Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej - Bolesławiec

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.06.2009 09:26

Ze Slapolem spotkałem się bo obaj mamy swoje numery, więc sposób w zasadzie prosty. Nieprawdaż?
agnieszka3
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszka3 » 06.06.2009 14:17

Witam !!!

Jak się czujecie po imprezce w Bolesławcu ?!

Czy podobał się zespół ,,KARPATI,, ?

Na przyszły rok zrobimy coś lepszego, więcej zespołów z Serbii, ale z ostrą muzyką, dla młodych ludzi. No i kilka dni. Coś na wzór Woodstock. No i nie w centrum miasta, ale na polach koło miasta. Zespoły nie tylko z Serbii, ale i innych terenów Balkan. Trzeba coś ostrego zrobić, by Bolesławiec zaistniał na mapie UE.
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 06.06.2009 16:41

Popieram:!:
Trzeba wyjść do ludzi mlodych,i dac troche życia w ten festiwal. :D
Już dawno rozmawialiśmy ze znajomymi,że powinno się coś więcej zrobić.
Pomysł dobry,mam nadzieje,że i realizacja będzie możliwa.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 06.06.2009 20:02

Kogo najbardziej bym sobie marzył to MPT!
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 06.06.2009 20:08

Wiesz...marzenia się czasem spełniają,ale w tym przypadku cienko to widzę :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2009 08:26

A ja jestem przeciwny ostrej muzyce...z taką to na Woodstock...to ma być festiwal kultury południowosłowiańskiej a nie obecna moda...był Jarocin, był Woodstock a z bluesu nad Bobrem wiadomo co zostało, nie można dopuścić aby i to szlag trafił...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2009 11:04

Nie upieram sie przy ostrej muzyce, ale mogłaby być różnorodna tj. ostra i nieostra. Natomiast większy rozmach imprezy jest wskazany :wink: ...oczywiście wymaga to większych nakładów, sponsorów itd. co w dzisiejszych czasach na pewno nie jest łatwe. Dobrze, że udaje się zrobić chociaż taką imprezę jaka jest.
Jedna rzecz mi się tylko nie podobała: ceny w okolicznych podparasolowych barach (może płacili jakieś krocie za możliwość ich ustawienia), ale...herbata w malutkim papierowym kubku - 4 zł, kawa - 5 zł, a za 10 centymetrowy szaszłyczek i 8 centymetrową kiełbaskę, ktoś przede mną zapłacił prawie 35 złociszy :roll: Na tym polu na pewno można co nieco poprawić :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.06.2009 11:13

4 zł, kawa - 5 zł, a za 10 centymetrowy szaszłyczek i 8 centymetrową kiełbaskę, ktoś przede mną zapłacił prawie 35 złociszy icon_rolleyes.gif Na tym polu na pewno można co nieco poprawić icon_lol.gif

Sławciu, czyżbyś się przeprowadził do Krakowa?? :)
Pozdrav.
Elżbieta Andrusieczko - T
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elżbieta Andrusieczko - T » 09.06.2009 12:01

Serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom bałkańskiego spotkania. Nasze finanse nie pozwoliły na zaproszenie większej ilości wykonawców. Dzięki naszym przyjaciołom z Wrocławia ( dziękuje Mirko i Markowi) mogliśmy zobaczyć niesamowity znany w Europie zespół Trio Balkan Strings. Dziękuje także zaangażowanym grupom, które pracowały cały dzień aby pokazać kulturę bałkańską.
Proszę nie tylko o uwagi ,ale także o pomoc i propozycje na lepszy, ciekawszy festiwal w przyszłym roku.
Pozdrawiam współorganizator Elżbieta A-T
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2009 12:01

Jak mnie znasz, to wiesz, że sknerą nie jestem... :lol: :lol: ...jednak specjalnej przesady nie lubię :wink: :lol:
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 09.06.2009 19:23

Elżbieta Andrusieczko - T napisał(a):Serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom bałkańskiego spotkania. Nasze finanse nie pozwoliły na zaproszenie większej ilości wykonawców. Dzięki naszym przyjaciołom z Wrocławia ( dziękuje Mirko i Markowi) mogliśmy zobaczyć niesamowity znany w Europie zespół Trio Balkan Strings. Dziękuje także zaangażowanym grupom, które pracowały cały dzień aby pokazać kulturę bałkańską.
Proszę nie tylko o uwagi ,ale także o pomoc i propozycje na lepszy, ciekawszy festiwal w przyszłym roku.
Pozdrawiam współorganizator Elżbieta A-T

Dla mnie zabrakło fotografii.Można przy okazji zorganizować wystawę,konkurs fotograficzny o tematyce bałkańskiej.(nie pamiętam ,aby cos takiego bylo)
Jest tyle pięknych zdjęć i osób,które robią świtne zdjęcia,chociażby z naszego forum :roll:
Druga sprawa, to kuchnia.Promocja kuchni z poszczególnych regionów.
Myśle,że ludzie chcieliby zobaczyć i popróbować kuchni z Bośni,Macedonii,Bułgarii,Chorwacji.
Wiem,że to wszystko wiąże sie z kosztami i nie jest łatwo.
Mam nadzieje,że do przyszłego festiwalu tych trudności będzie mniej.
Ostatnio edytowano 19.06.2013 11:00 przez gosku24, łącznie edytowano 1 raz
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.06.2009 19:28

alessandro1977 napisał(a):A ja jestem przeciwny ostrej muzyce...z taką to na Woodstock...to ma być festiwal kultury południowosłowiańskiej a nie obecna moda...był Jarocin, był Woodstock a z bluesu nad Bobrem wiadomo co zostało, nie można dopuścić aby i to szlag trafił...


Też tak uważam, popieram kolegę
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.06.2009 19:30

slapol napisał(a):Jak mnie znasz, to wiesz, że sknerą nie jestem... :lol: :lol: ...jednak specjalnej przesady nie lubię :wink: :lol:


No kolega jest z Wrocławia to raczej nie jest sknerą czego nie można powiedzieć o poznaniakach. Wycisną sok z kapusty, żeby jeszcze w nim ogórki zakisić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2010 14:28

W dniach od 27 - 30 maja będą miały miejsce dni Bolesławca...

Nieodłącznym elementem tej imprezy jest Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej...
Jeżeli kogoś to interesuje : w tym roku impreza rozpocznie się w sobotę 29 maja o godz. 10 na Placu Piłsudskiego ( nie jak w zeszłym roku na skwerku koło fontanny z racji budowy basenu ...).
Rozpocznie się zasiedleniem osady, cały dzień będą odbywały się pokazy - wykonania ciasta na pitę, gotowanie zupy gulaszowej i paprykowej, będzie degustacja pecenicy i innych potraw bałkańskich.
Gościem tegorocznej imprezy jest zespół LALA z Serbii. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa " Sakrum w sferze namiętności" Ventzislava Piriankowa...

Ja na zupę gulaszową na pewno wpadnę...
Pzdr :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2010 17:24

alessandro1977 napisał(a):...
Ja na zupę gulaszową na pewno wpadnę...
Pzdr :D

Może i nam się uda... :) W razie czego rozpoznam Cię po szaliku Zagłębia, ja będę miał szalik Śląska... :wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej - Bolesławiec - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone