Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingi Adria , Marinero, Monika

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yeti33
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 31.05.2006
Campingi Adria , Marinero, Monika

Nieprzeczytany postnapisał(a) yeti33 » 28.02.2007 12:46

Bardzo proszę o informację na temat campingow w Cavtacie i Molunacie. Sa wprawdzie informacje na ich stronach, ale są bardzo zdawkowe a chcialabym wiedzieć jakie tam sa warunki sanitarne, czy obiekty są czyste, widok na otwarte morze, jakies kafejki, czy są zacienione miejsca ?Czy są jeszcze inne niż Adriatic ,Monika, Marinero (bardziej na południe)?
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 28.02.2007 13:43

Na forum nie raz już było wystarczy poszukać

forum/viewtopic.php?t=11026&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=7579&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=2224&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=11124&highlight=cavtat

Ja byłem na Monice, przechodziłem obok Adriatic, Marinero nie pamiętam
Monika jest średnio czysta, mogło by być lepiej, za to duże parcele i mieszkasz w sadzie a figi rosną przy samym namiocie.
Kafejki są w miejscowości przy deptaku - kilka sztuk
Widok na otwarte morze jest. Kempy które znam są w sadach jest więc cień choć nie taki jak w piniowym lesie
Bardziej na południe nie ma kempów i w ogóle w tym rejonie nie ma
łatwego dostepu do morza. Najczęściej wybrzeże to 40 metrowa skała spadająca pionowo do morza
W Molunacie 2 plaże - przy Monice długa żwirkowa, trochę piasku w wodzie, w centrum miejscowości nawet plaza którą do biedy możńa nazwać piaszczysta ale mała i bardzo wąska za to z ciekawymi skałkami w wodzie
Molunat to ładna miejscowość, cicha i spokojna, prawie bez ruchu samochodowego ale też przylepiona do skały. Leży u nasady półwyspu. Po drugiej stronie nasady jest przystań rybacka
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2007 18:31

Kir napisał(a):Na forum nie raz już było wystarczy poszukać

forum/viewtopic.php?t=11026&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=7579&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=2224&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=11124&highlight=cavtat

Ja byłem na Monice, przechodziłem obok Adriatic, Marinero nie pamiętam
Monika jest średnio czysta, mogło by być lepiej, za to duże parcele i mieszkasz w sadzie a figi rosną przy samym namiocie.
Kafejki są w miejscowości przy deptaku - kilka sztuk
Widok na otwarte morze jest. Kempy które znam są w sadach jest więc cień choć nie taki jak w piniowym lesie
Bardziej na południe nie ma kempów i w ogóle w tym rejonie nie ma
łatwego dostepu do morza. Najczęściej wybrzeże to 40 metrowa skała spadająca pionowo do morza
W Molunacie 2 plaże - przy Monice długa żwirkowa, trochę piasku w wodzie, w centrum miejscowości nawet plaza którą do biedy możńa nazwać piaszczysta ale mała i bardzo wąska za to z ciekawymi skałkami w wodzie
Molunat to ładna miejscowość, cicha i spokojna, prawie bez ruchu samochodowego ale też przylepiona do skały. Leży u nasady półwyspu. Po drugiej stronie nasady jest przystań rybacka


KIR.

Powiedz, czy Molunat jest warty odwiedzenia na dwa tygodnie, jako baza wypadowa?
Apartamentów za dużo nie ma, a w internecie nie za wiele można znaleźć.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 01.03.2007 18:44

Uważam że jako baza do zwiedzania to nie jest dobra miejscowość. Plaże też są średnie i nie ma wyboru. Teoretycznie można chodzić gdzieś dalej od miejscowosci na skałki ale ja nie chodziłem. Już prościej było popłynąć na plażowanie na wyspę.

Jezeli zas jestes z dzieckiem i liczysz na to ze raz albo dwa wyskoczysz do Dubrownika i potem do np Kotoru to ok bo plaże mają łagodne zejścia a po 2 dniach znasz prawie wszystkich i nie ma ruchu samochodów.
To jest mała miejscowość. ze 3 knajpki, targ praktycznie to 2-3 sprzedawców z czego do późnej pory jedna pani sprzedawała ze swojego ogródka. 2 sklepy. Może przez ostatnie lata coś przybyło.
Do Dubrownika nie jest tak blisko, co najmniej 30 minut samochodem. Za to piękne miejsca spacerowe, wille z ogrodami pełnymi egzotycznych roślin.
Tydzień da się wytrzymać. Zrobić sobie jedną wycieczkę do zatoki Kotorskiej może jedną nad jezioro Szkoderskie, choć to kawałek.
yeti33
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yeti33 » 02.03.2007 09:31

Kir napisał(a):Na forum nie raz już było wystarczy poszukać

forum/viewtopic.php?t=11026&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=7579&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=2224&highlight=molunat
forum/viewtopic.php?t=11124&highlight=cavtat

Ja byłem na Monice, przechodziłem obok Adriatic, Marinero nie pamiętam
Monika jest średnio czysta, mogło by być lepiej, za to duże parcele i mieszkasz w sadzie a figi rosną przy samym namiocie.
Kafejki są w miejscowości przy deptaku - kilka sztuk
Widok na otwarte morze jest. Kempy które znam są w sadach jest więc cień choć nie taki jak w piniowym lesie
Bardziej na południe nie ma kempów i w ogóle w tym rejonie nie ma
łatwego dostepu do morza. Najczęściej wybrzeże to 40 metrowa skała spadająca pionowo do morza
W Molunacie 2 plaże - przy Monice długa żwirkowa, trochę piasku w wodzie, w centrum miejscowości nawet plaza którą do biedy możńa nazwać piaszczysta ale mała i bardzo wąska za to z ciekawymi skałkami w wodzie
Molunat to ładna miejscowość, cicha i spokojna, prawie bez ruchu samochodowego ale też przylepiona do skały. Leży u nasady półwyspu. Po drugiej stronie nasady jest przystań rybacka



Dieki za wiadomości.Okazuje sie że tych wiadomosci jest duzo na forum ale trudno je znależc, gdy ma sie ograniczony czas buszowania w internecie.Jeszcze mam tylko jedno pytanie:czy Monika albo Adiatic są oddzielone od plaży Jadranką?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.03.2007 09:48

Teraz już wiem... byłem na Molunacie :D przejazdem na Półwysep Prevlaka. O Jeeeezuuu jak tam jest pięknie :D Ciiisza spoookój, tylko campy nie są zbyt tanie - szczególnie ta Monika. Przewaga samochodów z nalepkami "F" i "D". Do półwyspu Prevlaka blisko i w drugą stronę do Dubrovnika też za daleko nie jest ;)
Piliśmy tam pyszną kawę. Wogóle zauroczył mnie ten zakątek. :D Plaże widzieliśmy tylko skaliste.

Obrazek
Widok z jednego z tarasów przy ulicy w Molunacie :D

Pozdrav :papa:
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 02.03.2007 10:26

yeti33 napisał(a):Dieki za wiadomości.Okazuje sie że tych wiadomosci jest duzo na forum ale trudno je znależc, gdy ma sie ograniczony czas buszowania w internecie.Jeszcze mam tylko jedno pytanie:czy Monika albo Adiatic są oddzielone od plaży Jadranką?


NIe Molunat leży daleko od jardanki. Żeby dojechać do Molunat to trzeba zjechać z jardanki i jechać przez góry ok 15km. W zasadzie to da się normalnie dojechać do centrum wioski gdzie jest przystanek autobusu i kilka dróg promieniście które są wąskie i strome. W prawo zjeżdzasz na przystań, na wprost jedziesz na półwysep gdzie jest jakaś wojskowa stacja obserwacyjna i wille wzdłuż drogi zagubione w buszu, albo w lewo w dół wzdłuż kempu Molnika do promenady gdzie są kempy Adriatic I i II i dalej już tylko wille wzdłuż promenady z betonowymi nabrzeżami. W zatoczce po lewej jest wysepka

W internecie jest mnóstwo zdjęć
http://www.chorvatsko.cz/jidal/molunat.html


tu są zdjecia z kempu Adriatic plus główna plaża przy drodze i promenadzie. Ta plaża od biedy można powiedzieć że jest piaszczysta ale jak poziom moża się podnosi to piasek znika w wodzie
http://members.virtualtourist.com/vt/s/?m=6&l.q=5e478


http://web.comhem.se/~u81805888/molunat.htm
http://www.chorwacja.vis.pl/oni_byli/index.php?id=5

http://web.comhem.se/~u81805888/molunat1.htm


strona kampu Monika (na pierwszym zdjeciu widać największą plaże Molunat - żwirkową, wąską, w wodzie na głebokości ok0.5m jest piach

http://www.autocamp-monika.netfirms.com/
yeti33
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yeti33 » 07.03.2007 10:01

Stwierdzilam, ze w tym roku na pewno jedziemy za Dubrownik.Po przejrzeniu linkow dostarczonych przez Ciebie Kir, bardzo dużo moglam się dowiedzieć o tych rejonach. Na zdjeciach wygląda wszystko pieknie.Trche przypomina mi krajobraz z Riwiery Makarskiej.Jak na razie bylismy w czterech rejonach: na Korculi (Hotel Korcula),w Starigradzie(kwatera prywatna) i na Campingach w Zaboricy i Zivogosce.Najpiekniej bylo w Zivogosce i mam nadzieje ze w okolicach Molunatu bedzie równie cudownie.Mam tylko obawy czy z przyczepa nie bedzie tam utrudniony dojazd, bo pisaleś ze sa bardzo strome i waskie drogi dojazdowe. Czy może byl ktoś z forumowiczow przyczepą?
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 08.03.2007 08:33

Na wszystkich kempach stały przyczepy więc jakoś wjechali. Na pewno łatwiej wjechć do Adriatica a do Moniki na niższe półki też powinno się dać

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Campingi Adria , Marinero, Monika
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone