Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Europejskiaj Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 25.06.2015 07:04

przemo99 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a): to pobierz kartę EKUZ :idea:
Wydawane są "od ręki" i bezpłatnie.


Wczoraj straciłem 2h w NFZ w Gliwicach :boss:


W poniedziałek w Wawie 20 min. od wejścia (7.35) do wyjścia z kartami. Tak jak pisałem w innym wątku NFZ w Wawie chyba zmienił w okresie wakacyjnym godziny otwarcia bo po wejściu miałem nr 011 :!: Tak czy owak byłem miło zaskoczony.
zufila
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zufila » 25.06.2015 07:10

giba0909 napisał(a):Czyli EKUZ nie załatwię przez neta jak np.PIT-a?

załatwisz, ale
2 lata temu bez problemu po 1,5 tygodnia od wysłania mailem wniosku dostałam pocztą do domu
rok temu po 2,5 tygodnia braku przesyłki i bezskutecznych próbach dodzwonienia się udałam się do oddziału NFZ, bo już zbliżał się termin wyjazdu i pani w informacji sprawdziła, że moje karty nie zaczęły się robić, więc odstałam 2 godziny
w tym roku złożyłam wniosek via mail, ale z odbiorem w oddziale w okienku informacji czyli bez kolejki
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 25.06.2015 07:12

Wczoraj w Krakowie czas oczekiwania ok 2 godziny
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 25.06.2015 07:35

zufila napisał(a):
giba0909 napisał(a):Czyli EKUZ nie załatwię przez neta jak np.PIT-a?

załatwisz, ale
2 lata temu bez problemu po 1,5 tygodnia od wysłania mailem wniosku dostałam pocztą do domu
rok temu po 2,5 tygodnia braku przesyłki i bezskutecznych próbach dodzwonienia się udałam się do oddziału NFZ, bo już zbliżał się termin wyjazdu i pani w informacji sprawdziła, że moje karty nie zaczęły się robić, więc odstałam 2 godziny
w tym roku złożyłam wniosek via mail, ale z odbiorem w oddziale w okienku informacji czyli bez kolejki

Dzięki- nie przesadzę jeśli poproszę o jakiegoś linka czy adres www?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.06.2015 07:52

giba0909 napisał(a):Dzięki- nie przesadzę jeśli poproszę o jakiegoś linka czy adres www?


https://www.ekuz.nfz.gov.pl/hidden_main_page/info_ekuz
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wniosek-ekuz
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 25.06.2015 07:54

Olsztyn - czas oczekiwania około 5 min od wejścia do oddziału NFZ
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 25.06.2015 08:03

Vjetar napisał(a):
giba0909 napisał(a):Dzięki- nie przesadzę jeśli poproszę o jakiegoś linka czy adres www?


https://www.ekuz.nfz.gov.pl/hidden_main_page/info_ekuz
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wniosek-ekuz


W przypadku NFZ nie wierzę w moc internetu :evil: .Składanie wniosku na email tylko iluzorycznie ułatwia sprawę, szczególnie jak na wniosku zaznaczy się odbiór osobisty. W zeszłym roku uwierzyłem w składanie wniosku przez internet i ...
zufila napisał(a):rok temu po 2,5 tygodnia braku przesyłki i bezskutecznych próbach dodzwonienia się udałam się do oddziału NFZ,

miałem tak samo. Skończyło się na wycieczce do NFZ ale takze poszło szybko. Reasumując jeśli w miejscu zamieszkania jest oddział NFZ to najlepiej moim zdaniem pojechać osobiście.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 25.06.2015 08:12

Nie straszcie 8O
W poniedziałek złożyłem wnioski mailowo, we wtorek informacja zwrotna, że wysłali. Czekam na list.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 25.06.2015 09:31

Pewnie wybrałbym się osobiście do NFZ ale Częstochowa strasznie rozkopana, wszędzie remonty i korki, wolałbym sobie ułatwić, dzięki za podpowiedzi :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.06.2015 10:24

fasi napisał(a):Olsztyn - czas oczekiwania około 5 min od wejścia do oddziału NFZ


Gdańsk - 4 okienka - ok. pół godziny oczekiwania.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 25.06.2015 13:39

My wypełniliśmy wniosek on-line w niedzielę, w piątek tego samego tygodnie były już w skrzynce.

Cięgle zastanawiam się na dodatkowym ubezpieczeniem.
Z tego co podesłał Janusz widać że największe różnice między EKUZ a ubezp. dodatkowym są w transporcie chorego do kraju czy transporcie zwłok. Wiadomo że przypadki są różne i można podchodzić że to nie jest wielki koszt względem późniejszego ewentualnego przewozu, ale prawdopodobieństwo takiego zdarzenia raczej jest niewielkie. Pomoc medyczną na kartę EKUZ zapewne otrzymamy, nawet gdyby trzeba było zgodnie z zasadami systemu dopłacić. Jak jedziemy nad Bałtyk to nikt nawet nie pomyśli o ubezpieczeniu, a to niby tylko 1000 km dalej...
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 26.06.2015 13:55

Arek napisał(a):Nie straszcie 8O
W poniedziałek złożyłem wnioski mailowo, we wtorek informacja zwrotna, że wysłali. Czekam na list.


Dotarły :)
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 06.07.2015 11:47

Mam zamiar wysłać wniosek mailowo czy wystarczy skan podpisanego wniosku czy jeszcze skan dowodu osobistego.? Jestem zatrudniona. Wybrałam wysyłkę listem z góry dziękuję za odp.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.07.2015 11:51

Wystarczy skan podpisanego wniosku
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 06.07.2015 12:03

Arek napisał(a):Wystarczy skan podpisanego wniosku

Jak wyżej...
Ja wysłałem wnioski za pięć osób ze swojego maila podając ten sam adres do wysyłki.
Mail wysłany w czwartek przed 15, karty dostarczone jednym listem na moje dane w poniedziałek (stempel wysyłki to piątek), więc naprawdę szybko to idzie (NFZ o/Bydgoszcz).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone