Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 21.07.2015 10:58

numenius napisał(a):
Co do wrocławskiego NFZ, wysłałem wnioski mailem chyba 7-go lipca, 17-go dzwoniłem (rano). Kobieta odpisała mój nr telefonu, imię. Około 15-tej oddzwoniła inna kobieta i potwierdziła mi, że 17-go wysłano do mnie karty listem poleconym.



Do dziś od 7 lipca nie dostałam karty wysyłając wniosek e-mailowo 6 lipca przed południem, dodzwonienie się do nich graniczy z cudem od 2 h zajęte ...:D
Monia.B
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia.B » 21.07.2015 11:05

jak chcę wysłać zgłoszenia przez ePUAP to mam problem, nie mogę wpisać ani wybrać Państwa przy swoim adresie, jest błąd-próbowałam w różnych przeglądarkach.
Czy można wysłać wnioski na jakiegoś maila po prostu? chodzi o Warszawę. Jestem poza miastem więc sama nie mogę pójść, tylko droga internetowa

pyt.nr.2 - czy dołączaliście RMUA do każdego wniosku? co w przypadku dzieci?
strasznie to wszystko pokręcone ;/
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 21.07.2015 11:13

Onlyhope napisał(a):
numenius napisał(a):
Co do wrocławskiego NFZ, wysłałem wnioski mailem chyba 7-go lipca, 17-go dzwoniłem (rano). Kobieta odpisała mój nr telefonu, imię. Około 15-tej oddzwoniła inna kobieta i potwierdziła mi, że 17-go wysłano do mnie karty listem poleconym.



Do dziś od 7 lipca nie dostałam karty wysyłając wniosek e-mailowo 6 lipca przed południem, dodzwonienie się do nich graniczy z cudem od 2 h zajęte ...:D


Dzwoń na ten stacjonarny, nie na infolinię. Najlepiej po 12-13-tej, podobno jest wówczas trochę luźniej.

Monia.B napisał(a):jak chcę wysłać zgłoszenia przez ePUAP to mam problem, nie mogę wpisać ani wybrać Państwa przy swoim adresie, jest błąd-próbowałam w różnych przeglądarkach.
Czy można wysłać wnioski na jakiegoś maila po prostu? chodzi o Warszawę. Jestem poza miastem więc sama nie mogę pójść, tylko droga internetowa

pyt.nr.2 - czy dołączaliście RMUA do każdego wniosku? co w przypadku dzieci?
strasznie to wszystko pokręcone ;/


Nie wiem, jak jest w Słoicy, ale we Wrocławiu nie ma możliwości złożenia wniosku on-line wypełniając go na stronie. Trzeba pobrać wniosek, wypełnić go, podpisać, zeskanować i wysłać skan jako załącznik.
Ja nie załączałem żadnych dokumentów, ani teraz, ani poprzednio. Wskazujesz (wpisujesz) we wniosku, kto zgłosił np. dzieci do ubezpieczenia i tyle. Trzeba uważać z odpowiednim zaznaczeniem formy odbioru kart (osobiscie, poczta itd.).
andrzej.ch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.ch » 21.07.2015 11:13

Pamiętajcie,że wnioski muszą być podpisane,najpierw wypełniamy wnioski na stronie, potem drukujemy,następnie podpisujemy,skanujemy na kompa i wtedy wysyłamy,ja dostałem karty po dwóch dniach od wysłania wniosków emailem
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 21.07.2015 11:24

Czy po wysłaniu wniosków mejlem dostaliście jakieś potwierdzenie? Ja tak owego nie otrzymałem, jakbym posłał "do czarnej dziury" :)
andrzej.ch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.ch » 21.07.2015 11:25

ja żadnego potwierdzenia nie dostałem
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 21.07.2015 12:29

Właśnie otrzymałam kartę poleconym :) był listonosz czas oczekiwania 12 dni roboczych ( Wrocław )
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 21.07.2015 12:34

andrzej.ch napisał(a):ja żadnego potwierdzenia nie dostałem


Brak potwierdzeń, trzeba uzbroić się w cierpliwość.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.07.2015 14:05

sneer napisał(a):Czy po wysłaniu wniosków mejlem dostaliście jakieś potwierdzenie? Ja tak owego nie otrzymałem, jakbym posłał "do czarnej dziury" :)

Tego rodzaju korespondencję staram się wysyłać z opcją potwierdzenia odbioru/przeczytania wysłanej wiadomości. Przynajmniej wiedzialem, że nie poszło "do czarnej dziury". :wink:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 27.07.2015 14:05

Słowa uznania dla wielkopolskiego oddziału :)
Tydzień temu (w poniedziałek) wnioski przesłałem mejlem, a przed chwilą karty wyciągnąłem właśnie ze skrzynki.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 27.07.2015 14:18

sneer napisał(a):Czy po wysłaniu wniosków mejlem dostaliście jakieś potwierdzenie? Ja tak owego nie otrzymałem, jakbym posłał "do czarnej dziury" :)

Ja wysłałem skany do opolskiego NFZ z opcją żądania potwierdzenia i odczytu wiadomości. Dostałem automatyczną odpowiedź:
Potwierdzamy wpływ korespondencji.
Informujemy, iż karty EKUZ są wysyłane w ciągu 3 dni roboczych.
W przypadku ewentualnych problemów czy braków dokumentacji nasz pracownik skontaktuje się z Państwem.

Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie. Prosimy na nią nie odpowiadać.
Sekcja Ewidencji i Obsługi
Wydział Spraw Świadczeniobiorców
Opolski OW NFZ

Czekam na karty.
esiaczek
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 27.07.2015 14:25

ja w śląskim oddziale NFZ karty otrzymałam po niecałych 2 tyg od wysłania wniosku, wnioski wypełnione,podpisane z drukiem RMUA poszły listem poleconym, i ja i mąż dostaliśmy w jednym liście dwie karty - sprawnie poszło, w sumie karty EKUZ wyrabiamy od jakiś 2-3 lat i nigdy nie ma problemu, zawsze wnioski przesyłam pocztą. życzę powodzenia :)
krissu
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissu » 28.07.2015 10:02

A ja tak troche z innej beczki. Wyrabiam te karty trzeci raz i zastanawiam się dlaczego karta na wyjazd zagraniczny jest opisana tylko po polsku? Jedyne co jest w angielskim to "if found, please return to" , znalazca proszony jest o zwrot.
broodzio
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) broodzio » 28.07.2015 11:05

Ja wczoraj (poniedziałek) byłem w śląskim NFZ, osobiście złożyć wnioski i odebrać karty dla całej rodziny. Pojechałem bez wypełnionych formularzy, miałem wyłącznie pełnomocnictwo do odbioru karty żony. Stwierdziłem, że na spokojnie wypełnię formularze na miejscu czekając w długaśnej kolejce.
A tu szok - jedna osoba była obsługiwana, ja byłem następny w kolejce :) Nie zdążyłem nawet wypełnić wniosków, bazgrałem na szybko przy stanowisku. Całość, łącznie z poszukiwaniem miejsca do zaparkowania, zajęła mi jakieś 20 minut :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2015 11:25

Do tej pory zawsze wysyłałam scany do oddziału w Krakowie wraz z RMUA i czas oczekiwania na dostawę pocztą ok 14 dni.
W tym roku chciałam ominąć RMUA (nie miał kto podpisać w firmie), więc telefon czy przyjmą wnioski bez załączników skoro ewuś działa (rok wcześniej Kraków odmówił bez załączników). Do Kr się nie dodzwoniłam, ale do oddziału w Nowym Targu tak: można bez załącznika. Szybki scan i w poniedziałek o godz.10 mail wysłany z treścią o wysłanie wszystkich 3 kart jednym listem. W wtorek, w tym samym tygodniu o 12 mąż odbiera list z 3 kartami. 8O 8O 8O. Z 10 razy karty czytałam czy nie wysłali kart innych osób :mrgreen:
Da się nawet w urzędzie załatwić coś szybko :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone