Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Eurotrip 2016 - olczikowa relacja

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014
Eurotrip 2016 - olczikowa relacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 20.08.2016 11:38

Cześć i czołem, kluski z rosołem!


To już moja trzecia relacja na cro.pl, lecz tym razem nie będzie to relacja z Chorwacji. Mam jednak nadzieję, że znajdą się chętni by się dosiąść:D

Słowem wstępu: póki co uczę się w najlepszym liceum pod słońcem. Dlaczego najlepszym i dlaczego o tym wspominam? Dlatego, że ta relacja będzie właśnie z wycieczki szkolnej (kurde, brzmi to średnio, ale spokojnie, to nie była jakaś zwykła, stereotypowa wycieczka!). Mamy szczęście zwłaszcza do nauczycieli, którzy organizują TAKIE wycieczki. I to rok w rok - za każdym razem inne państwa. Ja już wiem, że w przyszłym roku nie zabraknie mnie na kolejnym zagranicznym wyjeździe i zapisuję się na listę jak tylko wrócę do szkoły we wrześniu:D Nie zdradzę od razu jakie miejsca zwiedziliśmy - powiem tylko, że pierwszym przystankiem była Szwajcaria. No i wrzucę sklejkę, tak na zachętę i jako podpowiedź :D

Z perspektywy czasu stwierdzam, że był to najlepszy wyjazd na jakim kiedykolwiek byłam.

No to jak, znajdzie się ktoś zainteresowany relacją? :D
Załączniki:
euroo.jpg
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.08.2016 11:50

Ja chetnie :)
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 20.08.2016 11:51

olczik napisał(a):
No to jak, znajdzie się ktoś zainteresowany relacją? :D


Jak nie, jak tak :lol:
Jestem bardzo ciekawa spojrzenia licealistki.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.08.2016 11:58

Cześć , olczik :D

Z przyjemnością będę śledził Twoją relację , zachęcająca sklejka trochę podpowiada jak umiejscowione są koleje przystanki 8)

Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.08.2016 13:02

To chyba pierwsza w historii forum relacja z wycieczki szkolnej... :wink:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 20.08.2016 13:43

Ale fajnie, jestem i ja :-)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 20.08.2016 13:45

Witaj!
Bardzo chętnie przyłączę się do czytelników Twojej relacji. :D
Zaimponowałaś mi...swoją chęcią podzielenia się przygodami i spojrzeniem na państwa, które odwiedziłaś. :)
Mam córkę już prawie gimnazjalistkę marzącą o poznawaniu świata. Zaraz pokarzę Jej Twoją relację... :)

Serdecznie pozdrawiam i czekam(y) na dalszy ciąg!... :papa:
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 20.08.2016 15:11

No to jedziemy!

23.05.2016, Poniedziałek
Wyjechaliśmy z Dębicy (woj. podkarpackie) o 13:00. Jechało mi się wręcz idealnie - godzina leciała za godziną! Raz dwa przez Słowację, Austrię i Niemcy do Szwajcarii. Nastroje w autobusie wręcz... Szampańskie ;)
Spałam jakieś 2-3 godziny i obudziłam się ok. 2 (czyli właściwie 24.05) już w Dojczlandzie.
Wypróbowałam wiele technik spania, ale zdecydowanie jedną z najlepszych okazała się "na kulkę" - wariant z kapturem na głowie i zawinięciem się w koc jak to najbardziej było możliwe. I tak sobie siedziałam (leżałam?), patrzyłam w ciemność a z autobusowych głośników wydobywały się dźwięki starych, polskich klasyków. No nie powiem, niektóre z nich były miodkiem na moje uszy - kto nie lubi Krawczyka, IRY czy Lady Pank?:p

24.05.2016, Wtorek
Około godz. 9 rano dotarliśmy do Lucerny (Szwajcaria). O dziwo, nie byłam zmęczona podróżą, podobnie do reszty mojej grupy - spodziewałam się, że po nocy spędzonej w pudełku na kółkach każdy będzie czuł się jak zombie i jego chęci do zwiedzania będą na poziomie 0, a okazało się, że wszyscy dobrze znieśli podróż. Jeśli chodzi o pogodę - było dość chłodno i chwilami kropiło, ale nie przeszkodziło nam to w niczym :)

A teraz zagadka, po czym poznać średni wiek podróżujących?
Po tym czego szukają po przyjeździe do miejsca docelowego.
Grupa, w której średnia wieku wynosi 18 lat na bank będzie szukać darmowego wi-fi :D
Żałujcie, że tego nie widzieliście. Wyglądało to niczym tropienie jakiegoś płatnego zabójcy!

Lucerna mnie oczarowała. Serio, do tego stopnia, że rozważę zamieszkanie w Szwajcarii (ale to dopiero jak już będę stara i objadę cały świat :P). Jedynym minusem są ceny, jest dość drogo nawet jak na miejscowość raczej turystyczną.


1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG


Poniżej most Spreuerbrücke (Młyński) z 1408 r. Pod dachem znajdziemy obrazy przedstawiające śmierć z ludźmi.

9.JPG

10.JPG

11.jpg

12.JPG


O, a to jest apteka. Bardzo stara (kilkaset lat) ale niestety nie pamiętam z którego roku i nie znalazłam w internetach za wiele na jej temat.

13.JPG

14.JPG

16.JPG

17.JPG


A poniżej słynny most Kapellbrücke (Kaplicowy) z roku 1333. Najstarszy most drewniany w Europie:) Ma 204 m długości.

18.JPG

19.JPG

19a.jpg


Po zwiedzaniu z przewodnikiem dostaliśmy czas wolny (czyt. najbardziej wyczekiwany czas podczas każdej wycieczki;d). Trochę powłóczyliśmy się ze znajomymi po miasteczku, kupiliśmy pamiątki po czym zgłodnieliśmy i zaczęliśmy szukać jakiejś knajpy. Poszliśmy do włoskiej restauracji. Byliśmy we 4 i chcieliśmy zamówić pizze. Podszedł do nas kelner i (po angielsku) spytał co zamawiamy. Poprosiłam o jedną pizzę, na co kelner... powiedział, że nie możemy zamówić jednej, ale 4 pizze bo jest nas 4 przy stoliku. Na naszych twarzach pojawiło się zmieszanie. Spytałam, czy możemy zamówić 2, bo nasze portfele nie byłyby zadowolone patrząc na cenę tej pizzy. W końcu zrezygnowany kelner zgodził się na 2 pizzę. Do tego zamówiłyśmy wodę.

W sumie zapłaciłyśmy po 17 euro za pizzę i 11 euro za litr (!) wody:))))

21.jpg

20.JPG

22.jpg

23.JPG

24.JPG


Poniżej Jezioro Czterech Kantonów.

25.JPG

26.jpg

27.JPG

28.JPG

29.jpg


Po południu wyruszyliśmy w kierunku... Francji!
Zmęczeni, ale zadowoleni.

30.jpg


Po drodze zjedliśmy obiadokolacje.
Wieczorem dotarliśmy do Miluzy (Francja) gdzie mieliśmy nocleg w hotelu w formule F1. Jeśli ktoś nie wie - jest to hotel, w którym wszystkie pokoje wyglądają identycznie (piętrowe łóżko - podwójne na dole i pojedyncze na górze, krzesełko, telewizor i lustro), a wszystko jest zautomatyzowane - od otwierania drzwi na kod, po sprzątanie łazienek. Koszt noclegu w takim hotelu to ok. 30 euro/noc/pokój.
Łazienki to takie kapsuły. Nad drzwiami jest światełko, które świeci się na czerwono i zielono, żeby było wiadomo czy można wejść. Po każdym wejściu i wyjściu (zarówno z łazienki z prysznicem jak i ubikacji) rozpoczyna się w niej mycie, tak by następna osoba mogła skorzystać z czystego sprzętu. Byłoby ciekawie, gdyby ktoś po kąpieli zapomniał czegoś wziąć i spróbował wejść - zostałby w całości "umyty" drugi raz :P


31.jpg



Ciąg dalszy nastąpi:D
Wszystkie zdjęcia popełnione telefonem (ajfon 5s).
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.08.2016 15:18

Dawno przestałem jeździć na szkolne wycieczki, ale chętnie sobie przypomnę jak to było :mrgreen:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 20.08.2016 15:24

Jejku, dzieli nas tylko kilka lat, a patrząc na Twój język, mam wrażenie, że jestem dinozaurem :D oczywiście nie mam nic złego na myśli :)
zdjęcie z autobusu wymiata :)
a sama miejscowość bardzo ładna, klimatyczna :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.08.2016 17:19

Dołączam się do grona czytelników. :papa: :hut:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2016 21:55

Cześć Olczik. :)

Z chęcią przeczytam Twoją kolejną relację. Lubię Twój styl pisania i świeże spojrzenie na odwiedzane miejsca. :)

Pamiętam swój pobyt we francuskim hotelu F1 jakieś dwadzieścia kilka lat temu - o mały włos dałabym się zdezynfekować pod automatycznym prysznicem. :oczko_usmiech:

Ciekawa jestem bardzo, jakie jeszcze miejsca odwiedza się podczas takich szkolnych wycieczek. Tylko pozazdrościć pomysłowych nauczycieli i rodziców sponsorujących wyjazdy. ;)

:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2016 22:16

olczik napisał(a):Cześć i czołem, kluski z rosołem!

Cześć.
Moja ulubiona zupa :P
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 20.08.2016 22:36

Na szkolnej wycieczce to ja byłam.... ho ho ho, a może jeszcze dawniej 8O
Teraz jak jest okazja, to jadę z Wami :D
:hut: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2016 22:45

Ja nie byłem na żadnej szkolnej wycieczce.
Chciałbym się jeszcze raz urodzić :wink:
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Eurotrip 2016 - olczikowa relacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone