Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Faktura lub rachunek za noclegi

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Prawidłowy rachunek za pobyt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2012 13:21

http://www.oib.hr/oib.aspx

Nigdy nie brałem rachunku, o ile dobrze rozumię tekst, OIB jest chyba numerem dotyczących płatników podatku VAT, nie wiem czy płacą go w Chorwacji osoby wynajmujące kwatery.

Może Kasia z Hvaru tu zajrzy. :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Prawidłowy rachunek za pobyt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.10.2012 13:35

Wazne jest że jest wpisana kwota i termin pobytu. A tam inne rubryki to "pies trącał" ;)
Taki rachunek w zakładach pracy to tylko podkładka ;) zapewne
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Prawidłowy rachunek za pobyt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.10.2012 16:12

tommy_p napisał(a):Rachunek muszę przedstawić w moim zakładzie pracy, aby otrzymać częściowy zwrot kosztów urlopu.

Przedstaw w zakładzie pracy. Rachunek jest dobry tzn. druczek jest jeden uniwersalny i nie każdy musi wszystko wypełniać.
tommy_p
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 29.08.2006
Re: Prawidłowy rachunek za pobyt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy_p » 06.10.2012 08:37

Dziękuję za szybki odzew :-)

Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że taki rachunek powinien wystarczyć. W końcu jest na moją osobę, a nie na zakład pracy, więc prawdopodobnie nie powinny ich interesować dokładne dane wystawcy, tylko kwestia, że moje dane są na rachunku oraz jest tam termin pobytu i kwota za ten pobyt.

W poniedziałek wysyłam rachunek, dam Wam znać czy go uznają! Raz jeszcze dziękuję za pomoc.
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014
Rachunek lub Faktura do zakladu pracy

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 06.05.2014 22:12

Witam.
Jako ze szykuje sie do pierwszego wyjazdu do Chorwacji mam jedno zasadnicze pytanie do stalych bywalcow.

Jak wyglada sprawa rachunku lub faktury za noclegi potrzebna do zakladu pracy do ZFS?

Czy wlasciciele apartamentow chetnie wystawiaja takie rachunki.

Potrzebuje rachunek/fakture na siebie ale w tresci maja byc ujete dzieci, czas , za co i kwota.

Z gory dzieki za informacje.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Rachunek lub Faktura do zakladu pracy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.05.2014 06:51

butibuma napisał(a):Witam.
Jako ze szykuje sie do pierwszego wyjazdu do Chorwacji mam jedno zasadnicze pytanie do stalych bywalcow.

Jak wyglada sprawa rachunku lub faktury za noclegi potrzebna do zakladu pracy do ZFS?

Czy wlasciciele apartamentow chetnie wystawiaja takie rachunki.

Potrzebuje rachunek/fakture na siebie ale w tresci maja byc ujete dzieci, czas , za co i kwota.

Z gory dzieki za informacje.


Cześć.

Popatrz tu
:arrow: faktura-lub-rachunek-t18410.html
:arrow: rachunek-za-noclegi-t32167.html

Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Rachunek lub Faktura do zakladu pracy

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.05.2014 06:59

butibuma napisał(a):Witam.
Jak wyglada sprawa rachunku lub faktury za noclegi potrzebna do zakladu pracy do ZFS?
Czy wlasciciele apartamentow chetnie wystawiaja takie rachunki.

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie było z tym problemów.
Kilka razy poprosiłem o rachunek, a nawet jak nie prosiłem, to zdarzyło się, że właściciel dawał sam.
Jeśli mi zależało, to treść uzgadniałem.
Pozdrawiam. :wink:
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Prawidłowy rachunek za pobyt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 07.05.2014 07:18

Dzieki za szybka odpowiedz.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Prawidłowy rachunek za pobyt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2014 10:41

Każdy obywatel RH a także obcokrajowiec, który ma zalegalizowany tu pobyt czy działalność gospodarczą posiada OIB. Także nawet jeśli właściciel kwater nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej, to jako osoba fizyczna OIB posiada i jest zobowiązany na rachunku go wpisać. Nie ma tu znaczenia, czy jest płatnikiem PDV (czyli VATu), bo nie wszyscy wynajmujący są (uzależnione od obrotu); ci, którzy nie są płacą, uiszczają fiskusowi należności ryczałtem.
OIB to zdecydowanie więcej niż NIP w Polsce. Osobni identifikacijski broj (dosłowne tłumaczenie to osobisty numer identyfikacyjny) to podstawa absolutnie do wszystkiego, nie tylko do identyfikacji podatkowej; śmiało można powiedzieć, że przyćmił JMBG (czyli Jedinstveni matični broj građana - indywidualny cywilny numer obywatela); bez OIBu jakby człowieka nie było. Otrzymuje go i dziecko, kiedy jego urodzenie rejestrują rodzice....
Pozdrawiam
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Prawidłowy rachunek za pobyt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.05.2014 12:18

czyli taki polski PESEL :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Prawidłowy rachunek za pobyt?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2014 12:23

pawelli napisał(a):czyli taki polski PESEL :)

Nie, PESEL to JMBG - ponieważ w tym numerze zawarta jest data urodzenia;

OIB konstruowany jest zupełnie inaczej i jest odpowiednikiem NIPu (nadawany przez urząd skarbowy - Porazna uprava) z tym, że zostaje nadawany obywatelom od narodzin i przejął ale póki co tylko częściowo funkcje JMBG.
Wprowadzony w 2009 r.
Trochę bigos, bo JMBG nadal istnieje ... Ostatecznie jednak JMBG ma zniknąć, ale nie wiadomo kiedy....
Na domiar złego w dowodach osobistych nie mamy żadnego z tych numerów.. ale za to w legitymacji ubezpieczenia zdrowotnego znajdują się oba.
darkeldo
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2015
Wystawienie faktury/kp

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkeldo » 24.01.2018 09:29

Cześć.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest opcja wystawienia faktury przez apartmena lub chociaż.kp? Jest szansa, ze dostanę zwrot za nocleg, lecz musialbym miec potwierdzenie.
Spotkaliscie sie z czyms takim?
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Wystawienie faktury/kp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 24.01.2018 09:31

Zawsze dostaję fakturę
darkeldo
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2015
Re: Wystawienie faktury/kp

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkeldo » 24.01.2018 09:36

Andzia* napisał(a):Zawsze dostaję fakturę


Od prywatnych apartmanow?
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Wystawienie faktury/kp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 24.01.2018 09:37

Tak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Faktura lub rachunek za noclegi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone