Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2018 11:06

Jestem po pracach nad budżetem firmy. Spora część kosztów i przychodach jest w walutach. Prognoza naszego banku kazała nam przyjąć średni kurs roczny euro na poziomie 4,08, przy czym najwyższy kurs w tym kwartale. Ciekawe jak to wyjdzie..... Zeszły rok w kursach był lekkim zaskoczeniem, ale wiadomo, jedna dziwna wypowiedź i może być różnie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.01.2018 11:22

piekara114 napisał(a):Zeszły rok w kursach był lekkim zaskoczeniem, ale wiadomo, jedna dziwna wypowiedź i może być różnie.

Otóż to. W ubiegłym roku rozmawiałem z osobą, która zdobyła w Polsce 3. miejsce w konkursie na najlepszych analityków makroekonomicznych. Cechuje ją rzeczywiście dość wysoka trafność prognoz, dotyczących kluczowych wskaźników makroekonomicznych. Rozmawiałem z nią w na temat prognozowania kursów. To jest dość skomplikowane, ale jak podkreśliła nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy np. za kilka miesięcy, Donald Trump nie sprowokuje swoim zachowaniem Kim Dzong Una, albo odwrotnie. :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 17.01.2018 16:22

adrianek90 napisał(a):Trendy trendami, ale generalnie prognozy gospodarcze mówią że w 2018 polska waluta będzie słabnąć co dla nas będzie oznaczać droższe euro.

Generalnie ?:), a pamiętam że w końcu zeszłego roku czytałem na jednym z portali wypowiedz i prognozę jakiegoś analityka z któregoś dużego banku wręcz z odwrotną prognozą, że PLN będzie się umacniać... Wszystko to jednak to jedne wielkie wróżenie z fusów i nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, no może za wyjątkiem kilku-kilkunastu osób na świecie które tymi kursami sterują :).
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.01.2018 23:00

yzedef napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Trendy trendami, ale generalnie prognozy gospodarcze mówią że w 2018 polska waluta będzie słabnąć co dla nas będzie oznaczać droższe euro.

Generalnie ?:), a pamiętam że w końcu zeszłego roku czytałem na jednym z portali wypowiedz i prognozę jakiegoś analityka z któregoś dużego banku wręcz z odwrotną prognozą, że PLN będzie się umacniać... Wszystko to jednak to jedne wielkie wróżenie z fusów i nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, no może za wyjątkiem kilku-kilkunastu osób na świecie które tymi kursami sterują :).

Dlatego właśnie ja teraz będę kupował i mało mnie obchodzi czy jeszcze spadnie czy nie. Będę miał ojrasy na wakacje i zaczynam zbierać na następne.

W zeszłym roku tak czytałem wszystkie prognozy, kiedy kupować żeby się opłacało i wyszedłem na tym może nie jakoś tragicznie, ale mogłem wyjść dużo lepiej. Dlatego teraz cena mi odpowiada i kupuje. A co będzie to trudno. Jak jakoś mocno spadnie to znowu kupię i będzie na następny rok trochę tańsze.:)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.01.2018 23:14

Właśnie zerknąłem na prognozy, większość z nich przewiduje spadek kursu do maja.
Ja jeszcze trochę poczekam jak co roku :wink:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 17.01.2018 23:38

sdolas napisał(a):Właśnie zerknąłem na prognozy, większość z nich przewiduje spadek kursu do maja.
Ja jeszcze trochę poczekam jak co roku :wink:

Ile planujesz zyskać na tym ryzyku?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.01.2018 23:41

A choćby kilka puszek Karlovaćka :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.01.2018 08:14

Ja ostatnio kupuje od chlopaka,który pracuje w Niemczech...przyjeżdża na święta i on jest szczęśliwy i jaka:). Jednak do cro dużo tego nie zabieram, jedynie na apartament ok 450 euro i z 250 do kieszeni. Resztę płace karta albo z ściany......a i tak zawsze mi zostaje 150-200 euro. W tym roku kupię trochę więcej bo na majówkę w planach Litwa a oni rzucili się na euro...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.02.2018 10:07

ja kupuję systematycznie co 3 dni przez cały rok, pewną kwotę, nie wiem po jakim kursie, bo mam idealnie średni z całego roku i tyle. Jako że jeźdzę nie tylko do CRo, a Np w tym roku marzec kanary, czerwiec Cro, Sierpień Macedonia i Październik Malta, to trochę euro idzie, kupując raz np za 4,15 a za kilka dni widzę że jest po 4,10 to widzę dokładnie ile i to dość sporo przepłaciłem, a tak kupuję co 3 dni (co koniec lokaty 3 dniowej w mbanku) i zawsze euro w zapasie:)
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 14.04.2018 21:23

Jak tam Wasze zakupy? Euro znowu pikuje w dół...
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 14.04.2018 21:44

Warto kupować. Na bardziej niższy kurs chyba nie ma co liczyć :?: https://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/forex/EURPLN
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.04.2018 22:14

KarKoz napisał(a):Jak tam Wasze zakupy? Euro znowu pikuje w dół...

Pikuje, pikuje, a ja czekam, aż walnie o glebę. :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 14.04.2018 22:19 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 14.04.2018 22:17

walp napisał(a):
KarKoz napisał(a):Jak tam Wasze zakupy? Euro znowu pikuje w dół...

Pikuje, pikuje, a jak czekam, aż walnie o glebę. :oczko_usmiech:


Byle tylko nie walnęło w jakowąś brzózkę.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 15.04.2018 00:15

lechocz napisał(a):
walp napisał(a):
KarKoz napisał(a):Jak tam Wasze zakupy? Euro znowu pikuje w dół...

Pikuje, pikuje, a jak czekam, aż walnie o glebę. :oczko_usmiech:


Byle tylko nie walnęło w jakowąś brzózkę.

Z polityką lepiej uuuuuważaj :papa:
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 15.04.2018 21:32

Trochę nie w temacie, ale się podepnę....

Kupiłem "od rodziny" euro w dobrej cenie, ale mam m.in. nominał 500 E.
Orientujecie się czy Chorwaci są skłonni wydać resztę (jeśli zapłacę za kwatery np. 400 E) w euro, w kunach czy ogólnie nie chcą takich nominałów? Obiło mi się o uszy, że to mało chodliwy banknot w codziennym użyciu, tak usłyszałem w dwóch kantorach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 122
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone