Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej - Bolesławiec

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agnieszka3
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszka3 » 20.05.2009 19:23

Mieszkam w Kołobrzegu od 20 lat i prowadzę własną firmę o nazwie
PPHU ,, PRNJAVOR,, związaną z budownictwem i handlem tarcicą.
Prnjavor to miasto w Bośni, a tam urodzili sie moi rodzice i po II wojnie przyjechali do Polski, z Polakami, zmienili obywatelstwo, narodowość i nazwiso.

Stowarzyszenie chcemy zrobić po to, by Dni Bolesławca nie były tylko dla ludzi starszych wiekiem, ale też dla nas 40-50 latków i dla naszych dzieci 20 latków. Muzyka bałkańska jest świetna !!!
Wiem, że Polacy lubią Bregovića, to polecam jego utwory na you tube do znalezenia : Bregović Alkohol.
Moi synowie to lubią i słuchają tak głośno, aż się dom trzęsie !
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2009 19:27

A w takiej koszulce jak na moim awatarku też są ludzie mile widziani :wink: :?:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 20.05.2009 19:57

slapol napisał(a):A w takiej koszulce jak na moim awatarku też są ludzie mile widziani :wink: :?:

To festiwal kultury nie ciemnogrodu. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2009 07:51

agnieszka3 napisał(a):Mieszkam w Kołobrzegu od 20 lat i prowadzę własną firmę o nazwie
PPHU ,, PRNJAVOR,, związaną z budownictwem i handlem tarcicą.
Prnjavor to miasto w Bośni, a tam urodzili sie moi rodzice i po II wojnie przyjechali do Polski, z Polakami, zmienili obywatelstwo, narodowość i nazwiso.

Stowarzyszenie chcemy zrobić po to, by Dni Bolesławca nie były tylko dla ludzi starszych wiekiem, ale też dla nas 40-50 latków i dla naszych dzieci 20 latków. Muzyka bałkańska jest świetna !!!
Wiem, że Polacy lubią Bregovića, to polecam jego utwory na you tube do znalezenia : Bregović Alkohol.
Moi synowie to lubią i słuchają tak głośno, aż się dom trzęsie !


Nie tylko Bregović...ja lubię Pejakovica poza tym, Brendiego i Zecica...w samochodzie tylko bałkańska króluje... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 07:35

Halo Boleslawiec, halo Bolesławiec :!: :!: :lol:
Jak już nie śpicie to dajcie info jaka u Was pogoda, bo zamierzamy się wybrać na to południowosłowiańskie party. Myślę, że ok. 14- 15 bylibyśmy na miejscu.
U nas narazie pochmurno, ale bez deszczu. Gdyby miało lać mocno i non-stop...no to nie wiem... :?
Pozdravki


Na jakiej ulicy najłatwiej zaparkować :?:
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 30.05.2009 11:14

Witam
W Bolesławcu pada od wczoraj.Pogoda jest okropna :!:
Mam nadzieje,że po południu się poprawi :evil:

Co do parkowania,to myśle,że od strony PKP jest kilka ulic na których nie będziesz miał problemu,a i dosc blisko bedzie do imprezy.



Pozdrawiam :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 11:22

Dzięki za info, u nas też już pada, ale jedziemy....jak dają pieczonego prosiaka po południowosłowiańsku, to pewnie warto :wink: :lol:
Gosku, może jakiś bignamiocik byście tam rozłożyli co :?:
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 30.05.2009 11:33

Napewno znajdziecie coś ,aby się schować przed deszczem.
Pytaj o rakije :D to dzis bardzo jest wskazane :D

Mam zamiar byc,więc może się spotkamy. :!:
Będziesz miał jakiś znak rozpoznawczy :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 11:39

Okularów przeciwsłonecznych raczej nie włożę, ale koszulkę z Thompsonem tak :lol: ...no i będę z taką ładną blondynką :lol:
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 30.05.2009 11:45

Łoo kiiij :!:
Będę cie wygłądała :!:

PA PA :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 12:54

Pogoda cały czas do bani...może uda się zupkę gulaszową i pecenicę :(
Slapol, wjedź na światłach w prawo i gdzieś za mediaexpert zaparkuj...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 22:05

Zaparkowaliśmy na Asnyka, czyli w samym centrum wydarzeń :lol: ...spotkaliśmy się z "MWN-ami" i "gosku24-ami" :lol: . Było miło i sympatycznie. Serdeczne pozdravki dla nowopoznanych :!: :lol:
Przy okazji (z racji zwiedzonego stoiska) dowiedziałem się, że na Uniwersytecie Wrocławskim funkcjonuje katedra języka serbskiego i chorwackiego, a ludzie tam studiujący próbują prowadzić badania na temat reemigracji bośniacko - polskiej po II Wojnie Światowej.
Chleb orkiszowy na zakwasie skosztowano i zakupiono :lol: , rakiji południowozachodniopolskiej nie skosztowano, bo samochód do Wrocka prowadzono....HEJ :!:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 31.05.2009 14:09

potwierdzam, było super, szkoda, że nie mogliśmy pobyć dłużej. na dowód fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 31.05.2009 18:56

Ciesze sie bardzo,że mogłam poznaś ciebie Slapol z Małżonką oraz MWM również z piękniejszą połową :D
Bardzo miłe spotkanie,choć troche krótkie.Myślę,że będzie jeszcze okazja aby sie spotkać.
Do Wrocławia niedaleko,więc.... :D

Pozdrawiam Gosia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2009 07:47

Ja Was nie widziałem a byłem dwa razy, za pierwszym razem przed 17 na środku jadłem zupę z kociołka od gościa w kapeluszu..pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej - Bolesławiec - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone