Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziurki... czyli Brač i Istria 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2016 11:43

dids76 napisał(a):Na Istrii nigdy nie byłem i raczej tak prędko nie będę. Z drugiej strony dosyć dobrze znam miasteczko Vrsar, jego widok budzi mnie codziennie rano :wink: Nad łóżkiem mam powieszone puzzle złożone z 3000elementów o wymiarach 116x85cm prezentujące właśnie miasteczko Vrsar. Jako ze były to jedyne puzzle jakie znalazłem z Chorwackim miasteczkiem, to w domu zamiast Dalmacji mam Istrię :oczko_usmiech: :mrgreen:

3000 puzzli z Istrią, na którą się nie wybierasz?... :roll:

Trzeba se było bułkę tartą kupić i kajzerkę poskładać. Widok w sam raz na każdy poranek. 8) :oczko_usmiech:

A do Vrsaru nie dotarłam, niestety... :|

:smo:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 29.03.2016 12:22

Mikromir napisał(a):3000 puzzli z Istrią, na którą się nie wybierasz?... :roll:

Trzeba se było bułkę tartą kupić i kajzerkę poskładać. Widok w sam raz na każdy poranek. 8) :oczko_usmiech:

A do Vrsaru nie dotarłam, niestety... :|

:smo:

jak dla mnie nie ma czego żałować :wink: a nad łóżkiem bym wolała sobie walnąć własnoręcznie wykonaną fotę miejsca, z którym rzeczywiście jestem związana :oczko_usmiech:

Rovinj było powodem, dla którego ja miłośniczka Dalmacji zawinęła na chwilę na Istrię - mam ochotę jeszcze tam wrócić, a przy okazji nadrobić miejscowości w głębi półwyspu...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 29.03.2016 13:56

Mikromir napisał(a):Fajne są te małe galeryjki ze swoimi - jak to określa mój małżonek - bubelotami. :oczko_usmiech:

Bubeloty - ładne słowo :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2016 14:50

Kasia i Krzyś napisał(a):Rovinj było powodem, dla którego ja miłośniczka Dalmacji zawinęła na chwilę na Istrię - mam ochotę jeszcze tam wrócić, a przy okazji nadrobić miejscowości w głębi półwyspu...

Myślę, że warto zobaczyć właśnie te miejsca oddalone od wybrzeża - ja zajrzałam tylko do trzech miasteczek w głębi lądu i także chętnie wróciłabym, żeby odwiedzić kilka innych.

Nefer napisał(a):Bubeloty - ładne słowo :lol:

Bo wiele tzw. bibelotów ma w sobie coś z... bubli, prawda?... :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 29.03.2016 16:19

Apropos wieszania czegoś na ścianach ...ostatnio odwiedziłam kuzyna ,który w tamtym roku pierwszy raz odwiedził Chorwację .
Wchodzę do salonu a tam na ścianie wielka fototapeta ! 8O Kuzyn tak się zachwycił tym krajem ,że z własnego zdjęcia z miejscowości w której m.in mieszkali (Vinjerac) zamówił fototapetę ,jest na niej nawet dom w którym mieszkali :) Fajna pamiątka ,na długi czas :)

Wracam do relacji ,piękny Rovinj ,ale ciekawa jestem śmiesznego miejsca ...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.03.2016 16:27

Mikromir napisał(a):
Nefer napisał(a):Bubeloty - ładne słowo :lol:

Bo wiele tzw. bibelotów ma w sobie coś z... bubli, prawda?... :wink:


Bubelot , to kolejne słowo-klucz :oczko_usmiech: bardzo łatwo weszło do użytku . . .

Sporo tych zakamarków odwiedziłaś , Danusiu . . . sporo sobie zostawiłaś na kolejnąrazę , tak w linii brzegowej , jak i dalej od niej . Co do Istrii - nam się podobała , a jak poświęci się jej trochę więcej czasu , to dochodzi się do wniosku , że jest na tym półwyspie co oglądać . . .

. . . i śmieszne miejsca też są :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2016 18:45

andeo napisał(a): Kuzyn tak się zachwycił tym krajem ,że z własnego zdjęcia z miejscowości w której m.in mieszkali (Vinjerac) zamówił fototapetę ,jest na niej nawet dom w którym mieszkali :) Fajna pamiątka ,na długi czas :)

:D
A kuzyn wybiera się może do Chorwacji ponownie? Ciekawa jestem, czy po kolejnej wizycie w innych okolicach Cro na następnej ścianie pojawi się nowa fototapeta. :oczko_usmiech:
BTW, myślę, że powinnaś koniecznie sprezentować mu cro-kalendarz. :wink:

piotrf napisał(a):Sporo tych zakamarków odwiedziłaś , Danusiu . . . sporo sobie zostawiłaś na kolejnąrazę , tak w linii brzegowej , jak i dalej od niej . Co do Istrii - nam się podobała , a jak poświęci się jej trochę więcej czasu , to dochodzi się do wniosku , że jest na tym półwyspie co oglądać . . .

Będąc na półwyspie raptem 3 i pół dnia musiałam odpuścić sobie wiele miejsc... :( Pewnie dałoby się odwiedzić ich więcej, ale hamulec w postaci dziatwy bywa niestety dość skuteczny... :wink: Może uda mi się jeszcze kiedyś zajrzeć na Istrię przelotem. :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2016 19:04

Fototapeta tyż mom, u Szymona w pokoju, na całą ścianę jest fota z Plitvic :oczko_usmiech: :mrgreen:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 29.03.2016 19:35

Mikromir napisał(a):A kuzyn wybiera się może do Chorwacji ponownie? Ciekawa jestem, czy po kolejnej wizycie w innych okolicach Cro na następnej ścianie pojawi się nowa fototapeta. :oczko_usmiech:
BTW, myślę, że powinnaś koniecznie sprezentować mu cro-kalendarz. :wink:


Mimo zachwytów ,w tym roku planują Islandię ,więc kto wie ...tam to dopiero widoczki na fototapetę będą! :wink:
O kalendarzu też pomyślałam,ale poszły jak ciepłe bułeczki ,musiałabym dodrukować :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 29.03.2016 19:43

piotrf napisał(a):
Mikromir napisał(a):Bo wiele tzw. bibelotów ma w sobie coś z... bubli, prawda?... :wink:

Bubelot , to kolejne słowo-klucz :oczko_usmiech: bardzo łatwo weszło do użytku . . .

Trudno się z Wami nie zgodzić :wink: .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2016 20:49

dids76 napisał(a):Fototapeta tyż mom, u Szymona w pokoju, na całą ścianę jest fota z Plitvic :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ojacie... 8O
Osobiście robiłeś tę fotę?...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2016 20:53

andeo napisał(a):w tym roku planują Islandię ,więc kto wie ...tam to dopiero widoczki na fototapetę będą! :wink:

Nooo... 8) na przykład taki gejzer do łazienki - jak znalazł! :oczko_usmiech:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 30.03.2016 11:42

:wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.03.2016 18:23

.


Grožnjan


Miasto artystów i sztuki. Warsztaty, plenery malarskie i rzeźbiarskie, przedstawienia, koncerty...


Porannej zbiórce towarzyszyły narastające pomruki niezadowolenia... :? Upał nie odpuszczał odkąd wjechaliśmy do Chorwacji. Intensywne zwiedzanie w temperaturze powyżej 30 stopni stawało się z każdym dniem coraz bardziej uciążliwe. :roll:
Rodzinne negocjacje zakończyły się tym razem łapówką. :mrgreen:

- Zobaczymy tylko dwa małe miasteczka. Jeśli nie będziecie szemrać, to po południu zabiorę was do parku wodnego. :boss:
- 8O :D :D :D


No i pojechaliśmy. :oczko_usmiech:

Zostawiwszy samochód na sporym parkingu przy wjeździe do Grožnjan, ruszyliśmy przez stary cmentarz w stronę starówki.

P1250519.JPG


P1250521.JPG


P1250518.JPG


Grožnjan jest nieduży, lecz tak malowniczy, klimatyczny i artystyczny, że zrobił na mnie największe wrażenie ze wszystkich miasteczek odwiedzonych w głębi półwyspu.

P1250523.JPG


Idąc w stronę kościoła mijamy coś na kształt pchlego targu, pełnego mydła i powidła...

P1250524.JPG


P1250527.JPG


P1250526.JPG


Zanurzamy się stopniowo w niesamowity klimat miasteczka.

P1250528.JPG


P1250573.JPG


P1250574.JPG


P1250531.JPG


P1250575.JPG


P1250539.JPG


P1250549.JPG


P1250550.JPG


Ktoś miał naprawdę świetny pomysł, gdy w ubiegłym stuleciu postanowił zamienić wymierające stare miasteczko w centrum kultury i sztuki.

Jest tu wiele kameralnych galerii, pracowni malarskich czy rzeźbiarskich, ale to nie one robią na mnie największe wrażenie. Jest tu coś, czego nie spotyka się często - piękne dźwięki. Co krok za jakimś rogiem do uszu dociera muzyka na żywo - trwają warsztaty muzyczne, próby przed koncertami, zabawa muzyką.
Gdy snuję się uliczkami, jedne dźwięki milkną, a po chwili zza kolejnych drzwi czy okien wypływają wciąż nowe... Fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, flet, saksofon, cała masa instrumentów przeplatana ludzkimi głosami, tu i tam, czasem zupełnie niespodziewanie i zaskakująco... Z tym właśnie będzie mi się już kojarzył Grožnjan. Radość wspólnego muzykowania...

P1250562.JPG
Ostatnio edytowano 31.03.2016 22:43 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.03.2016 18:26

Grožnjan cd.

Uliczki są niesamowite - wąskie, wyłożone starym, nierównym brukiem...

P1250563.JPG


...po którym usiłują jeździć współczesne pojazdy...

P1250564.JPG


Wokół kamienne budynki...

P1250552.JPG


P1250560.JPG


P1250566.JPG


Dokoła miasteczka na wzgórzu roztaczają się widoki na okolicę...

P1250535.JPG


P1250545.JPG


P1250547.JPG


P1250543.JPG


P1250544.JPG


P1250568.JPG


Jest pięknie :D ale pora zbierać się w dalszą drogę...

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dziurki... czyli Brač i Istria 2015 - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone