Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Emilia-Romania, Marche, Umbria, Lacjum, Toskania

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010
Emilia-Romania, Marche, Umbria, Lacjum, Toskania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 25.06.2013 09:41

Właśnie wróciłem z małej podróży po Włoszech.


Trasa jak na poniższej mapce.

Obrazek

Temat wielokrotnie opisywany i dyskutowany, jednak jeżeli ktoś potrzebowałby informacji lub szukał natchnienia, służę informacjami.

Pozdrawiam
T
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.06.2013 09:45

No daj relację, daj :)
To bardzo ciekawy region :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.06.2013 09:49

Pojeździłeś na Imola albo San Marino?
Dom Vale odwiedzony?

Pozdrawiam
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.06.2013 09:51

Koniecznie napisz relację. Bardzo ciekawa trasa, chętnie poczytam a jeszcze chętniej pooglądam. :)
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 25.06.2013 15:10

Przyłączam się do wszystkich ciekawskich :wink:
Pozdro...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.06.2013 15:15

Pojechałes obejrzeć klęskę Schetino? :mrgreen:

http://goo.gl/maps/OfrQ5
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18282
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.06.2013 22:31

Trasa bardzo ciekawa 8)

Czekam na opisy i zdjęcia



Pozdrawiam
Piotr
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 25.06.2013 23:41

Dziękuję Wam za zainteresowanie.

Imolę mijałem - nie miałem je w planie, San Marino zwiedzałem już podczas poprzedniej wędrówki po Włoszech, a w Urbino domu Mistrza nie znalazłem, chociaż szukałem, niczym Sherlock H.
Do wraku też nie dotarłem.

Kilka słów na temat wyjazdu:
- 14 dni w drodze
- przejechane około 4200 km.
W sumie odwiedziłem około 40 miast, miasteczek, miejsc, które mogę powiedzieć, były punktami w moim turystycznym planie na tą trasę.
Niektóre z nich same w sobie były atrakcją, inne zawierały kilka obiektów, miejsc do zobaczenia.
Niestety nie wszystko, co miałem zaplanowane udało mi się odwiedzić. Powodem była pogoda.
Im dalej na południe, tym robiło się coraz bardziej gorąco. W Tivoli, dokąd dojechałem najdalej na południe, w cieniu temperatura dochodziła do 37 st.C i taka utrzymywała się praktycznie do granicy z Austrią.
W takiej temperaturze sił do jazdy starczało maksymalnie do godziny 16. Potem już nie dało się jechać.

Włochy są fantastycznym miejscem do zwiedzania. Ile razy człowiek tam się znajdzie, tyle razy jest zaskoczony i zachwycony. Ilość miejsc do zwiedzania jest chyba nie ogranicznona. Zabytki i niesamowitej urody miejsca pozwalają na zupełne oderwanie się od rzeczywistości.
To chyba Sienkiewicz powiedział, że: "człowiek ma dwie ojczyzny, swoją i Włochy". W moim przypadku sprawdza się to w 100%.
Tym razem poza czterema dużymi miastami, poruszałem się bocznymi, czasami wręcz "bardzo lokalnymi" drogami. Z jednej strony jest to jazda może mało komfortowa, ale z drugiej, dostarcza tyle wrażeń, że uciążliwości odchodzą na bok. Zwłaszcza Toskania jest pod tym względem nie do pobicia. Chociaż każdy z regionów ma swój urok i każdy może się podobać.


Pozdrawiam
T
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.06.2013 08:40

Transalp napisał(a):Kilka słów na temat wyjazdu:
- 14 dni w drodze
- przejechane około 4200 km.
W sumie odwiedziłem około 40 miast, miasteczek, miejsc, które mogę powiedzieć, były punktami w moim turystycznym planie na tą trasę.
Włochy są fantastycznym miejscem do zwiedzania. Ile razy człowiek tam się znajdzie, tyle razy jest zaskoczony i zachwycony. Ilość miejsc do zwiedzania jest chyba nie ograniczona. Zabytki i niesamowitej urody miejsca pozwalają na zupełne oderwanie się od rzeczywistości.


Na swojej mapie nie zaznaczyłeś tych miasteczek i miejsc. A szkoda! Jak nie wiedzieliśmy tak dalej nie wiemy co widziałeś i czy chcesz napisać relację. :( :( :(
My miesiąc przez Tobą poruszaliśmy się dokładnie po tych samych prowincjach co Ty (poza Toskanią bo tę zwiedziliśmy w poprzednim roku) i gdybym pokazała nasza trasę to by się okazało, że zaczęliśmy podobnie od Padwy ale potem punktów wspólnych znalazło by się zaledwie 2 (nie wliczając Toskanii).

Chętnie poczytam o szczegółach i oglądnę zdjęcia, choćby po to żeby zobaczyć ciekawe miejsca, których myśmy nie uwzględnili w naszej długiej trasie.
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 26.06.2013 09:47

Lidia K napisał(a):Na swojej mapie nie zaznaczyłeś tych miasteczek i miejsc.


Cześć Lidia,
Piszę z pamięci, więc mogę coś pominąć, ale trasa wygladała mniej więcej tak:
Padwa
Ferrara
Bolonia
Urbino
Caprese Michele Angelo
La Verna
Arezzo
Cortona i okolice
Abbazia di Farneta
Abbazia di Monte Oliveto Maggiore
Montalcino
San Quirico d'Orcia
Abbazia Sant Abbate
Pienza
Montepulciano
Orvieto
Bagnoregio i okolice
Lago di Bolsena
Bomarzo
Tivoli
Monastero San Vincenzo
Sutri i okolice
Vitrelo
Tarquinia
Lido di Tarquinia
Orbetello
Sovana
Saturnia
San Galgano
Monteriggioni
Empoli
Prato
Pistoia
Lucca
Carrara

Pozdrawiam
T
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.06.2013 09:51

Transalp napisał(a):...domu Mistrza nie znalazłem, chociaż szukałem, niczym Sherlock H.
Do wraku też nie dotarłem.



...podobno zapytać wystarczy.

:wink:

Pozdrawiam serdecznie.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 26.06.2013 11:20

Skoro Transalp jest po nowej wyprawie, to nie wyobrażam sobie braku relacji... Zdjęcia, opisy, a przede wszystkim wrażenia z jazdy muszą się tutaj znaleźć:).

Powrót do Włochy - Italia



cron
Emilia-Romania, Marche, Umbria, Lacjum, Toskania
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone