Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Filmoteka bałkańska.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 25.05.2007 08:03

Dla mnie zdecydowanie wygrywa "Czarny kot, biały kot".
Może dlatego, że pogodny i nie "męczący", a ja nie lubię się męczyć w trakcie oglądania. Ten film akurat wyjątkowo mnie odprężył.
Był niedawno na Zone Europa.
W ogóle zauważyłem, że Zone Europa ma mnóstwo starszych, ciekawych filmów i dużo kina, może nie ambitnego, ale ... niszowego.
Może więc warto wprowadzić "monitoring" tego kanału? ;)
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z Cro.pl
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 27.05.2007 00:51

czekałam, czekałam, ale też się nie doczekałam :cry:
Zmęczona poszłam spać.
Dzięki Burebaruta!
Za link
Ostatnio edytowano 01.06.2007 23:58 przez ynka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2007 23:50

Knicz Mirosław napisał(a):Szukam samego filmy jak i jego tytułu... niestety nie pamiętam jak się zowie.
Film opowiada o najemniku, który walczy u boku swojego kolegi (jest narodowcem z jednej z zwaśnionych stron konfliktu), przy wyzwalaniu jakieś wioski znajudują kobietę w ciąży (to chyba była siostra tego kolegi), którą wyrzucajć rodzice bo nosi pod sercem bękarta (w wyniku zgwłacenia). Najemnik pomaga jej po wygnaniu z rodzinnej wioski. Trafiają, po jeździe autobusem nad morze, ale tam inny autobus wywozi kobietę nad zatokę gdzie wszystkim mordują zabijając uderzeniem młotkami w głowę. Ginie kobieta, a jej dzieckiem zjamuje się ów najemnik. Jest tam scena jak wyrzuca karabin w porcie do wody, to chyba było w Splicie...
Sorry za dramatyczny opis ale szukam tego filmu. Leciał w TVP chyba na jedynce z kilka lat temu.
Za wszeką pomoc dziękuję
mail do mnie adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


http://www.filmweb.pl/Wybawca+1998+o+fi ... lm,id=9368

Link coś nie działa w całości, lepiej wkleić w pasek przeglądarki
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 07.06.2007 14:29

ANKA_26 napisał(a):W sobotę 26 maja o 20.00 na kanale "ale kino" będzie Ziemia niczyja.

Dziś też jest.
Kanał "Ale kino" godzina 16.25.

Obrazek

"Dwaj ranni żołnierze, Bośniak i Serb, trafiają na siebie w okopie położonym na niczyjej ziemi, pomiędzy dwiema walczącymi ze sobą armiami. Jakby tego było mało w tym samym okopie na minie leży ranny przyjaciel Bośniaka. Jeśli się poruszy mina eksploduje. Uwięzieni w okopie żołnierze chcą się poddać, ale nie jest to takie proste - potrzeba jest interwencja UNPROFORU. Siły pokojowe ONZ, początkowo bierne, zostają zmuszone do działania za sprawą reporterskich relacji."
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 07.06.2007 20:03

krakuscity napisał(a):A dziś na kanale Zona Europa była chorwacka komedia "Duch marszałka Tito". Trochę się pośmiałem. :D

Właśnie powtarzają dziś o 20.00 :D
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 07.06.2007 20:42

krakuscity napisał(a):
ANKA_26 napisał(a):W sobotę 26 maja o 20.00 na kanale "ale kino" będzie Ziemia niczyja.

Dziś też jest.
Kanał "Ale kino" godzina 16.25.

Obrazek

"Dwaj ranni żołnierze, Bośniak i Serb, trafiają na siebie w okopie położonym na niczyjej ziemi, pomiędzy dwiema walczącymi ze sobą armiami. Jakby tego było mało w tym samym okopie na minie leży ranny przyjaciel Bośniaka. Jeśli się poruszy mina eksploduje. Uwięzieni w okopie żołnierze chcą się poddać, ale nie jest to takie proste - potrzeba jest interwencja UNPROFORU. Siły pokojowe ONZ, początkowo bierne, zostają zmuszone do działania za sprawą reporterskich relacji."

Bosniak i Serb się zabijają,a ranny leżący na minie Bośniak też ginie.
Siły ONZ i Unipformu mają się dobrze.Może dlatego teraz skierowano akt oskarżenia wobec Holandii w sprawie Srebernicy.
anna iwona
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 26.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna iwona » 07.06.2007 21:48

krakuscity napisał(a):
krakuscity napisał(a):A dziś na kanale Zona Europa była chorwacka komedia "Duch marszałka Tito". Trochę się pośmiałem. :D

Właśnie powtarzają dziś o 20.00 :D


Nudne to było. Taki humor "na siłę".
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.06.2007 10:36

Jutro, w sobotę o 20.30 w TVP KULTURA "Lato w Złotej Dolinie" (Ljeto u zlatnoj dolini); film produkcji BiH, o którym już chyba Wam tutaj pisałam. Polecam; prawdziwa gratka dla miłośników Bośni i Hercegowiny i wszystkiego, co stamtąd!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2007 12:56

Tydzień temu z okładem, w TVP wyświetlono amerykański film "Za linią wroga" o zestrzeleniu amerykańskiego F-ileś tam i akcji ratunkowej w Bośni... Badziew i strata czasu, gra komputerowa.

Zaintrygował mnie tylko posąg anioła w miejscu lądowania pilotów, ciekaw jestem czy to rzeczywiste miejsce...
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 21.06.2007 14:14

Od 29 czerwca do 4 lipca w Dubrowniku odbędzie się już trzeci Libertas Film Festival czyli międzynarodowy festiwal filmów niezależnych.
Dla maniaków kina i tych, którzy tam będą. Zdaję się, że to będę ja. :)

ps. to był specjalnie krótki post, żeby się cały wyświetlił :lol:
Lela
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lela » 22.06.2007 09:49

A w środę, 27.06., w Zone Europa o godzinie 18:20 najlepsza, moim zdaniem, komedia jugosłowiańska o tym jak to Belgrad marzy by zostać najstraszeniejszym miastem swojej części Europy, czyli 'Dusiciel kontra dusiciel". Powtórka w czwartek o 15:20.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 30.06.2007 15:34

Obrazek


Shtrigo !!!

Twoja druga "Ziemia niczyja" ... jest już moja :oczko_usmiech:

Dobro doszla :wink: dziś z rana.
A raczej ... przyniósł ją listonosz :lool:
Hvala :D
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 01.07.2007 20:16

Cieszę się, że doszła :) Choć po obejrzeniu filmu trudno się cieszyć... Siedzi w głowie. Wg mnie świetna kwintesencja calej tego bałkańskiego tragicznego dramatu...
Plava
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 17.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plava » 25.08.2007 14:08

Dnia 26sierp na kanale ale kino będzie komedia chorwacka<przepraszam za ku-fu > :D o godz9.45
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 26.08.2007 13:20

Interseal napisał(a):Tydzień temu z okładem, w TVP wyświetlono amerykański film "Za linią wroga" o zestrzeleniu amerykańskiego F-ileś tam i akcji ratunkowej w Bośni... Badziew i strata czasu, gra komputerowa.

Zaintrygował mnie tylko posąg anioła w miejscu lądowania pilotów, ciekaw jestem czy to rzeczywiste miejsce...


Miejscem kręcenia filmu były okolice Bratysławy, gdzieś kiedyś czytałem, ze i anioł jest też w okolicach stolicy Słowacji, ale czy napewno, hmm...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Filmoteka bałkańska. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone