Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 10.07.2017 15:02

bigredone napisał(a):Aktualny czas oczekiwania na kartę z wniosku internetowego to nawet 4 tygodnie /w Krakowie/. Wnioski wysłane 18 czerwca nadal nie doszły. W poprzednich latach było to max 10 dni. Także polecam osobiste odwiedzenie Nfz.


Ja wysłałem 6 czerwca i nadal nic nie mam, w ubiegłym roku wysłałem 16 czerwca i doszły w 3 tygodnie.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 10.07.2017 15:15

Ja - zaniepokojony brakiem karty (a wyjazd za niecałe 2 tyg.) po kilku próbach wreszcie dodzwoniłem się do oddziału w Krakowie.
Otrzymałem informację, że obecnie realizowane są zgłoszenia (wysyłkowe) zgłoszone z 10 czerwca, natomiast osobiście po odstaniu w kolejce ok. 1,5h odbiera się kartę do rączki
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 10.07.2017 15:16

Dziś poszedłem, wypełniłem wniosek na miejscu a grzeczna pani wydrukowała w 5 minut trzy karty.
Myszków
susto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) susto » 10.07.2017 18:09

Ja wysłałem wniosek mailem do NFZ Kraków 3 czerwca z prośbą o odesłanie pocztą. Ponieważ nie było żadnego odzewu a wyjazd się zbliżał żona poszła osobiście w zeszłym tygodniu do oddziału i wydali karty od ręki ale przy okazji dowiedziała się że dla przesyłanych wniosków mają 4 tygodnie na odpowiedź więc weźcie pod uwagę taki czas oczekiwania...
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 10.07.2017 19:32

Raz mając kartę Ekuz musiałem skorzystać z lekarza pierwszego kontaktu w Niemczech. Pani w recepcji zmarszczyła nos i stwierdziła, że za wizytę muszę zapłacić, a ona wystawi rachunek i zwrócą mi w kraju. Później małe zakupy w aptece i też rachunek. Po przyjeździe wszystko zaniosłem do NFZu i po miesiącu na koncie była kaska. Oczywiście też zawsze wyrabiam karty ale pomimo wszystko polecam dokupić sobie ubezpieczenie od np. kosztów transportu, o których na wakacjach nie myślimy, ale jeżeli się przydarzą to zrujnują wasz budżet. Koszt niewielki, a głowa spokojna.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 16:25

Dotknął mnie zanik pamięci jeśli chodzi o Ekuz. A dokładnie o możliwości uzyskania karty to przypominam też innym, że mając Profil Zaufany można wniosek wysłać przez ePUAP. Jest to jeszcze prostsze, a czas na wydanie karty skraca się do 3-5 dni plus czas przesyłki.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 11.07.2017 19:48

Dla zainteresowanych...
Odebrałem dzisiaj osobiście kartę w oddziale NFZ Kraków. Czekałem w kolejce 1h 15'. Średnio idzie 100 numerów na godzinę. Nawet dosyć sprawnie.
Przy okazji dowiedziałem się, że na wnioski składane via internet oczekiwanie wynosi ok. 4 tyg. :mrgreen:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 11.07.2017 19:57

Yanush napisał(a):Dla zainteresowanych...
Odebrałem dzisiaj osobiście kartę w oddziale NFZ Kraków. Czekałem w kolejce 1h 15'. Średnio idzie 100 numerów na godzinę. Nawet dosyć sprawnie.
Przy okazji dowiedziałem się, że na wnioski składane via internet oczekiwanie wynosi ok. 4 tyg. :mrgreen:

Pani z krakowskiego oddziału powiedziała mi kiedyś, że jak wyślę przez internet wniosek w okolicach maja, to jest szybciej około 2 tyg. (pocztą do domu), od tego czasu tak robię :)
Jeśli komuś wyjazd wyskakuje znienacka to niestety tylko osobiście.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.07.2017 20:05

Na jaki okres w waszych oddziałach wydają karty? Pytam bo w warszawskim NFZ wydaja na cały rok. Wcześniej były różne okresy od deklarowanego poprzez 2 - 3 mce (w zależności od rodzaju ubezpieczenia) a w tym pierwszy raz na pełne 12 mcy. Dobra zmiana (przepraszam :oczko_usmiech: ) czy przypadek :?: Nie sądzę Sorry :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.07.2017 20:17

Crocodyl napisał(a):Na jaki okres w waszych oddziałach wydają karty? Pytam bo w warszawskim NFZ wydaja na cały rok. Wcześniej były różne okresy od deklarowanego poprzez 2 - 3 mce (w zależności od rodzaju ubezpieczenia) a w tym pierwszy raz na pełne 12 mcy. Dobra zmiana (przepraszam :oczko_usmiech: ) czy przypadek :?: Nie sądzę Sorry :mrgreen:

Komunikat z 15 lutego 2017:
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że okres ważności Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawanej w związku z pobytem czasowym w innym państwie członkowskim UE/EFTA dla osób ubezpieczonych, których obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego uważa się za spełniony zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wydłużony zostaje do 12 miesięcy.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 11.07.2017 20:50

Ja też dostałem na rok
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.07.2017 22:29

walp napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Na jaki okres w waszych oddziałach wydają karty? Pytam bo w warszawskim NFZ wydaja na cały rok. Wcześniej były różne okresy od deklarowanego poprzez 2 - 3 mce (w zależności od rodzaju ubezpieczenia) a w tym pierwszy raz na pełne 12 mcy. Dobra zmiana (przepraszam :oczko_usmiech: ) czy przypadek :?: Nie sądzę Sorry :mrgreen:

Komunikat z 15 lutego 2017:
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że okres ważności Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawanej w związku z pobytem czasowym w innym państwie członkowskim UE/EFTA dla osób ubezpieczonych, których obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego uważa się za spełniony zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wydłużony zostaje do 12 miesięcy.

Też mam wydaną na rok.
Kiedyś jakoś bardziej wstrzemięźliwi byli w tej dacie ważności. Ktoś poszedł po rozum do głowy. Szkoda papieru (lasy), szkoda tylu plastików (nie daj Bóg spalone). :evil:
U mnie - w związku z brakiem kolejki - cała procedura zajęła jakieś 5 minut.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 12.07.2017 13:03

Też się zdziwiłem że w tym roku wydają karty na rok. Teraz można sobie nawet w styczniu wyrobić.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 12.07.2017 15:37

Minęło 5 tygodni i nadal nic... Chyba trzeba się będzie pofatygować, bo wyjazd za 6 dni...
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.07.2017 19:35

Karty teraz są na rok i chyba trochę mniej wypełniania niż wcześniej :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone