Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.04.2016 20:43

klerjeser napisał(a):Są to kursy DZIENNE, a nie chwilowe odbicia w godzinie 10 czy 14. Kantory nie zmieniają kursów co godzinę tylko bazują na kursach dziennych.

Uczono mnie że ekonomia to nauka ścisła, celem działania firmy jest osiągnięcie zysku.

Po lekturze wątku wychodzi na to, że byłem w błędzie i istnieje inna "forumowa" ekonomia :D

Coś takiego jak ekonomia i ekonomia socjalizmu, albo kraje demokratyczne i kraje demokracji ludowej :D


A czy ty w ogóle czytasz co się do ciebie pisze ? czy z tego narcystycznego zachwytu nad sobą jest to ponad twoje siły ?.
Poczytaj sobie co to jest kantor internetowy i jak działa taki np. walutomat, jak ogarniesz ten temat to zrozumiesz że jak masz farta to kupisz euro i po 4zł!, ktoś chce szybko sprzedać, pozbyć się kasy.. mieć gest lub inne. Jak najbardziej taka stawka jest bez problemu tam do wychwycenia.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 14.04.2016 07:01

yzedef napisał(a):
klerjeser napisał(a):Są to kursy DZIENNE, a nie chwilowe odbicia w godzinie 10 czy 14. Kantory nie zmieniają kursów co godzinę tylko bazują na kursach dziennych.

Uczono mnie że ekonomia to nauka ścisła, celem działania firmy jest osiągnięcie zysku.

Po lekturze wątku wychodzi na to, że byłem w błędzie i istnieje inna "forumowa" ekonomia :D

Coś takiego jak ekonomia i ekonomia socjalizmu, albo kraje demokratyczne i kraje demokracji ludowej :D


A czy ty w ogóle czytasz co się do ciebie pisze ? czy z tego narcystycznego zachwytu nad sobą jest to ponad twoje siły ?.
Poczytaj sobie co to jest kantor internetowy i jak działa taki np. walutomat, jak ogarniesz ten temat to zrozumiesz że jak masz farta to kupisz euro i po 4zł!, ktoś chce szybko sprzedać, pozbyć się kasy.. mieć gest lub inne. Jak najbardziej taka stawka jest bez problemu tam do wychwycenia.

Szkoda czasu,nie ogarnie tego
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 14.04.2016 07:39

Z napisał(a):
yzedef napisał(a):
klerjeser napisał(a):Są to kursy DZIENNE, a nie chwilowe odbicia w godzinie 10 czy 14. Kantory nie zmieniają kursów co godzinę tylko bazują na kursach dziennych.

Uczono mnie że ekonomia to nauka ścisła, celem działania firmy jest osiągnięcie zysku.

Po lekturze wątku wychodzi na to, że byłem w błędzie i istnieje inna "forumowa" ekonomia :D

Coś takiego jak ekonomia i ekonomia socjalizmu, albo kraje demokratyczne i kraje demokracji ludowej :D


A czy ty w ogóle czytasz co się do ciebie pisze ? czy z tego narcystycznego zachwytu nad sobą jest to ponad twoje siły ?.
Poczytaj sobie co to jest kantor internetowy i jak działa taki np. walutomat, jak ogarniesz ten temat to zrozumiesz że jak masz farta to kupisz euro i po 4zł!, ktoś chce szybko sprzedać, pozbyć się kasy.. mieć gest lub inne. Jak najbardziej taka stawka jest bez problemu tam do wychwycenia.

Szkoda czasu,nie ogarnie tego


Dziękuję, za cenny merytoryczny wkład do dyskusji, marylko. Zapodaj więcej swoich rzucających na kolana argumentów :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 14.04.2016 08:48

klerjeser napisał(a):Dziękuję, za cenny merytoryczny wkład do dyskusji, marylko. Zapodaj więcej swoich rzucających na kolana argumentów :D

Za to Twój wkład do dyskusji (nie tylko tej), polega zasadniczo na przekonywaniu innych o swojej zajebistości i fachowej (z dupy wziętej) wiedzy na każdy temat.
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 14.04.2016 09:08

Skończcie karmić tego sfrustrowanego trolla..
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 14.04.2016 09:35

Dobra nie wiem kto ma w jaki cel itp. Ale średnia według mnie jest taka. Rano euro kosztuje 1zl wieczorem 3 srednia jest w danym dniu 2. Napisał bym ze kupiłem euro za 1.2 napisalibyscie niemozliwe.
Napisalem tez ze kantor internetowy ma program bonusowy w ktorym za punkty np za polecenie lub opinie o kantorze dostaje sie punkty za ktore mozna kupic walute po kursie srednim zakupu/sprzedaży. Skoro srednia w danym dniu jest 4.24 to przez jakis czas musialo byc nizej by w innym czasie byc wiecej. Zauważcie ze cały czas zastanawiacie sie nad roznica 2 groszy. Pozatym z tego co mi wiadomo kantor zarabia na roznicy kupna/sprzedazy a im taniej sprzedaje tym tez taniej kupuje...
Być moze powodem jest zazdrosc ze kupulem pol euro wiecej niz ktos inny to napisze ze kilka miesoecy temu tez za 400zl kupowałem euro za grubo ponad 4.3w tym samym kantorze.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.04.2016 09:40

paulr napisał(a):(...) Być moze powodem jest zazdrosc (...)

To nie zazdrość jest powodem, to zwykła, czysta i bezinteresowna głupota.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.04.2016 09:54

klerjeser napisał(a):a jajco, p.a.h :D


klerjeser napisał(a):Dziękuję, za cenny merytoryczny wkład do dyskusji, marylko. :D

Jesteś wybitny.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.04.2016 10:24

Liczyłem na pomyślną resocjalizację. Myliłem się. Ban stały.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.04.2016 21:39

Jaka jest ogólnie tendencja kursu, wzrostowa ... ?
Kupować, spadnie czy będzie już tylko rosnąc do wakacji ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.04.2016 21:46

paulr napisał(a):Ale średnia według mnie jest taka. Rano euro kosztuje 1zl wieczorem 3 srednia jest w danym dniu 2. (....)
Skoro średnia w danym dniu jest 4.24 to przez jakis czas musialo byc nizej by w innym czasie byc wiecej.

To jeszcze tylko kilka słów o tym, jak obliczany jest średni kurs walut NBP. Nie jest to średnia arytmetyczna kursu kupna i sprzedaży danej waluty w NBP. Dzisiaj kurs kupna euro wynosi 4,2455, a sprzedaży 4,3313. Średnia arytmetyczna to 4,2884. Jednak średni kurs euro NBP wynosi dzisiaj 4,3016.
Jak NBP ustala kurs średni?

Kursy podawane są każdego dnia o godz. 11. Krótko przed, NBP pyta 10 wybranych banków o kursy kupna i sprzedaży 2 walut: USD i EUR. Te kursy nazywa się kwotowaniami. Następnie NBP uśrednia te kwotowania, czyli dodaje kurs sprzedaży do kursu kupna waluty z każdego banku i dzieli przez 2.
Dwa najwyższe i dwa najniższe wyniki są odrzucane. Zostaje 6 uśrednionych kwotowań, z których obliczana jest średnia arytmetyczna i dopiero tak otrzymany wynik jest średnim kursem NBP w danym dniu, publikowanym w tabeli.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 16.04.2016 09:41

A więc tak... nbp ustala kirs raz dziennie. Jednak kurs w kantorze internetowym zmienia się co 10s. Dlaczego? I teraz moja teoria.
Wchodze do kantoru widze euro kosztuje xx. Daję ze chce kupić pojawia sie kwota dane do przelewu itp. Zauwazyłem ze przelew jest czasem zaksiegowany po kilku minutach a czasem i nawet po 20.. i teraz moze jest tak ze kantor sumuje zamówienia w jakimś okresie czasu i jak ma duzo kupujących to lekko podnosi kurs w chwili gdy te osoby chcą zatwierdzić transakcję. I teraz w 2 stronę gdy jest zapotrzebowanie na wymianę euro na pln-y kurs delikatnie zostaje obniżony. I teraz mozna trafic jak w totka gdy kantor obnizy ten kurs w odpowiednim dla nas kierunku;-) ale to tylko moje zdanie i przemyślenia niczym nie poparte.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.04.2016 10:50

Przemyślenia idą w dobrym kierunku :wink:

Kursy podawane przez NBP mają charakter głównie informacyjny oraz statystyczny. Stawki, które wyznacza NBP stanowią podstawę np. do rozliczeń księgowych i operacji między kontrahentami. Np. firma wystawia fakturę w euro. W Polsce obowiązuje PLN, więc aby ją rozliczyć konieczne jest zastosowanie jednej ze stawek publikowanych przez NBP (bądź inny bank) najczęściej w dniu wystawienia faktury.

Porównując kursy NBP ze średnimi stawkami w kantorach internetowych, zauważamy, że są często dość duże rozbieżności. Zarówno NBP, jak i e-kantory ustalają swoje kursy, uwzględniając dane z rynku walutowego. To jedyne podobieństwo.

Kantory internetowe obliczają stawki poprzez dodawanie określonych marż do kursów, a te są na bieżąco pobierane z rynku walutowego. Wykorzystują do tego specjalistyczne programy (np. Reuters Eikon, czy Bloomberg Terminal). Część kantorów stosując ofertę promocyjną, wymienia waluty po "kursach foreksowych", czyli bez spreadu. (Forex to rynek walutowy o charakterze hurtowym).

NBP informuje, kantor musi zarabiać. :)
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 17.04.2016 07:12

sdolas napisał(a):Jaka jest ogólnie tendencja kursu, wzrostowa ... ?
Kupować, spadnie czy będzie już tylko rosnąc do wakacji ?


w piątek kupowałem w jednym z Mysłowickich kantorów po 4,25 ale ta cena dotyczy transakcji od 1000 Euro wzwyż
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.04.2016 09:43

Było kupować miliony tych euro i od razu sprzedawac. W piatek kurs kupna przez kantor był 4.28 wiec na kazdym kupionym i od razu sprzedanym euro by się zarabiało. Kilka operacji i wakacje za darmo;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 103
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone