Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fazana - gdzie dobrze zjeśc, plaże...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010
Fazana - gdzie dobrze zjeśc, plaże...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 21.07.2014 06:46

Na forum o Fazanie niewiele.... aż boje się myśleć, ze jest beznadziejnie....

w tym roku jakoś padło na Istrie.
Jedziemy po raz 5 do Chorwacji i postanowiliśmy tym razem zmienić kierunek.

Możecie napisać czy sa jakieś fajne knajpki (z grillowanymi kalmarami ;) i czy do plaży daleko... szczególnie takiej dla 9-11 latka.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 21.07.2014 11:27

To był wyjazd w 2011r.
Miało być samo południe Istrii, ale namiary, które mieliśmy z netu, w realu się nie sprawdziły.
I wylądowaliśmy w Fažanie ...

Też się jej obawialiśmy, ale potem okazało się, że nie było czego.
Małe, sympatyczne miasteczko, z niewielką "starówką" i z deptakiem (plażą można dojść do pobliskiego Valbadon, i jeszcze dalej), knajpkami i piekarenkami otwartymi do późna w nocy.

Czy były grillowane kalmary - nie wiem, bo my nieowocomorzni :wink: jesteśmy.
Do plaży mieliśmy blisko, a plaża ... ciągnęła się daleeeeko, więc było gdzie swobodnie rozłożyć ręczniki.
Popływać jeździliśmy też na cały dzień na Kamjeniak, a tam plaż ... do koloru, do wyboru, z różnymi rodzajami "przybrzeża" :wink:.

Oj ... pojeździliśmy wtedy po półwyspie i przy okazji nawycieczkowaliśmy się, że hej! :)

P.s. wtedy po raz pierwszy byliśmy w HR bez znajomych. To był nasz 6 raz :)
(nasze dzieci miały 21, 15 i 6 lat)

Mam nadzieję, że rozwiałam choć trochę Twoją beznadzieję?
Pozdraviam :)
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 21.07.2014 11:48

Super wieści. :)
ja tez owocomorzna nie jestem, ale męska cześć moje rodziny zdecydowanie tak ;)

Fajowo, że plaża duża. Ja wczoaj skręciłam kostke, a w sobote wyjazd :evil: jak pech to pech... co by mi na urlopie za dobrze nie bylo ;/
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 23.07.2014 13:17

Czesc w Fazanie bylismy rok temu , plaze przyjazne dla dzieci dosc dlugo plytko :D . Jezeli chodzi o jedzenie to kupowalismy ryby w sklepie rybnym w miasteczku , jezeli chodzi o knajpki to nie wiem jak z kalmarami ale na pewno cos sie znajdzie :D . Jedynie czego nie zapomne to smak bialego wina bylo pyszne zakupione obok warzywniaka blisko rynku z metalowej beki jest oznaczony sklep ze mozna tam zakupic wino. Miasteczko sympatyczne, blisko Pula I Rovinj I na tym mi zalezalo . Nie obawiaj sie bedzie ok . Zycze wspanialych wakacji :papa:
N
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 23.07.2014 13:50

super dzięki za info ( o winku) ...... jeszcze 3 dni...

Pule już zwiedziliśmy, ale jedziemy jeszcze z inna rodziną a oni 1 x w Chorwacji, to możemy zwiedzic jeszcze raz ;)
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 25.07.2014 11:54

Witaj Istrie wybralam ze wzgledu na Wenecje , w koncu zobaczylam je na wlasne oczy bylo warto :D :D :D . Plazowalismy druga polowa czerwca wiec tlumow nie bylo , patrzac od morza prawa strona od rynku, nie wiem jak w sezonie dalej ciagnal sie plaze przy wypasionym campingu :D :D :D . Mialam wybrac Vsar ale na miejscu okazalo sie ze to nie to :( . A fazana jak najbardziej. W tym roku byla Rogoznica I tez wyjazd zaliczam do udanych. Pozdrawiam I zycze duzo slonca :papa:
joanno1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanno1 » 27.07.2014 11:43

Hej, my właśnie tydzień temu wróciliśmy z Fazany. Jest piękna :D Malutkie miasteczko, bardzo klimatyczne. Spaliśmy na kempingu "Pineta", bardzo fajne miejsce wśród drzew. Niesamowicie bezpieczne i przyjazne dla dzieci. Jest tam rewelacyjna plaża, na którą można wejść też od strony miasta, bo jest tylko odgrodzona kilkoma większymi kamieniami. Do wody bardzo łagodne wejście, oczywiście buty do pływania obowiązkowe. Na szczęście nie spotkaliśmy żadnych jeżowców :p ale rybki kolorowe ładnie widać :D Warto się wybrać na zwiedzanie Puli, Rovinji, a po drodze zahaczyć też o Bale Valle, Vsar i Fiord Limski. Byliśmy też na Kamenjaku - piękne plaże, dużo skał - ale w tym miejscu gdzie my plażowaliśmy to wchodząc do wody można wpaść w jakąś szczelinę :p w paru miejscach ludzie z urwiska skakali do wody, więc jest tam spora głębia. Polecam też wycieczkę statkiem na wyspy Brijuni. Można się tam opalać (za opłatą) cały dzień. W Fazanie polecam pieczywko - zapach z tej piekarni (otwarta 6-23:00) rozchodzi się po całym ryneczku :D Jest też kilka pomniejszych sklepików i na nadbrzeżu restauracja. Jest tam też taka fajna promenadka, na niej umiejscowiona kolorowa ławka - jak się wybierzecie będziecie wiedzieli, że to ona :D Tam też łapaliśmy kontakt ze światem - free wifi :p
Pozdrawiam i polecam Fazane na wyjazd. To był nasz pierwszy kontakt z Chorwacją i na pewno nie ostatni.
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 27.07.2014 23:05

Dzięki.
Właśnie dotarliśmy.
Na pierwszy rzut oka. Cudnie.
Kwatera booska.

Namiarami siee podzielę bo naprawdę super warunki.

Marta
carramba7
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) carramba7 » 29.07.2014 16:49

Witaj,

czy mogę prosić o te namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl ?
za garśc informacji też będę wdzięczny :-)
z góry dziękuję
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.07.2014 17:10

I ja poproszę o namiar, jeśli kwatera zacna :wink:
Udanego urlopu! Pozdrawiam
slawcisz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawcisz » 12.02.2015 14:54

Witam.
Ja w tym roku do Cro (po raz trzeci i zapewne nie ostatni) właśnie do Fazany. W związku z powyższym poproszę o namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję.
XDamianoX
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) XDamianoX » 12.02.2015 18:06

Witajcie,
my w tym roku po raz czwarty planujemy Chorwację, Istria po raz pierwszy. Już jakiś czas temu padło Fazana, z tym, że ciągle poszukujemy ciekawego miejsca na nocleg. Dlatego jeśli można, to również poproszę o namiary mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Z gory dziękuję :D
matka_chorwatka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) matka_chorwatka » 12.02.2015 20:41

To i ja poproszę o namiary na kwaterę. Dzięki!
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 14.02.2015 08:07

Do wszystkich proszących o namiar - to studnia bez dna. Ja poprosiłem w lipcu 2014 i do tej pory nic (!). Bardziej pomocny jest portal na "b" niestety. Pozdro dla obiecujących namiar :wink: .
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 16.02.2015 12:14

oj przepraszam, że Ci nie odpisałam, rzadko sie tu loguję.
reszta dostała od razu .

jesli jeszcze chcesz ;) to wysle
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fazana - gdzie dobrze zjeśc, plaże...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone