Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 29.08.2006 08:07

... Bliżej MJ. Jak zobacze więcej zdjęć z drogi na Popluks (w twojej relacji :-)) to może coś wyszukam. Szukałem na panoramach Racibora, ale są robione ze zbyt daleka, żeby wypatrzeć naszego kurdupla.
A na waszych zdjęciach widze że pogoda była tak jak u nas. Drut!
Cholera moze jednak zamienie tą wrzesniową Rumunie na Albanie hehe
A może udało ci się wykombinowac jakąs mapę 1:25tys, wtedy może udałoby mi się go odszukać?
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 29.08.2006 08:37

Z Popluksa mam mało zdjęć, wtedy bardziej myślałem o pokonaniu Klątwy Gór Przeklętych która mnie dosięgła, ale o tym później. Muszę pogrzebać w Gordanowych fotach, on ciągle pstrykał to może się coś znajdzie.

25-tkę owszem mam, postaram się o skan tylko w pracy ciężko z dostępem do skanera. Ale tam są zaznaczone tylko "mój" 2333, M. kolacit 2490, oczywiście MJ i ten między MK i MJ 2509.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 29.08.2006 09:51

zawodowiec napisał(a):Z Popluksa mam mało zdjęć, wtedy bardziej myślałem o pokonaniu Klątwy Gór Przeklętych która mnie dosięgła, ale o tym później.


No tak, znakowanie szlaków :-)
von Laos
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 28.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) von Laos » 29.08.2006 09:52

My spotkalismy ekipe Czechow ktorzy opowiadali o jakims wstrzasie ktory sie dalo odczuc w Prokletijach. Moze to to samo?


Być może. My byliśmy tego dnia w Valbone i wcześnie rano nasz dom lekko się "zakołysał" i zatrzeszczał. Wtedy nie zwróciłem na to specjalnej uwagi, gdyż on generalnie cały czas trzeszczał... :D Dopiero później, już w Czarnogórze dowiedziałem się o trzęsieniu od przyjaciół Słoweńców, którzy przeżyli to na miejscu. Wstrząs musiał jednak nastąpić pod dnem morza, więc fala sejsmiczna docierając w góry była już częściowo wygaszona.
Racibor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Racibor » 30.08.2006 19:57

Typ napisał(a):Szukałem na panoramach Racibora, ale są robione ze zbyt daleka
Od jakiegoś czasu większe są dostępne w postach i tu:
Obrazek.Obrazek.Obrazek
Z Twojego opisu wynika że to gdzieś tu Obrazek jest Bezimienny. Wykonalem to zdjęcie z ostatniej przełęczy w głównej grani między Jezercesem a Paplugą. Widać na nim lepiej niby_zamkniętą z ktorej wchodziliście.
Zawodowiec napisał(a):25-tkę owszem mam
Czekam na mapę. Będzie mi łatwiej analizować Twoje relacje.
Ostatnio edytowano 03.09.2006 23:21 przez Racibor, łącznie edytowano 1 raz
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 30.08.2006 20:09

Racibor, pozwoliłem sobie wstawić moją fotę obok Twojej bo się uzupełniają. Moja się kończy z prawej na Maja kolacit a Twoja się na niej zaczyna. Teraz może Typ łatwiej rozpozna :)
Obrazek Obrazek

Przy okazji popatrzmy ile śniegu ubyło między Twoją i moją wizytą :)

Mówisz o ostatniej przełęczy w grani przed Paplugą. Chyba przynajmniej częściowo chodziliśmy tą samą drogą.
Racibor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Racibor » 31.08.2006 07:48

Twoje zdjęcie byłot robione trochę niżej. My tamtędy wracaliśmy z Paplugi. Połączyłem kilka swoich zdjęc i powstala kolejna panoramka z Jezercesem pośrodku.
Obrazek
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 31.08.2006 08:28

Brawo za panoramki :)
Z tego co widziałem na Twojej mapce to chyba szliście tak jak nam polecał pasterz (bardziej na wprost z doliny?) a schodziliście tym dłuuuugim śnieżnym żlebem?
My w obie strony żlebem.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 04.09.2006 13:43

....
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 04.09.2006 14:26

Cześć! Niestety dedykowanego wejścia na szczyt MJ dla Typa i Racibora nie było... Ale i tak ogromne dzięki za pomoc! OGROMNE! A Kamil Tobie i Gordonowi - równie niebotyczne podziękowania za rysowana mapkę. Wzięła ją Agnieszka, ale dla nas wszystkich była i jest jak relikwia :D !!!! Więcej w naszej relacji - kiedys tam :wink:

Wgryzam się w Wasze opowieści, łzy ocierając ... Ale już wiem co zaplanuję za rok :lol:

Pozdrowienia dla Was!
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.09.2006 10:19

Shtriga, fajnie ze taka niepozorna rysowana mapka sie na cos przydala :) Macie moze jakas jej fotke? Jak taka dobra to moze i na summitpost by sie ja wstawilo?

Jak albanscy weterani nie moga sie spotkac na szczycie to moga na depresji. Do niskiej i mokrej krainy przyjechal Racibor, wczoraj zesmy sie spotkali, pogadali, piwko wypili i obejrzeli foty. Bylo o czym gadac, Racibor oprocz Prokletija zaliczyl w tym roku tez Koraba i objechal kawal Albanii.
No i moja skodzinka nie byla pierwszym w tym sezonie "zwyklym" samochodem co dojechal do Thethi. Przed nami tej sztuki dokonala corsa z Raciborowa ekipa na pokladzie :)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.09.2006 10:29

zawodowiec napisał(a):Shtriga, fajnie ze taka niepozorna rysowana mapka sie na cos przydala :) Macie moze jakas jej fotke? Jak taka dobra to moze i na summitpost by sie ja wstawilo?


No właśnie... Wiola cały czas mówiła, ze zrobi fotkę i nie wiem czy zrobiła... Przekopiemy nasze zasoby i sprawdzimy.
Agnieszka jest jeszcze w Albanii i konktakt z nią jest taki "od czasu do czasu", ale przekażę, żeby relikwii pilnowała! :lol:
Na pewno będzie cenna dla wszystkich, więc na summitpost trzeba wrzucić!!! Postaram się czegoś dowiedziec o jej (relikwii) losie :)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 11.09.2006 15:14

Co to za mapka? Czyzby Kamil narysował mapkę z trasą wejscia na MJ?
A może..... to cos całkowicie innego (jakaś gra słówek?) :-)
A co do Corsy to Racibor pisał, a jakże, ze dojechał nią do Theth....
Ja nie miałem szans....
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.09.2006 15:50

No powiedzmy ze razem z Gordanem naszkicowalismy, Gord mial w tym wiekszy udzial ode mnie :)

A gra polslowek to by byla... majowa hubka :lol:
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 11.09.2006 16:39

zawodowiec napisał(a):No powiedzmy ze razem z Gordanem naszkicowalismy, Gord mial w tym wiekszy udzial ode mnie :)

A gra polslowek to by byla... majowa hubka :lol:


W takim razie czekam z niecierpliwościa na relacje.... a najlepiej zdjęcia....
Lubie hubki, a szczególnie majowe :-) (w końcu to Maja Jezerce była...)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone