Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dziwne zachowania Chorwatów

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.10.2015 13:16

klerjeser napisał(a):
anakin napisał(a):No to trze było kidać swoje przez płot do knajpy i po problemie.

W jaki sposób, skoro trzymali swoje śmieci w zamkniętej kanciapie?

Ja bym ukradł klucz........
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 21.10.2015 13:19

Rysio napisał(a):Przecież tak jak napisałem to nie od właściciela jest zależne a od systemu jaki został przyjęty przez władze miasta/wioski.

Który lepszy nie mnie oceniać. Ty teraz narzekasz że miałeś do kubłów daleko (200 m!) a ja w Basce na Krku narzekałem, bo miałem taki hasiok pod oknem apartmana. O 6 rano śmieciara mnie budziła jak trzaskała klapami z kubłów, że o smrodzie nie wspomnę, bo wiadomo że nikt kubłów codziennie nie myje a resztki jedzenia też tam trafiały.

Jak mówią - jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.


No to chyba wszystko zależy rzeczywiście od przyjętego systemu. Ja opieram się na swoich doświadczeniach i w miejscu gdzie byłem nie byłoby problemu ustawić zbiorczy kontener tam, gdzie nie przeszkadzałby gościom, a jednocześnie byłby bardzo blisko.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 21.10.2015 13:24

Bea.ta napisał(a):
klerjeser napisał(a):Taka okolica i tacy widać ludzie u ciebie,

Odpowiadam tylko za swoje dzieci, nie za ludzi w okolicy.

klerjeser napisał(a): w moich stronach jest nie do pomyslenia, aby sąsiad z mojej ulicy podrzucał mi swoje smieci do mojego kubła.

Na moim osiedlu też to jest nie do pomyślenia - bo płacąc w czynszu wywóz śmieci nikt nie będzie z nimi latał po okolicy.
Natomiast mieszkańcy wypasionych domów dookoła chyba oszczędzają i wolą na krzywy ryj w osiedlowe wrzucić.


O tym właśnie opiszę, w moim sąsiedztwie każdy dom, mniej lub bardziej wypasiony ma umowę na wywóz śmieci, płacimy 46 zl z segregacją miesięcznie, w tym dostajemy dedykowane kubły, Twoja gmina ma więc albo bardzo drogą firmę komunalną, albo sąsiadujesz ze specyficznymi ludźmi :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.10.2015 13:29

klerjeser napisał(a):O tym właśnie opiszę, w moim sąsiedztwie każdy dom, mniej lub bardziej wypasiony ma umowę na wywóz śmieci, płacimy 46 zl z segregacją miesięcznie, w tym dostajemy dedykowane kubły, Twoja gmina ma więc albo bardzo drogą firmę komunalną, albo sąsiadujesz ze specyficznymi ludźmi :D

Sąsiadów się nie wybiera :roll:
Segregacja segregacją, ale jak sobie "zmniejszą" ilość śmieci to za "nadbagaż" nie płacą
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2015 13:31

klerjeser napisał(a):No to chyba wszystko zależy rzeczywiście od przyjętego systemu. Ja opieram się na swoich doświadczeniach i w miejscu gdzie byłem nie byłoby problemu ustawić zbiorczy kontener tam, gdzie nie przeszkadzałby gościom, a jednocześnie byłby bardzo blisko.

Zgłaszałeś ten pomysł właścicielom apartamentów :?:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.10.2015 13:42

Hmm.
Ciekawy ten śmieciowy temat.

Podczas wszystkich swoich pobytów, we wszystkich lokalizacjach problem śmieci był rozwiązany tak samo.

Proszono nas o zostawianie naszych śmieci w zawiązanym worku ( worki od właścicieli obiektu :lol: ), we wskazanym miejscu.
Gospodarze ogarniali temat znikania śmieci.

8)
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 21.10.2015 21:00

Bea.ta napisał(a):
klerjeser napisał(a):O tym właśnie opiszę, w moim sąsiedztwie każdy dom, mniej lub bardziej wypasiony ma umowę na wywóz śmieci, płacimy 46 zl z segregacją miesięcznie, w tym dostajemy dedykowane kubły, Twoja gmina ma więc albo bardzo drogą firmę komunalną, albo sąsiadujesz ze specyficznymi ludźmi :D

Sąsiadów się nie wybiera :roll:
Segregacja segregacją, ale jak sobie "zmniejszą" ilość śmieci to za "nadbagaż" nie płacą

Dokładnie.
Ja u siebie miałam jeszcze lepszy numer. Klient przyniósł reklamówkę ze śmieciami do kosza przed sklepem.
Jak dziewczyny zwróciły mu uwagę, to powiedział.......że tu robił zakupy to tu przyniósł śmieci.
Niezła logika 8O

kaszubskiexpress napisał(a):Proszono nas o zostawianie naszych śmieci w zawiązanym worku ( worki od właścicieli obiektu :lol: ), we wskazanym miejscu.
Gospodarze ogarniali temat znikania śmieci.

8)

Poza dwoma przypadkami noszenia do ogólnych kontenerów, w pozostałych mieliśmy tak jak kaszubski :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.10.2015 21:06

malina1959 napisał(a):Dokładnie.
Ja u siebie miałam jeszcze lepszy numer. Klient przyniósł reklamówkę ze śmieciami do kosza przed sklepem.
Jak dziewczyny zwróciły mu uwagę, to powiedział.......że tu robił zakupy to tu przyniósł śmieci.
Niezła logika 8O

Ciesz się, że tylko .... śmieci "oddał" :roll:
:)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.10.2015 21:37

malina1959 napisał(a):(...) tu robił zakupy to tu przyniósł śmieci.
Niezła logika 8O
Nie do końca taka zła. Żaden sklep nie może nikogo zmusić do zabrania że sobą opakowania towaru. Czy to będzie karton z telewizora, czy folia z plasterkowej szynki.
Wiem, że mogę opakowanie zostawić w sklepie bezpośrednio przy zakupie i staje się ono problemem sklepu. Ale nie wiem, czy mogę je przynieść i zostawić dopiero po jakimś czasie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2015 23:12

Temat śmieciowy wart przeniesienia do nowego wątku.

Ale wracając do dziwnych zachowań Chorwatów to mam parę spostrzeżeń z tego roku.

Jadąc w tym roku jadranką mojej żonie zamarzyła się kawa. Zatrzymaliśmy się przy jakiejś knajpce, zamawiam kawę, 10 kun. Ok, ale mam tylko euro. Daję kilka euro. Właściciel mówi: ee, nie płać, masz kawę. Dziecko zobaczyło soczek...ok, nie płać, bierz.
W końcu za dwa soczki i kawę zostawiłem "na siłę" coś około 7 euro.

Sklep w m.p. : czasem płaciłem kartą, a czasem gotówką. Jakieś dwa razy brakło mi jakiejś kuny do rachunku. Nie ma problemu. Oddawałem przy okazji.

Dziwni są faktycznie.
A śmieci wyrzucaliśmy do kontenerów publicznych w zasięgu 100 metrów.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.10.2015 23:45

Żeby w przyszłości nie było problemów przypomnę że w Chorwacji obowiązuje HRK czyli kuna chorwacka. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2015 00:30

Rysio napisał(a):Żeby w przyszłości nie było problemów przypomnę że w Chorwacji obowiązuje HRK czyli kuna chorwacka. :wink:


Tak, tak. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tym dziwnym Chorwatom za kwatery płaci się w euro.

Choć ja akurat w tym roku płaciłem mieszanką kun i euro.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 22.10.2015 09:04

Janusz Bajcer napisał(a):
klerjeser napisał(a):No to chyba wszystko zależy rzeczywiście od przyjętego systemu. Ja opieram się na swoich doświadczeniach i w miejscu gdzie byłem nie byłoby problemu ustawić zbiorczy kontener tam, gdzie nie przeszkadzałby gościom, a jednocześnie byłby bardzo blisko.

Zgłaszałeś ten pomysł właścicielom apartamentów :?:


Ani myślałem :D ja to prosty turysta jestem, patrzę, widzę pewne rzeczy, niektórym się dziwię, ale bez napinki. Zapędów cieciowskich nie mam, nie nadaję się na Stanisława Anioła czy innego kierownika wycieczki :wink: Niech Chorwaci sami ułatwią sobie i gościom życie, ja jestem
na wakacjach, śmietnik hen daleko przeżyję :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.10.2015 09:16

klerjeser napisał(a):Ani myślałem :D ja to prosty turysta jestem, patrzę, widzę pewne rzeczy, niektórym się dziwię, ale bez napinki. Zapędów cieciowskich nie mam, nie nadaję się na Stanisława Anioła czy innego kierownika wycieczki :wink: Niech Chorwaci sami ułatwią sobie i gościom życie, ja jestem
na wakacjach, śmietnik hen daleko przeżyję :lol:

No patrz jak się można zdziwić, bo od dwóch stron Twoje wpisy pokazują, ze był to dla Ciebie problem ten śmietnik tak daleko :roll:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.10.2015 09:37

bigredone napisał(a):
Tak, tak. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tym dziwnym Chorwatom za kwatery płaci się w euro.

Choć ja akurat w tym roku płaciłem mieszanką kun i euro.


Zaufaj że jeśli poprosisz o cenę kwatery w HRK i taką płatność to problemu nie będzie jeśli będziesz rozmawiać z właścicielem. W przydrożnej knajpce pracują ludzie na etatach więc trudno od nich wymagać decydowania co do waluty czy kursu w jakich ma się odbywać płatność. Nie rozumiem w czym problem żeby w Polsce czy na granicy zaopatrzyć się w odpowiednią dla danego kraju walutę zamiast uparcie machać euro. Spróbuj zapłacić u nas w przydrożnej knajpce w euro, mimo że w unii jesteśmy sporo dłużej niż Chorwacja. Jest szansa że Ci się uda jak trafisz na "operatywnego" sprzedawcę. Latem był u mnie wujaszek z Niemiec. Zatrzymał się gdzieś w okolicach Opola na kawę. Zapłacił za nią w euro dokładnie 3E. Miał paragon. W złotych kosztowała 6 zł :mrgreen: Gdyby spotkało coś takiego większość nas tu obecnych to byłby temat, że Chorwaci to złodzieje i oszuści ale zaopatrzenie się we właściwą walutę to problem stulecia. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
dziwne zachowania Chorwatów - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone