Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Filmoteka bałkańska.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2015 01:27

a to ja napisał(a):
Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):
Bocian napisał(a):Sławciu, będzie jakiś 20ty raz ;)

No to sorki za taką "rewelację" :oops:

Zawsze pewnie jest ktoś kto nie czytał albo nie oglądał :)


Zgłaszam się - nie oglądałam, i tym razem też jeszcze mi się nie uda ... :mrgreen:

To se nastaw i se nagraj... :lol:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 07.03.2015 18:37

Dziś na TVP Kultura oglądałam film "List ". Myślę ,że warty obejrzenia .
http://www.filmweb.pl/film/List-2001-31380/descs
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.03.2015 19:28

andeo napisał(a):Dziś na TVP Kultura oglądałam film "List ". Myślę ,że warty obejrzenia .
http://www.filmweb.pl/film/List-2001-31380/descs

Uwielbiam ten film.... Chwyta za serce.... i nie puszcza.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 08.03.2015 12:48

To prawda .
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 11.03.2015 19:56

20 marca o 18:25 CINEMAX pokaże Chorwacko-Słoweńsko-Bośniackohercegowiński obraz
"Droga Halimy"
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 12.03.2015 09:53

Oglądałam ten film,ponoć oparty na faktach.Bardzo smutny ,na długo pozostaje w pamięci .
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 19.04.2015 15:37

23 kwietnia o 20:20 ALE KINO pokaże chorwacko-francusko-serbsko-macedoński obraz "Takie sa zasady"
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 19.04.2015 15:51

Koziorożcu ,na Ciebie zawsze można liczyć :) na pewno obejrzę.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 28.07.2015 10:22

30 lipca o 18:25 program CINEMAX pokaże film "Pomnik Michaela Jacksona" produkcji macedońsko-niemiecko-serbskiej, z Nataszą Tapuskovic (w której się skrycie kocham :oops:) w jednej z głównych ról.
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 28.07.2015 11:22

Polecam film pt ''Powtórnie narodzony'' w roli głównej Penelope Cruz .Film z 2012 r kręcony min w Sarajewie ,Korculi i w Bosni.
Film przepiękny jak na razie jeden z moich ulubionych.Samotna matka wraz z dorastającym synem przyjeżdża do Sarajewa, gdzie podczas konfliktu bośniackiego zginął jego ojciec. Życie głównej bohaterki możemy śledzić na tle przemian podczas konfliktu w Sarajewie. Temat polityki i wojny odbija ogromne piętno na całości filmu. Piękny ,smutny i zaskakujący.Film nie dla przeciętnego widza. Ostatnie 40 minut filmu zmienia wszystko. Warto dotrwać do tej chwili...
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 28.07.2015 15:23

lawenda80 napisał(a):Polecam film pt ''Powtórnie narodzony'' w roli głównej Penelope Cruz .Film z 2012 r kręcony min w Sarajewie ,Korculi i w Bosni.
Film przepiękny jak na razie jeden z moich ulubionych.Samotna matka wraz z dorastającym synem przyjeżdża do Sarajewa, gdzie podczas konfliktu bośniackiego zginął jego ojciec. Życie głównej bohaterki możemy śledzić na tle przemian podczas konfliktu w Sarajewie. Temat polityki i wojny odbija ogromne piętno na całości filmu. Piękny ,smutny i zaskakujący.Film nie dla przeciętnego widza. Ostatnie 40 minut filmu zmienia wszystko. Warto dotrwać do tej chwili...

Polecam przeczytać książkę, na podstawie której nakręcono film. Ekranizacja jest świetna, ale książka bije ją na głowę. Nawet jak się czyta po obejrzeniu filmu (ja tak zrobiłem, bo nie wiedziałem o książce). Autorka powieści to Margaret Mazzantini.
Pozdrawiam
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 28.07.2015 16:09

O nawet nie wiedziałam o istnieniu książki przeczytam na pewno dzięki :D
agablau
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agablau » 06.12.2015 16:44

Dla mnie film "Powtórnie narodzony" jest trochę porażką, przypomina jakąś operę mydlaną, a istotna sprawa zepchnięta jest na drugi plan, jest to raczej melodramat, aniżeli wartościowa ekranizacja.

Przyznam się, książki nie czytałam, co planuję zrobić w najbliższym czasie, aby wymazać obraz filmu z mojej głowy, bo podobno książka warta przeczytania.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.12.2015 17:26

agablau napisał(a):jest to raczej melodramat, aniżeli wartościowa ekranizacja.


"Powtórnie narodzony" do arcydzieł gatunku może nie należy, ale czy to znaczy, że melodramat
nie może mieć wartościowych ekranizacji :?: :roll:

A np. taka "Australia", "Pożegnanie z Afryką", czy "Pamiętnik"... :?:
agablau
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agablau » 06.12.2015 18:39

Oczywiście, że może... :)

Penelope Cruz jak zwykle, pięknie odegrała rolę, było dużo emocji, poruszenia itp...
Ale momentami wydawało mi się, że trochę było przynudnawo i przydługawo...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Filmoteka bałkańska. - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone