Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziwne stwory w wodzie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 22.01.2004 19:44

Możecie mi nieuwierzyć ale to naprawdę bardzo smaczne chorwackie rybki-natomiast bardzo niebespieczne jeżeli się ktoś ukłuje na ich kolce.
PAMIĘTAJCIE!!!
Jeżeli dojdzie do czegoś takiego to na ukłute miejsce trzeba przyłożyć coś bardzo ciepłego(nawet gorącego) ponieważ jad ten należy do jadów termolabilnych czyli ulega degradacji.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 22.01.2004 19:47

O rany Boguś :lol: :oops: nie strasz! opasne to?????
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 22.01.2004 19:48

[quote="Bogusław Marinković"]Możecie mi nieuwierzyć ale to naprawdę bardzo smaczne chorwackie rybki-natomiast bardzo niebespieczne jeżeli się ktoś ukłuje na ich kolce.
PAMIĘTAJCIE!!!
Jeżeli dojdzie do czegoś takiego to na ukłute miejsce trzeba przyłożyć coś bardzo ciepłego(nawet gorącego) ponieważ jad ten należy do jadów termolabilnych czyli ulega degradacji.[/quote]

Zastanawiam sie tylko Bogusławie ... idąc za polskim światecznym zwyczajem jak to rybkę trzeba kropnąć w łeb....a tu nie wiadomo własnie ,gdzie ten łeb. :idea:
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 22.01.2004 19:51

:lol:
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 22.01.2004 20:39

Łeb jest tam gdzie są oczy i mordka :lol:

A czy wiecie co to jest za stworzenie?
http://zg.biol.pmf.hr/~bius/more/images ... 0taman.JPG
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 22.01.2004 21:23

Strzykwa :P
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 22.01.2004 21:27

Gratulacje dla experta :papa:
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 22.01.2004 21:51

Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 22.01.2004 21:58

Mój kolega nurkował sobie spokojnie, przepłynął pod łukiem skalnym, lecz nie zauważył, że na "suficie" był jeżowiec. Tak więc wbiło się paskudztwo w cztery litery i gdyby nie słowacki chirurg i rakija- nie wiem jak by się to wszystko skończyło ;)
Pzw
iwona
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 22.01.2004 22:28

Bogusław Marinković napisał(a):A czy wiecie co to jest i czy wolno to coś wyciągać z morza???


http://dragonja.nib.si/Zusterna/slike/Rex_12.jpg
http://www.iltaccoditalia.com/ambiente/ ... obilis.jpg


To jest Pinna Nobilis-największy mięczak Adriatyku :idea:.Pewnie jest pod ochroną? :?:
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 22.01.2004 22:31

Bogusław Marinković napisał(a):A czy wiecie co to jest i czy wolno to coś wyciągać z morza???


http://dragonja.nib.si/Zusterna/slike/Rex_12.jpg
http://www.iltaccoditalia.com/ambiente/ ... obilis.jpg

No właśnie. Nie wiem jak to sie nazywa, ale b. chciałbym wiedzieć.
Wyciągnąłem to z wody (ok. pól metra wysokości i rozchyla się, czyli żyje), ale gospodyni powiedziała, że to jest pod ochroną. Więc odtransportowałem to na miejsce. Nazajutrz, w Splicie, zobaczyłe piękną lampę zrobioną z tego. 8O
Co to jest?
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 22.01.2004 23:44

Tak jest-jest to "Pinna Nobilis". W Chorwacji na to mówią PERISKA. Potrafi osiągać nawet ponad metr długości. Jest pod pilną ochroną.
Jest jedna dość interesująca sprawa która polega na tym iż ta muszla żyje w symbiozie z małym raczkiem (prawdopodobnie ją dokarmnia). Nie chciałbym pisać o sprawach nie sprawdzonych i poraz kolejny prosiłbym eksperta o pomoc od spraw morskich czyli LEONA.
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 23.01.2004 08:42

[quote="Iwona_PB"]Mój kolega nurkował sobie spokojnie, przepłynął pod łukiem skalnym, lecz nie zauważył, że na "suficie" był jeżowiec. Tak więc wbiło się paskudztwo w cztery litery i gdyby nie słowacki chirurg i rakija- nie wiem jak by się to wszystko skończyło ;)
Pzw
iwona[/quote]
Właśnie...gdyby nie rakija.Rakija każdego (prawie) postawi na nogi...a w nadmiarze ....? :roll:
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 23.01.2004 10:00

Bogusław Marinković napisał(a):W Chorwacji na to mówią PERISKA.


Dzięki. Lekka ulga, że się dowiedziałem.
W adriatyku pływa tyle fajnych stworów, a w bałtyku ... pustynia.
8)
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 23.01.2004 14:10

dzień dobry_____a kiedyś, będąc na plaży Kosirina na Murterze, wypełznął obok nas, spośród kamieni , ......żmijowaty wąż :lol:. No to my plażowicze z Polski, zaczęłiśmy go obserwawać, aż ty nagle Chorwat wskoczył między nas ,ręką nas odgonił i węża przez szmatkę zaślachtował. I co to zakolejne opasne paskudztwo, tym razem lądowe było??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Dziwne stwory w wodzie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone