Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 31.01.2016 21:34

Sara76 napisał(a)::smo: Ostatnia porcja zdjęć zapiera dech w piersiach. Dzięki takim relacjom jak Twoja łatwiej się czeka na kolejny urlop i jakiś fajny wyjazd, a zdjęć to Ci mogę tylko pozazdrościć, bo ja nie mam takich zdolności a i mój aparat jest już wiekowy, chociaż bardzo wierny i słowa złego o nim nie dam powiedzieć...



Bardzo lubię fotografować, nie w stopniu profesjonalnym bo wciąż wykrzystuję tylko małą część możliwości mojego aparatu ale na tyle ile umiem to staram się zawsze uchwycić dany kadr jak najlepiej. Cieszę się, że się podobają:):)

AniaJ. napisał(a):Bardzo się cieszę, ze dalej piszesz:) tzn że nastąpił cd.
Ale jesteś opalona na tych ostatnich zdjęciach. Powiew lata :D


tak to już jest na drugich wakacjach, tylko się utrwala opaleniznę;):):)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 31.01.2016 21:41

travel napisał(a):Istria .........
Niech ktoś powie ,że jest gorsza od Dalmacji :evil:


z tą Istrią to powiedziałabym tak...warto zobaczyć, jest faktycznie blisko, jest troszkę ładnych miasteczek ale niestety dla nas wciąż wypada niekoniecznie w porównaniu z Dalmacją czy wyspami.
Natomiast kwestia Istria i po drodze ciekawe miejsca a polskie morze to nie ma porównania;)


tony montana napisał(a):
travel napisał(a):A ta "beznadziejna" plaża z parasolami to przy jednym z kempingów na południe od Rovinja ?


A mogłabyś ją wskazać? z góry dziękuję :)

Arli - czekam na kontynuację
:papa:


co do plaży to plaza kempingowa, kemping Valalta.


pracuję nad kontynuacją;)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 31.01.2016 22:27

20.08.2015

Dzisiejszy dzień to typowo nie do relacjonowania, cały dzień lało…więc generalnie spędziliśmy go w namiocie;) oraz w samochodzie bo wybraliśmy się na wycieczkę do Rijeki...w nadziei że na chwilę deszcz ustanie. Niestety jak pech to cały dzień więc skończyliśmy na jedzeniu i ogarnianiu sklepików...



21.08.2015


Dzisiejszy poranek po wczorajszym deszczu nie jest taki oczywisto pogodny…szybka rewizja planów i decydujemy się na wycieczkę do Fazany i Puli.

Fazana to mała miejscowość na wybrzeżu, od strony Wysp Brijuni, będących parkiem narodowym.
Miejsce to nazywane jest nawet perłą zachodniego wybrzeża, największego półwyspu chorwackiego.

Urokowi starego miasta Fazany dają wyraz stare domy i place.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mała przerwa na kawkę i słodkość:)



Obrazek

Obrazek



Obecnie zarówno port jak i wybrzeże goszczą wiele letnich imprez, spośród których najstarszymi i najbardziej znanymi są „Święto Sardynki” (organizowane są zawody w przenoszeniu skrzyń rybackich, ciągnięciu liny, wioślarstwie...)oraz „Taniec Fazany” (festiwal folklorystyczny młodych z całej Istrii), „Więcej na Stole” (kulinarny festiwal rybacki, podczas którego można skosztować różnorodnych przysmaków z owoców morza), „Gwiazdy, świece i latarnie” (festiwal odbywający się w Fazanie, który prezentuję lekką biżuterię morską, uzupełniony jest o muzykę ulicznych grajków i solistów) – to tylko niektóre spośród wielu innych uroczystości - to z przewodnika bo niestety nie dane nam było trafić na żadne z powyższych w tym terminie.

Obrazek

Obrazek


Każde miejsce jest dobre na małą drzemkę;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dość sprawnie obeszliśmy zaułki Fazany, bardzo przyjemna miejscowość, trochę za dużo ludzi ale jest sierpień więc o co mi chodzi… :hut:

Plaż okolicznych nie doświadczyliśmy więc się nie wypowiem ale chyba nie za ciekawie z tego co widziałam w necie.

Uderzamy więc do Puli.


Cel to oczywiście amfiteatr i tyle bo nie spodziewamy się niczego wiecej po tym miejscu.

Sprawnie w miarę parkujemy i oglądamy mury z zewnątrz.



Pula jest nowoczesnym miastem o bogatej historii i kulturze. Największe miasto na Istrii, z długą, burzliwą historią i wspaniałą kulturą.
Głównym punktem przyciągającym turystów jest amfiteatr ale też Forum, mury miasta i ine zabytki które tworzą co kawałek wizerunek miasta.

Legenda głosi, że Amfiteatr wybudowało sto wróżek. Całą noc budowały kamienny amfiteatr a wraz ze świtem schowały się do swoich kryjówek a arena została niedokończona:)..ot taka legenda:)

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Uliczki Puli to już nie ten sam klimat co Gronzjan czy nawet Fazana...dużo ludzi, mniej kameralnie i klimatycznie ale sporo tawern, sklepików i palm 8)


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Pula nie zrobiła na nas specjalnego wrażenia…amfiteatr robi wrażenie ale nic poza tym.

Wracamy na kemping na zachód słońca i kolację:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 31.01.2016 22:38

Bardzo przyjemna Fazana :D

Niestety pominęliśmy ją podczas tegorocznego wyjazdu, a szkoda :(

Ciekawa jestem jak odebrałaś Pulę ?
Mnie zbytnio nie przypadła do gustu.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 31.01.2016 23:11

ArliJ napisał(a):Wracamy na kemping na zachód słońca i kolację:)


... przypomniałaś mi właśnie jakie piękne są tam zachody słońca ... :D ... chyba czas na ponowne ich oglądanie ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 31.01.2016 23:14

Pula kompletnie mnie nie poruszyła. Amfiteatr tak ale poza tym to nic takiego.
Brak jakoś charakteru, klimatu...za dużo interesujących chorwackich miasteczek widzieliśmy i Pula jest bardzo w końcu listy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.02.2016 07:36

Amfiteatr w uli był jednym z pierwszych, które widziałem, na mnie zrobił wrażenie

Super zachód słońca, no i fajna sukienka! :)

:papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.02.2016 17:36

tony montana napisał(a):Amfiteatr w uli był jednym z pierwszych, które widziałem, na mnie zrobił wrażenie


Nam też się podobał...
Do Puli mamy sentyment...bo tam byliśmy na naszych pierwszych chorwackich wakacjach :) :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2016 11:26

ArliJ napisał(a):Pula kompletnie mnie nie poruszyła. Amfiteatr tak ale poza tym to nic takiego.


My będąc na Istrii pominęliśmy Pulę, ale chciałabym chociaż ten amfiteatr zobaczyc :lol: Do nadrobienia!

P.S. Fajne masz kiecuszki, ale jak to mówią ładnemu to we wszystkim ładnie :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 05.02.2016 22:35

tony montana napisał(a):Super zachód słońca, no i fajna sukienka! :)
:papa:


idealna na chorwackie sierpniowe upały:)

ajdadi napisał(a):Do Puli mamy sentyment...bo tam byliśmy na naszych pierwszych chorwackich wakacjach :) :papa:


to tak jak my wracaliśmy z sentymentem na Korculę bo podczas pierwszego pobytu w Cro, jeszcze na studiach, z namiotem przejechaliśmy od Zadary do Dubrownika lokalnymi śr.lokomocji z pobytem kilkudniowym na wyspie i byłą dla nas magiczna:)


agata26061 napisał(a):P.S. Fajne masz kiecuszki, ale jak to mówią ładnemu to we wszystkim ładnie :D


oj tam oj tam! dziękuję za miłe słowa :D :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 05.02.2016 22:42

22.08.2015
Pomału zbliżamy się do końca naszego nieplanowanego i jakże ciekawego wyjazdu tylko we dwoje.

Dzisiaj ostatni cały dzień spędzony na Istrii, następnego dnia planujemy przejazd do Słowenii i zwiedzanie perełki tego wybrzeża czyli Piran oraz po drodze Predjamski Grad.

Ale zanim wyjedziemy cieszymy się pięknym słońcem od rana, plażujemy, drinkujemy:)

Obrazek

A wieczór chcemy spędzić w Rovinj…plan taki był ale raz, że sobota i najechało polskiego narodu że głowa mała a dwa, że w tym dniu odbywały się koncerty w samym centrum i próba zaparkowania graniczyła z cudem. Mąż wysadził mnie w miarę blisko portu i sam polował a ja zmierzałam w kierunku kościoła Św. Eufemii by zdążyć na zachód słońca...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety walka o parking i korki zabrały mi trochę tego cennego czasu i nie zdążyłam na sam spektakl ale i tak było ładnie...i tłumnie!

Tu się umówiliśmy z mężem więc czekając unikałam polskich dyskusji bo aż uszy bolą czasem słuchać...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu mąż dotarł umęczony akcją, zaparkował na końcu świata ale teraz już tylko spacer, kolacja, bez dzieci…nie ma na co narzekać:).

Skoro spektakl z zachodem się zakończył i ludzie uderzyli do centrum to my uderzymy na wieżę widokową.

Po lewej stronie kościoła, tuż przed ołtarzem jest małe stoisko z pamiątkami i wejście na wieżę. Fundujemy sobie ale już ceny nie pamiętam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ok to my też uderzamy do centrum i szukamy miejsca na udaną kolację.

Po drodze fotograficzne urozamicenia:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tej uliczce znajdujemy miejsce dla siebie

Obrazek

Jedzenie wjechało, można się delektować!

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pożegnalny wieczór mimo tłumów naprawdę udany...jak się ma dzieci to sama możliwość kolacji we dwoje i zjedzenie posiłku ciepłego, bez miliona przerywników typu: siku, piciu, niedobre, za mało, za dużo, a co to? kiedy idziemy? to już jest rarytas!:)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 06.02.2016 15:34

... piękny ten wieczorny Rovinj, musimy kiedyś też go poznać od tej strony ... :oczko_usmiech:...
Pozdrawiam.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.02.2016 15:26

Rovinj jest niesamowicie klimatyczny.

Miałam go przez 6 dni -rano wieczór i w południe :D :D :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.02.2016 15:43

ArliJ napisał(a):Obrazek


Smacznego... :wink:
Nocnego Rovinja jeszcze nie widziałem...całkiem ,całkiem :D Pozdrawiam
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.02.2016 11:12

Rovinj cudowne jak zawsze. Nocnego też nie widziałam, więc znów kolejny punkt do nadrobienia :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:) - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone