyscy, co wyjezdzaja za granice, nie musimy pytac,znamy,znamy i to dobrze,a niektorzy,jak dostaną mandat to jeszcze lepiej. :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Problem w tym, że ta nasza wiedza jest oparta na publikacjach prasowych, opiniach forumowiczów, wikipedii i innych równie "wiarygodnych" źródłach. Dostajemy mandaty i przyjmujemy je dla świętego spokoju bo sami nie wiemy czy prawdą jest to co napisała Gazeta Wyborcza albo Nasz Dziennik, czy rację jednak ma zagraniczny policjant.

Bjur wrzucił tu fragment artykułu z GW z którego wynika, że jeśli samochód jest zarejestrowany w Polsce to w całej Europie obowiązuje go wyposażenie zgodne z polskim prawem (czyli ma mieć gaśnicę a nie musi mieć apteczki), a w samochodzie zarejestrowanym w Niemczech nie można wymagać posiadania gaśnicy nawet jeśli ten samochód jest na terenie Polski.

Problem w tym, że żadna gazeta ani dziennik z wyjątkiem Dziennika Ustaw nie jest źródłem prawa, dlatego pozwoliłem sobie zweryfikować te rewelacje Gazety Wyborczej i dogrzebałem sie do ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia gdzie w paragrafie 1 punkt 2 napisano, że: Pojazd zarejestrowany za granicą, a znajdujący się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, powinien odpowiadać warunkom technicznym określonym w Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. (Dz. U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40 i 41).

Wiem, że to niczego nie wnosi do naszej dyskusji, bo co nas obchodzą prawa Niemców w Polsce. Dla nas istotne są nasze prawa w EU i tu by trzeba wyguglać analogiczne delegacje do Konwencji Wiedeńskiej w prawodawstwie Niemiec, Austrii itp. ale do tego jest niezbędna znajomość języka niemieckiego, który jest dla mnie językiem obcym.

Może znajdzie sie na forum ktoś władający tym językiem i znajdzie te przepisy (bo intuicja mi podpowiada, że one są) i wtedy w majestacie prawa zapomnimy o apteczkach, kamizelkach, zapasowych żarówkach.

Inna sprawa, że te kamizelki i zapasowe żarówki i tak mamy w aucie bo chcemy je mieć. Ja na przykład po burzliwych dyskusjach na temat dwóch trójkątów mimo, że nikt nie potwierdził konieczności ich wożenia wrzuciłem do bagażnika ten drugi, bo jak ma leżeć w garażu to niech sobie pojeździ po świecie.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone