Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Filmoteka bałkańska.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 05.01.2016 09:50

07.01 TVP KULTURA pokaże o 21:15 film Emira Kusturicy "Arizona Dream". W piątek powtórka o 22:55
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.01.2016 10:11

BraveSirRobin napisał(a):
lawenda80 napisał(a):Polecam film pt ''Powtórnie narodzony'' w roli głównej Penelope Cruz .Film z 2012 r kręcony min w Sarajewie ,Korculi i w Bosni.
Film przepiękny jak na razie jeden z moich ulubionych.Samotna matka wraz z dorastającym synem przyjeżdża do Sarajewa, gdzie podczas konfliktu bośniackiego zginął jego ojciec. Życie głównej bohaterki możemy śledzić na tle przemian podczas konfliktu w Sarajewie. Temat polityki i wojny odbija ogromne piętno na całości filmu. Piękny ,smutny i zaskakujący.Film nie dla przeciętnego widza. Ostatnie 40 minut filmu zmienia wszystko. Warto dotrwać do tej chwili...

Polecam przeczytać książkę, na podstawie której nakręcono film. Ekranizacja jest świetna, ale książka bije ją na głowę. Nawet jak się czyta po obejrzeniu filmu (ja tak zrobiłem, bo nie wiedziałem o książce). Autorka powieści to Margaret Mazzantini.
Pozdrawiam


Zacznę od książki a nad filmem się zastanowię :)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.01.2016 11:38

07.01 TVP KULTURA pokaże o 21:15 film Emira Kusturicy "Arizona Dream". W piątek powtórka o 22:55

Teleman.pl podaje inny program /emisja filmu "Arizona Dream" o godz. 21.15
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 25.03.2016 13:17

27 marca o 20:00 CINEMAX pokaże bułgarsko-niemiecko-chorwacki film "Dzień sądu"
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.03.2016 13:41

Będę musiał przeskanować HB, bo nie mam tego kanału.
I takie luźne pytanie - wiem, że z odpowiedzią mogą być kłopoty.
Otóż kilkanaście dni temu na którymś kanale, niestety nie wiem jakim i jaki był tytuł filmu /prawdopodobnie nie na kanałach naziemnej TV/ - zdjęcia kręcono w Kotorze i w Perast w zatoce Kotorskiej. To jedyne info, które udało mi się zapamiętać. Jeśli nikt z Was Szanowni Forumowicze nie ma jakiś skojarzeń to zignorujcie moje pytanie i wpisujcie kolejne wątki.
Pozdrawiam.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 25.03.2016 14:36

damianisko5 napisał(a):Będę musiał przeskanować HB, bo nie mam tego kanału.
I takie luźne pytanie - wiem, że z odpowiedzią mogą być kłopoty.
Otóż kilkanaście dni temu na którymś kanale, niestety nie wiem jakim i jaki był tytuł filmu /prawdopodobnie nie na kanałach naziemnej TV/ - zdjęcia kręcono w Kotorze i w Perast w zatoce Kotorskiej. To jedyne info, które udało mi się zapamiętać. Jeśli nikt z Was Szanowni Forumowicze nie ma jakiś skojarzeń to zignorujcie moje pytanie i wpisujcie kolejne wątki.
Pozdrawiam.

Myślę, że chodzi ci o film The November Man. Film a'la Bond z Piercem Brosnanem i Olgą Kurylenko. Większość akcji dzieje się w Belgradzie, ale są sceny z Perastu, Herceg-Novi, Petrovaca i Sveti Stefan. Film leci na Canal +, widziałem, że są powtórki.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.03.2016 15:08

całkiem przyzwoity film
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.03.2016 16:22

Wielkie dzięki, sprawdzę program canal + i z przyjemnością oglądnę ten film.

Ma być SO | 26.03 | 21:55 Canal + film
i ŚR | 30.03 | 22:55 CANAL+ FAMILY
Timer już ustawiony, Wesołych Świąt !!
Nagrany i oglądnięty - fajne widoczki .
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.04.2016 11:17

Dziś film "W pogoni za zbrodniarzem" z roku 2007. - na kanale Stopklatka TV
Film kręcono w miastach: Duga Resa, Zagrzeb, Karlovac, Kostanjevac, Vojnic i w rejonie Žumberaku (Chorwacja) oraz w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina).
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 25.07.2016 16:32

Polecam film "Cudowny dzień" http://www.filmweb.pl/film/Cudowny+dzie ... 015-724359
Co prawda krajobrazy nie są bośniackie, bo film kręcono w Hiszpanii, ale film jest godny polecenia. Jest to dramat, ale nie wojenny, choć dzieje się w trakcie wojny w Bośni :)
Film puszczany jest obecnie na HBO.
Pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.09.2016 21:09

przeglądając dzisiaj wikipedię, po ok. 14/15- latach przypomniał mi się film, który nawet cały nie pooglądałem...
jego fabuła obejmuje tekst:
"...Francuski transporter przewożący wicepremiera republiki Bośni i Hercegowiny Hakija Turajlicia został bezprawnie zatrzymany przez serbskich żołnierzy. Negocjacje trwały dwie godziny i kiedy otwarty został tył transportera, serbski żołnierz odepchnął francuskiego pułkownika i siedmioma strzałami zabił wicepremiera..."

jaki jego tytuł?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 31.10.2016 18:40

Dziś na TVN 7 o 20.00 - Rezolucja 819
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 02.11.2016 10:43

Widziałam ten film ,myślę ,że godny polecenia .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.01.2017 20:04

Bardzo, bardzo polecam film pt.: "Droga Halimy" ("Halimin put" produkcji bośniacko - chorwacko - austriackiej.
Rzecz o Bośniaczce, która w czasie ostatniej wojny straciła męża i przybranego syna (w rzeczywistości - syna jej bratanicy, pochodzącego z mieszanego związku z Serbem). Gdy po kilku latach odnajdują się kości męża, Halima decyduje się na wyjazd do Republiki Serbskiej w Bośni, gdzie mieszka jej bratanica Safija, prawdziwa matka Mirzy...
Warto, warto, warto!
Aż dziwię się, że nikt o tym nie wspomniał!
A "Grbavica" to mój ulubiony film i oglądałam go już kilka razy :-)
Ostatnio edytowano 29.01.2017 22:10 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.01.2017 20:20

Sol-Wagon napisał(a):przeglądając dzisiaj wikipedię, po ok. 14/15- latach przypomniał mi się film, który nawet cały nie pooglądałem...
jego fabuła obejmuje tekst:
"...Francuski transporter przewożący wicepremiera republiki Bośni i Hercegowiny Hakija Turajlicia został bezprawnie zatrzymany przez serbskich żołnierzy. Negocjacje trwały dwie godziny i kiedy otwarty został tył transportera, serbski żołnierz odepchnął francuskiego pułkownika i siedmioma strzałami zabił wicepremiera..."

jaki jego tytuł?


kojarzy ktoś film oparty na tych faktach lub przedstawiający ten epizod?
film kończy się sceną w europejskim markecie, gdzie żołnierz-weteran "reprymenduje" rozkapryszone dziecko, tłumacząc mu, że nie ma powodów do płaczu, gdyż ma rączki, nóżki, itp...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Filmoteka bałkańska. - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone