Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kiermach
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2006
Przelew pieniędzy do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiermach » 22.02.2008 11:40

Może ktoś przelewał pieniądze przez internet do banku w Chorwacji i coś pomoże. Mam do zapłacenia zaliczkę za apartament - a dostałem z Chorwacji nr IBAN 21 cyfrowy i dodatkowo jeszcze numer konta 10 cyfr. Natomiast w przelewie przez internet można wpisać tylko jeden numer konta - numer swift się zgadza. Może ktoś może mi podpowiedzieć bo w banku mgliście mówią o nieprawidłowym numerze IBAN.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 22.02.2008 12:03

forum/viewtopic.php?t=12628&highlight=przelew

Taniej wyjdzie list polecony (gdzie wkładasz Euro) z deklarowaną wartością, a możesz jeszcze zamówić opcję potwierdzenia zwrotnego od odbiorcy
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 22.02.2008 13:02

najtaniej będzie przekaz pocztowy, pewne
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 22.02.2008 13:14

Ja przelewałam miesiąc temu pieniążki do Cro. Bank Śląski nie przyjął kody SWIT twierdził że za krótki, probowaliśmy nawet w banku i powiedzieli że zły. Natomiast w PKO BP poszło bez problemu. Kod IBAN miał 19 cyfr, SWITH 6 liter i 2 cyfry. Przelew robiłam sama po tygodniu pieniążki były na koncie w Cro. Jeśli chodzi o opłaty to wygladało to tak w Polsce zapłaciłam 20zł natomiast w Cro zabrali 15 euro.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 22.02.2008 14:21

Do tej pory przesyłałam przez bank, co mnie kosztowało ok.150zł, a w tym roku idąc za radą forumowiczów listem wartościowym z potwierdzeniem odbioru ok.26zł-zależy ile sie wysyła i czy z potwierdzeniem,pieniądze otrzymał po ok. tygodniu
kiermach
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiermach » 22.02.2008 14:49

Dzięki
Mam teraz większą jasność - widzę że przekaz pocztowy jest bezkonkurencyjny
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 22.02.2008 14:55

kiermach napisał(a):Dzięki
Mam teraz większą jasność - widzę że przekaz pocztowy jest bezkonkurencyjny


Chyba nie tak do końca, bo przeliczają euro na złotówki wg aktualnego kursu i tam otrzymuje kuny, a ile to zależy od aktualnego kursu, więc mogą być nieścisłości w kwocie,ale na pewno żadne drastyczne różnice
gumi11111
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumi11111 » 22.02.2008 15:52

My ze znajomymi robiliśmy niedawno przelew Western Union'en - też wpłata zaliczki za kwaterki. Pan napisał nam ile chce kun i poszliśmy do PKO SA zrobić przelew na tą kwotę ( jest możliwość też w dolarach), pani nam przeliczyła ile trzeba więc złotówek jej wpłacić i reasumując kosztowało nas to więcej jakieś ok.30-35zl opłaty za operacje i tyle - Pan w ciągu kilku godzin miał pieniądze u siebie w Chorwacji. Wydaje mi się, że jest to jedna z najprostszych możliwości. Pozdrawiam.
marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 22.02.2008 15:57

Chyba nie tak do końca, bo przeliczają euro na złotówki wg aktualnego kursu i tam otrzymuje kuny, a ile to zależy od aktualnego kursu, więc mogą być nieścisłości w kwocie,ale na pewno żadne drastyczne różnice

Faktycznie, najlepiej EURO wepchnbąć do koperty, pani przy okienku specjalnymi naklejkami zabezpiecza przesyłkę i po sprawie. Dla niedowiarków dodam, że losy przesyłki można śledzić w necie:
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaCiebie&DC=ListyZagr&LZ=Sledzenie
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 22.02.2008 17:34

AnetaA napisał(a):
kiermach napisał(a):Dzięki
Mam teraz większą jasność - widzę że przekaz pocztowy jest bezkonkurencyjny


Chyba nie tak do końca, bo przeliczają euro na złotówki wg aktualnego kursu i tam otrzymuje kuny, a ile to zależy od aktualnego kursu, więc mogą być nieścisłości w kwocie,ale na pewno żadne drastyczne różnice

adresat otrzymuje €.przynajmniej tak było w zeszłym roku, koszt 100€ 13zł
marko13a
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko13a » 22.02.2008 18:33

Ja przelałem pieniądze z konta przez BZWBK i cały koszt operacji wyniósł
27,50 zł.( od sumy 115 EUR)
dareksedzia
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksedzia » 22.02.2008 18:38

Witam!
Właśnie kilka dni temu robiłem wpłatę zaliczki do Chorwacji. W moim przypadku wyglądało to tak :
-założyłem bezpłatne konto walutowe w BZWBK
-złożyłem przelew na wskazany przez właściciela apartamentu nr rachunku w banku chorwckim
Koszty: 9 zł opłata BZWBK , 5 EURO koszty banku chorwackiego.
Pieniądze były u Chorwata po 2 dniach i przysłał mi voucher.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 24.02.2008 22:49

Witam, ja tak samo zrobiłem jak dareksedzia. W tym samym banku przelałem zaliczkę 100 euro i zapłaciłem 9,50 zł + 5 euro pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 27.02.2008 23:31

gumi11111 napisał(a):My ze znajomymi robiliśmy niedawno przelew Western Union'en - też wpłata zaliczki za kwaterki. Pan napisał nam ile chce kun i poszliśmy do PKO SA zrobić przelew na tą kwotę ( jest możliwość też w dolarach), pani nam przeliczyła ile trzeba więc złotówek jej wpłacić i reasumując kosztowało nas to więcej jakieś ok.30-35zl opłaty za operacje i tyle - Pan w ciągu kilku godzin miał pieniądze u siebie w Chorwacji. Wydaje mi się, że jest to jedna z najprostszych możliwości. Pozdrawiam.


W zeszłym roku pani policzyła i wyszło że ok. 180zł od 200 z kawałkiem euro
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007
Bezpieczeństwo listu wartościowego

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 28.02.2008 19:38

W ubiegłym roku wysyłałem zaliczkę przekazem pocztowym, ale dopiero po ok 3 tygodnich dostałem potwierdzenie ze pieniadze doszły, w tym zamierzam wysłac listem z zadeklarowana wartoscią (tzw. wartościowym opłata ok 30 zł) z potwierdzeniem odbioru poniewaz jest szybciej a mam potwierdzenie mailem ze apartament czeka na mnie-obliczyłem ze za 2 apartamenty 20% zaliczki wyniesie mnie 260 euro. Mam pytanie do tych co korzystali z tej formy przesyłania zaliczki czy jest to bezpieczne i poczta bierze pełna odpowiedzialnosc za dostarczenie pieniedzy?
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone