Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fazana - gdzie dobrze zjeśc, plaże...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joanna321ada
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna321ada » 10.05.2018 17:46

Witam,
czy również mogę prosić o namiary na kwaterę
pozdrawiam
Joanna
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 19.06.2018 22:42

Jestem w Fażanie na cudownych wakacjach :) Miejscowość bardzo dobrze przygotowana pod turystów, czysto, alejka spacerowo-rowerowa wielokilometrowa idealna do spacerów, wycieczek rowerowych (są wypożyczalnie: 100 kuna za rower na 1 dzień), siłownia na wolnym powietrzu, place zabaw, piękna starówka , liczna kawiarnie, restauracje, pizzerie, bary przy plaży. Apartamenty wydają mi się droższe niż w innych miejscach w Chorwacji (jestem juz 11 raz) ale może dlatego że natrafiliśmy na taki o wysokim standardzie, nowocześnie wyposażony i zupełnie nowy ;) Apartamenty niedaleko morza to ceny od 60euro za 4os w czerwcu, można znaleźć za 50euro jedną ulicę dalej ;)
Plaże są szerokie, czyste, niektóre "grabione", łagodne zejście do morza, prawie wcale nie ma jeżowców, część plaż zacienionych przez drzewa lub drzewa rosną w drugiej linii i można pod nimi wypoczywać, są tez plaże z możliwości wynajmu leżaków i parasoli, plaże ciągną się kilometrami od centrum szczególnie w kierunku Campingu BeVillage. Czytałam tu na forum o tym campingu i chciałam sprostować ,że nie da się tam wejść od strony morza. Zrobili furtki z czytnikami tylko dla mieszkańców campingu. Na wysokości campingu sa liczne atrakcje np. możliwość lotu lotnią za motorówką, przejażdżki na bananie itp.
Odnośnie jedzenia to jest tu wielki sklep Plodine oferujacy prawie wszystko i mający liczne "akcje" czyli promocje ;), są tez sklepy spożywcze, piekarnia i sklepiki z warzywami i winem lanym na litry ( polecam półsłodki Muscat i Cervene Vino tez półsłodkie 40 kuna za litr = Vinoteka Tomy Pizza). Najlepsza pizza na starym mieście PIzza XXL za 75 kuna nie do zjedzenia w 2 osoby ;) Również mała restauracja Amfora na starym mieście ma bardzo dobre jedzenie np. patera grillowanych ryb i owoców morza za 190 kuna, frytki 20kuna.
Szukałam informacji o Fażanie przed wyjazdem nie znalazłem za wiele, wiec postanowiłam zamieścić ten wpis, Chce tylko dodać że przyjechaliśmy tu w 5 rodzin w ciemno w połowie czerwca i znaleźliśmy noclegi bez problemu ;) Na chwile obecną ludzi nie jest za dużo choć patrząc po przygotowanych parkingach (wszystkie płatne) w sezonie musi tu być tłum ;)
Mam tez kalendarz imprez w Fażanie - tu na prawde dużo się dzieje - parę imprez na tydzień ;)
misiek82
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek82 » 20.06.2018 09:03

za rower przed sezonem 100 kun wołają 8O , na krecie płaciłem 3,5euro za dzień :|
adrianwit
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianwit » 23.06.2018 22:43

JB napisał(a):Jestem w Fażanie na cudownych wakacjach :) Miejscowość bardzo dobrze przygotowana pod turystów, czysto, alejka spacerowo-rowerowa wielokilometrowa idealna do spacerów, wycieczek rowerowych (są wypożyczalnie: 100 kuna za rower na 1 dzień), siłownia na wolnym powietrzu, place zabaw, piękna starówka , liczna kawiarnie, restauracje, pizzerie, bary przy plaży. Apartamenty wydają mi się droższe niż w innych miejscach w Chorwacji (jestem juz 11 raz) ale może dlatego że natrafiliśmy na taki o wysokim standardzie, nowocześnie wyposażony i zupełnie nowy ;) Apartamenty niedaleko morza to ceny od 60euro za 4os w czerwcu, można znaleźć za 50euro jedną ulicę dalej ;) morza za 190 kuna, frytki 20kuna.
Szukałam informacji o Fażanie przed wyjazdem nie znalazłem za wiele, wiec postanowiłam zamieścić ten wpis, Chce tylko dodać że przyjechaliśmy tu w 5 rodzin w ciemno w połowie czerwca i znaleźliśmy noclegi bez problemu ;) Na chwile obecną ludzi nie jest za dużo choć patrząc po przygotowanych parkingach (wszystkie płatne) w sezonie musi tu być tłum ;)
Mam tez kalendarz imprez w Fażanie - tu na prawde dużo się dzieje - parę imprez na tydzień ;)



Bardzo jestem wdzięczny za ten opis !!!! BRAWO Z racji tego, że za miesiąc się tam wybieramy szukałem informacji na temat Fazany ale nie z 09r ;/ ;p i tu dużo dla mnie pożytecznych informacji DZIĘKI
adrianwit
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianwit » 23.06.2018 22:50

Panie JB
Za ten kalendarz promocji był by duży plus....Czy jakieś okoliczne plaże też Pan zwiedzał może jest coś godnego polecenia, często na Chor..korzystałem z plaży o których dowiedziałem się z forum i zawsze było super......proszę o więcej informacji z wakacji może jakieś wycieczki dodatkowe Pula ? pozdrawiam !
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 24.06.2018 15:10

Adrianwit
Kalendarz imprez dostaniesz w informacji turystycznej. Dziś mamy More na solu ;) zobaczymy wieczorem czy będzie fajnie ;) Sa koncery, wystawy rękodzieła, tradycyjnych potraw itp. Plaze ciągną się kilometrami w obie strony od Fazany, warto wypożyczyć rower i skorzystać też z innych mniej ludnych ;) Plażowaliśmy też w Parku Kemniak gdzie jest podobno 80 plaż - do wyboru: kamieniste, skały, zatoczki itp. miejsce z możliwością skoków do wody z klifu- niesamowite (na samym końcu parku/Istrii). Pula jest 9km stąd więc blisko i warto pozwiedzać Koloseum i pozostałe zabytki usytuowane w niedalekiej odległości od niego. W Puli jest Targ rybny - polecam. Z Fazany sa wycieczki statkami, my płynęliśmy na całodzienną ze ziewdzaniem Rovinj i Vrsar do Kanału Limskiego za 280 kuna (dzieci za darmo). Mamy w planie jeszcze taka dalszą do Nova Vas tam jest park wodny Istralandia, jaskinia Beredine i Tractor Story.
Pina
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pina » 24.06.2018 20:52

Dzięki wielkie za ten wpis. Jedziemy w sierpniu do Fazany i co jakiś czas sprawdzam czy są jakieś wpisy bo ciężko z tym. Więc dzięki dzięki dzięki, mozesz podpowiedzieć czy jakieś plaże sa dostosowane do dzieci ? Gdzieś znalazłam wpis o baby beach ale nic więcej nie mogę o tym znaleźć i gdzieś wyczytałam ze da sie kupić wejściówkę na camping z basenami, wiesz moze jakie sa kwoty ? Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji, wiem ze wszystko jest cudne ale najbardziej martwią mnie plaże bo jadę z 4,5 latkiem o 2,5 latkiem :)
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 24.06.2018 23:20

Pina
Nie martw się o dzieci, ja jestem tu z czterolatką i jest super. Wszędzie łagodne zejście do morza.Plac zabaw w parku przy starówce wyłożony matami ;) Zazwyczaj plażujemy na plaży za parkiem, tam jest Konoba , plac zabaw, siłownia na powietrzu i żywe papugi w klatce, które dzieci uwielbiają bo powtarzają słowa.Tu plaza jest kamyczkowa w pierwszej linii brzegowej, dalej betonowy pas, a dalej sa wielkie drzewa i tam też można sie można rozłożyć w cieniu. Są prysznice, przebieralnia i WC. Obok (2km) jest Camping BeVillage, bardzo duży, nie da się wejść od strony plaży, są podobno baseny i inne atrakcje, park linowy... ale nie wiem za ile wstęp i podjechać by trzeba do głównego wejścia samochodem.
tommypop
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 13.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommypop » 25.06.2018 10:00

Wydaje mi się, że z atrakcji które są na terenie Bi Village mogą tylko korzystać osoby tam mieszkające, byłem w zeszłym roku na tym kempingu i nikt postronny się nie plątał.
Choć atrakcji jest tam sporo dla dzieci, to niestety najfajniejsze są dodatkowo płatne tj. park linowy , dmuchańce. Sam kemping jest godny polecenia gdyż leży przy ładnej plaży i jest dobrze utrzymywany.
W ten czwartek ponownie zawitam w Bi Village :D
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 25.06.2018 11:29

Fazana jest naprawdę super. Jadę tam ponownie już za miesiąc (z małym kawałeczkiem). Zalet jest moim zdaniem więcej niż wad. W sezonie zawsze coś się dzieje a dokładny terminarz można sprawdzić np. na tej stronie http://www.infofazana.hr/en/
Traper1988
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Traper1988 » 25.06.2018 12:00

Też interesuję się tym regionem. Jeszcze rozważam, czy ostatecznie będzie Chorwacja, czy jednak coś samolotem. Jednak jazda samochodem tyle km. jest męcząca.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 25.06.2018 12:28

Traper1988 napisał(a):Też interesuję się tym regionem. ... Jednak jazda samochodem tyle km. jest męcząca.

Nie ma dramatu. Zawsze można trasę podzielić na dwa etapy a po drodze jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia.
agaska
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaska » 26.06.2018 13:22

Osobiście Fażany nie polecam , ale to jest moje osobiste zdanie. Na Istrii jest dużo ładniejszych nadmorskich ( i nie tylko) miejscowości. Fażana jest niewielką miejscowością ( do przebywania max dwa dni). Jedynym plusem jest możliwośc skorzystania z rejsów na pobliskie wyspy Brjuni, które trzeba koniecznie zobaczyć będąc w tej okolicy. Przy wybieraniu rejsów proponuję dokładnie przyjrzeć się ofertom , gdyż niektórzy bardzo naciągają i niewiele oferują w stosunku do ceny. Miałam przyjemność korzystać z kilku ofert i w Fażanie delikatnie mówiąc przejechałam się. Popłynęliśmy małym stateczkiem na wyspy Brjuni, oferowano nam posiłek, przekąski i "zapitku" ale okazało się ,że posiłek niewiele miał wspólnego z posiłkiem a "zapitkiem" był tani napój rozcieńczony wodą. ( na innych wycieczkach tego typu niczego nam nie brakowało a był nawet nadmiar....) Na wyspie pozostawiono nas samopas i ktoś kto nie zna historii wyspy nie wiedział co może tam zobaczyć- a do zobaczenia jest duuuużo. Podczas rejsu "przewodnik" mówił coś pod nosem a osoby oddalone troszkę dalej nic nie słyszały już nie mówiąc o tych na tarasie. W Fażanie odniosłam wrażenie, że turyści są naciągani na ilość nie na jakość. W innych miejscowościach spotykałam się z dużą życzliwością a w Fażanie jakoś tego zabrakło, zresztą sama miejscowość mnie nie urzekła odebrałam ją jako nijaką. Jeśli chodzi o plażę owszem jest żwirowa ale woda przy brzegu mętna. Moje wrażenia w porównaniu do zwiedzanych innych miejscowości na Istrii są żadne. Oczywiście to jest moje zdanie. Osobiście Polecam Poreć, Rovinj, okolice kanału Limskiego, Pula, Medulin. Pozdrawiam i odmiennych do moich wrażeń życzę w Fażanie. :) :papa:
Piratez
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piratez » 19.07.2018 14:16

JB napisał(a):Jestem w Fażanie na cudownych wakacjach :) Miejscowość bardzo dobrze przygotowana pod turystów, czysto, alejka spacerowo-rowerowa wielokilometrowa idealna do spacerów, wycieczek rowerowych (są wypożyczalnie: 100 kuna za rower na 1 dzień), siłownia na wolnym powietrzu, place zabaw, piękna starówka , liczna kawiarnie, restauracje, pizzerie, bary przy plaży. Apartamenty wydają mi się droższe niż w innych miejscach w Chorwacji (jestem juz 11 raz) ale może dlatego że natrafiliśmy na taki o wysokim standardzie, nowocześnie wyposażony i zupełnie nowy ;) Apartamenty niedaleko morza to ceny od 60euro za 4os w czerwcu, można znaleźć za 50euro jedną ulicę dalej ;)
Plaże są szerokie, czyste, niektóre "grabione", łagodne zejście do morza, prawie wcale nie ma jeżowców, część plaż zacienionych przez drzewa lub drzewa rosną w drugiej linii i można pod nimi wypoczywać, są tez plaże z możliwości wynajmu leżaków i parasoli, plaże ciągną się kilometrami od centrum szczególnie w kierunku Campingu BeVillage. Czytałam tu na forum o tym campingu i chciałam sprostować ,że nie da się tam wejść od strony morza. Zrobili furtki z czytnikami tylko dla mieszkańców campingu. Na wysokości campingu sa liczne atrakcje np. możliwość lotu lotnią za motorówką, przejażdżki na bananie itp.
Odnośnie jedzenia to jest tu wielki sklep Plodine oferujacy prawie wszystko i mający liczne "akcje" czyli promocje ;), są tez sklepy spożywcze, piekarnia i sklepiki z warzywami i winem lanym na litry ( polecam półsłodki Muscat i Cervene Vino tez półsłodkie 40 kuna za litr = Vinoteka Tomy Pizza). Najlepsza pizza na starym mieście PIzza XXL za 75 kuna nie do zjedzenia w 2 osoby ;) Również mała restauracja Amfora na starym mieście ma bardzo dobre jedzenie np. patera grillowanych ryb i owoców morza za 190 kuna, frytki 20kuna.
Szukałam informacji o Fażanie przed wyjazdem nie znalazłem za wiele, wiec postanowiłam zamieścić ten wpis, Chce tylko dodać że przyjechaliśmy tu w 5 rodzin w ciemno w połowie czerwca i znaleźliśmy noclegi bez problemu ;) Na chwile obecną ludzi nie jest za dużo choć patrząc po przygotowanych parkingach (wszystkie płatne) w sezonie musi tu być tłum ;)
Mam tez kalendarz imprez w Fażanie - tu na prawde dużo się dzieje - parę imprez na tydzień ;)



Hej,

Jak wygląda sprawa z plażami, panuje opinia że woda jest mętna i nie tak czysta jak w Dalmacji.
Przeglądam różne foty i niektóre zdjęcia pokazują wodę krystalicznie czystą a niektóre mętną. Jak jest naprawdę?
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 19.07.2018 14:34

Woda potrafi być bardzo przeźroczysta ;) ale z uwagi że dno pokrywa cieniutka warstwa osadu (mułu? ) to chodzenie po dnie powoduje mętnienie wody ;) Za to mamy bardzo długo płytko w wodzie i łagodnie przechodzące w coraz głębszą wodę. Takie wybrzeże idealne dla dzieci i osób, które nie lubią głębokości ;)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fazana - gdzie dobrze zjeśc, plaże... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone