Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

EURO z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mumu
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.06.2005
Euro z bankomatu w Austrii po drodze gdzie??

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumu » 26.07.2005 11:04

Wiatm,
Poniewaz mam do zapałacenia za apartament w euro, a moze po drodze w Austrii jest bankomat? na jakiejs stacji benzynopwej, czy wiecie cos na ten temat? pozdrawiam
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 26.07.2005 13:06

Sens tego jest umiarkowany.
Bankomatów pewnei nie brakuje ale po co płacić prowizję dla Banku no i w bankomacie można wypłacić umiarkowaną ilość gotówki. Zależy to od kraju i karty ale lepiej nie ryzykować brania większej kwoty. Chyba najprościej i najtaniej jest wziąść z Polski Euro.
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009
Euro wypłacane z bankomatu UniCredit

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 19.07.2011 13:48

Mam pytanie do ludzi, którzy w ostatnim czasie przejeżdżali przez Austrię lub Słowenię albo dowolne inne państwo strefy Euro i wypłacali gotówkę (Euro) z bankomatów UniCredit Group przy pomocy kart Maestro ewentualnie MasterCard wydanych przez bank PeKaO S.A.

Jaki był kurs tak wypłacanego Euro? Czy o dużo niższy od kursów w polskich kantorach?

Mam uzasadnione podejrzenie, że kurs przy wypłacie z bankomatu powinien być lepszy niż kantorowy. Jeżeli tak, to po co kupować Euro w Polsce i przepłacać, skoro po drodze można wypłacić sobie z bankomatu.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 19.07.2011 14:54

Dobrze kombinujesz kolego. PeKaO S.A. jest bankiem UniCredit Group i posługujac się kartą z naszego banku płaci się minimalną prowizję.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.07.2011 15:02

BOLETUS napisał(a):Dobrze kombinujesz kolego. PeKaO S.A. jest bankiem UniCredit Group i posługujac się kartą z naszego banku płaci się minimalną prowizję.

Idąc tym tropem dochodzimy do Zagrebacka banka, który,
dla posiadaczy kont w Pekao SA, oddaje nieocenione usługi w Chorwacji ;)
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 19.07.2011 15:07

I rozwijając myśl - we wszystkich państwach regionu poza Czarnogórą.
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 19.07.2011 15:37

weldon napisał(a):Zagrebacka banka, który,
dla posiadaczy kont w Pekao SA, oddaje nieocenione usługi w Chorwacji ;)

To wiem, korzystałem już z powodzeniem w poprzednich latach z uslug bankomatowych Zagrebackiej Banki.
Teraz interesuje mnie, czy kurs Euro wypłacanego z bankomatu UniCredit po drodze do Chorwacji np. w Austrii lub Słowenii będzie dużo korzystniejszy od kursu kantorowego w Polsce.
Wyjeżdżam 7. sierpnia i może zamiast kupować Euro w kantorze mógłbym po drodze pobrać z bankomatu jeżeli byłoby taniej.
Potrzebuję trochę tej waluty np. na opłacenie kwatery.
memaka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) memaka » 19.07.2011 19:24

lichy napisał(a):
weldon napisał(a):Zagrebacka banka, który,
dla posiadaczy kont w Pekao SA, oddaje nieocenione usługi w Chorwacji ;)

To wiem, korzystałem już z powodzeniem w poprzednich latach z uslug bankomatowych Zagrebackiej Banki.
Teraz interesuje mnie, czy kurs Euro wypłacanego z bankomatu UniCredit po drodze do Chorwacji np. w Austrii lub Słowenii będzie dużo korzystniejszy od kursu kantorowego w Polsce.
Wyjeżdżam 7. sierpnia i może zamiast kupować Euro w kantorze mógłbym po drodze pobrać z bankomatu jeżeli byłoby taniej.
Potrzebuję trochę tej waluty np. na opłacenie kwatery.


Tego nie testowałem, chyba szkoda czasu na szukanie UniCredit po trasie, ale sprawdź dzienne kupno Euro na stronie PKOSA i porównaj z kantorem. Osobiście kupuję normalnie euro na opłacenie kwater + drobne na ewentualne mandaty. Pozostałe wydatki to karta + bankomaty UniCredit, Zagrebacka Banka w Chorwacji, Bośni.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 21.07.2011 16:08

Bankomaty w Słowacji http://www.unicreditbank.sk/page/en/About-bank/Branches-MAP.html nawet jest ich sporo ale czy aby na pewno po drodze? A na Słoweńskiej stronie nie znalazłem http://www.unicreditbank.si/ ale tak jak mówi memaka chyba szkoda czasu na szukanie bankomatów po trasie a zjazd nawet na kilka kilometrów z trasy i ewentualny zysk na tej operacji pochłonie koszt paliwa na dojazd do bankomatu. Dzięki temu że mam konto w PeKaO SA opłaca mi sie wymieniać waluty tutaj https://www.walutomat.pl/ taniej nie wymienisz chyba nigdzie. Trzeba mieć jeszcze konto walutowe oprócz w PLN i dostep do konta przez net. Wtedy jedyny koszt całej operacji wymiany to 0,2% czyli ok 0,8 grosza od jednego wymienionego EURO. Czasami można wymienić po cenie niższej niż srednia cena NBP a po wymianie wpadam do oddziału banku i w kasie mówię w jakich banknotach życze sobie wypłate Euro. Sprawdzone! działa!
Jest jeszcze jedna opcja:) wypłacasz kuny w Chorwacji z bankomatu Zagrebacka B. i wymieniasz kuny na euro w chorwackim kantorze w tym w którym wszyscy wymieniają euro na kuny. Ja w zeszłym roku byłem zmuszony tak zrobic bo zostałem dłużej niż planowałem i zabrakło Euro na kwatery. Ostateczny kurs PLN/EURO całej tej operacji bardzo pozytywnie mnie zaskoczył - wyszło kilka groszy taniej niż kurs średni NBP tego dnia za Euro !!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.07.2011 16:31

BOLETUS napisał(a):Dobrze kombinujesz kolego. PeKaO S.A. jest bankiem UniCredit Group i posługujac się kartą z naszego banku płaci się minimalną prowizję.

Jeśli pobierasz kartą bankomatową , to prowizja zero.
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 21.07.2011 20:19

Ja zakupiłem Euro w Polsce po 4 zł, wymieniłem tyle ile miałem zapłacić za kwaterę plus 100 na wszelki wypadek. W Chorwacji wypłacałem gotówkę z bankomatu za pomocą karty Visa Elektron z DB. Konto DB net założyłem przed wyjazdem bo ma bezprowizyjną obsługę zagranicą i brak ukrytych kosztów typu 3% za przewalutowanie. Kurs wymiany na wyciągu 0,55 zł gdzie w kantorze miałem 0,68 zł. Można też spokojnie wymienić złotówki w Chorwacji.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 21.07.2011 21:08

Ja kilka razy wypłacałem kuny z bankomatu Zagrebacka B. w pierwszej dekadzie lipca tego roku. kurs kuny 0,53 pln i jakieś drobinki ale nie przekroczyło 0,54 pln za kunę
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 31.01.2010
EURO z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 15.06.2012 13:40

Takiego tematu nie znalazłem. Chodzi o to, czy opłaca się kupować euro w Polsce, czy może przejeżdżając przez Austrię wypłacić je po prostu z bankomatu? Wiem, że kuny wychodzą najtaniej z bankomatu w Chorwacji, a jak zatem wygląda sprawa z euro wypłacanymi np. w Austrii czy w Niemczech?

cropag
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.06.2012 13:44

Interesujące pytanie ???. Można wypłacać czy nie można i w jakim banku. Jeśli mam konto w PekaoSA to gdzie mam wypłacać bez prowizji.
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 15.06.2012 14:12

darek1 napisał(a):Interesujące pytanie ???. Można wypłacać czy nie można i w jakim banku. Jeśli mam konto w PekaoSA to gdzie mam wypłacać bez prowizji.


Lista banków w grupie unicredit masz na stronach pekao:
http://www.pekao.com.pl/placowki_bankom ... erId=36885
Wystarczy wejść na interesujący kraj i odszukać listę placówek.
Serbia:
http://www.unicreditbank.rs/doc/Bankoma ... 0Banke.pdf
http://www.unicreditbank.rs/?jez=&p=60#fragment-2
Na stronie węgierskiej masz najlepiej zlinkowane listy bankomatów w poszczególnych krajach:
http://www.unicreditbank.hu/maganszemel ... =hungarian
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone