Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziurki... czyli Brač i Istria 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 12.01.2016 21:41

Mikromir napisał(a):A my snujemy się tu i tam, krytykując plażę przy drodze (ale palmy mają za to fajne)... :oczko_usmiech:

Takie same odczucia mieliśmy, jak odwiedziliśmy Sumartin :wink: .
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.01.2016 21:52

Pierwsze zdjęcie Sumartinu -rewelacja .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.01.2016 20:58

gusia-s napisał(a):Kocurek słusznych rozmiarów :)

maslinka napisał(a):Znamy tego rudzielca :D Wyjątkowo wypasiony ;)

Grubaśna i niezwykle sprytna bestia. :oczko_usmiech: Kładł swe cielsko tuż przy spożywających posiłek i patrzył wymownie i wyczekująco... :mrgreen:

maslinka napisał(a):Danka, piękne to zdjęcie Sumartina z Biokovem w tle :D

lotnikwsk napisał(a):Pierwsze zdjęcie Sumartinu -rewelacja .

Bardzo dziękuję. Widok z Ružmarinu, o którym później.

Nefer napisał(a):
Mikromir napisał(a):A my snujemy się tu i tam, krytykując plażę przy drodze (ale palmy mają za to fajne)... :oczko_usmiech:

Takie same odczucia mieliśmy, jak odwiedziliśmy Sumartin :wink: .

Miałam wrażenie, że samochody zaraz rozjadą jakiegoś plażowicza. :oczko_usmiech:
Ale na szczęście to nie jedyna plaża w Sumartinie, te piękne pokazali ostatnio m.in. CROberto i minimartini. Niestety, nie starczyło nam zapału, by do nich dotrzeć... :(
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.01.2016 22:16

Zamiast udać się na przepiękne plaże z otoczaków na wschodniej stronie Sumartinu (karygodnie zaniedbanie... :roll: :oczko_usmiech: ) pojechaliśmy w kierunku prawie przeciwnym, czyli tam, gdzie znajdują się rozsławione przez Mariusza :wink: nadmorskie dzielnice Selcy: Puntinak i...


Ružmarin


Jedziemy na koniec asfaltowej drogi aż do zabawnego rondka, a potem znajdujemy schodki w dół prowadzące do skalistej plaży...

P1240294.JPG


Na brzegu prawie pusto. Nie wiem, czy to efekt późnej już pory, chwilami pochmurnego minionego popołudnia, czy też tak tu po prostu bywa, ale ta okoliczność sprawia, że patrzę na nadmorskie skały bardzo życzliwym okiem...

P1240222.JPG


P1240231.JPG


P1240235.JPG


W drugą stronę jeszcze fajniej - kuszą skaliste odludzia i ukryte hen za nimi żwirowe zatoczki dostępne dla wybrańców...

P1240246.JPG


Nieoczekiwanie, gdzieś daleko na horyzoncie, zauważam jedno z moich najmilszych wspomnień z Hvaru - z tej perspektywy wygląda zupełnie inaczej...

P1240287.JPG


Choć już wieczór prawie, dziecię koniecznie musi przetestować świeżo zakupiony w Sumartinie sprzęt wędkarski, a my przy okazji sprawdzamy, czy dno morskie jest tu odpowiednie dla sześciolatki...

P1240251.JPG


Sprzęt się nie sprawdził - ryby nie dały się skusić i nie chciały same wpłynąć do siatki. :oczko_usmiech: Za to my odkryliśmy, że nasza rodzina chyba już dojrzała do porzucenia kamienistych plaż dla maluchów... Następnym razem - jeśli taki w ogóle będzie - nie chcę się dłużej kierować tym kryterium przy wyborze wakacyjnego miejsca...

P1240242.JPG


Żegnamy zielony, skalisty Ružmarin - zaczynam Cię trochę rozumieć, Mariusz :wink: - i wracamy do Povlji...

P1240281.JPG


Koniecznie musimy jeszcze raz sprawdzić, czy siatka działa w naszej zatoce - niestety, tu też ryby nie biorą... :( Oszuści jacyś w tym Sumartinie... :x :wink: :mrgreen:

P1240296.JPG



:papa:
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 15.01.2016 23:14

Mikromir napisał(a):
Koniecznie musimy jeszcze raz sprawdzić, czy siatka działa w naszej zatoce - niestety, tu też ryby nie biorą... :(



:)
To się nie mogło udać...z różową siatką na ryby :oczko_usmiech:
Z daleka uciekały przed takim kolorem :P
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.01.2016 17:04

Stasiek18 napisał(a):
:)
To się nie mogło udać...z różową siatką na ryby :oczko_usmiech:
Z daleka uciekały przed takim kolorem :P

To wiele tłumaczy... :roll:
:oczko_usmiech:

Ania pyta, jaki kolor rybki lubią?... Bo to, że nawet rybki-dziewczynki nie chcą różowego... :roll: hmmm... jest bardzo dziwne... :?


:lol: :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.01.2016 18:38

Czy Ružmarin usiany jest rozmarynem? bo to niżej to chyba właśnie rozmaryn?
Mikromir napisał(a):...
P1240242.JPG
... Żegnamy zielony, skalisty Ružmarin - zaczynam Cię trochę rozumieć, Mariusz :wink: - i wracamy do Povlji...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.01.2016 19:00

gusia-s napisał(a):Czy Ružmarin usiany jest rozmarynem? bo to niżej to chyba właśnie rozmaryn?

Hmmm... Chorwacki rozmaryn wyglądał raczej tak:

zP1230785.JPG


A ponieważ kwitnie zwykle na jasnoniebiesko, wydaje mi się, że to było raczej inne ziele. Szczerze mówiąc, nie zwróciłam uwagi na krzewy rozmarynu na Ružmarinie... :oops: Pewnie dids76 (lub raczej jego małżonka) będzie wiedział, czy jest go tam wiele. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2016 22:03

Mikromir napisał(a): w towarzystwie tego łakomego rudzielca:


Witam :D

Mam podobnego :hut:
kotek.JPG
Kotek 1.JPG

Pozdrawiam :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.01.2016 23:45

tomekkulach napisał(a):
Mikromir napisał(a): w towarzystwie tego łakomego rudzielca:

Mam podobnego :hut:

Śliczny. :D
A jaki zręczny. :wink:

:papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.01.2016 00:16

Mikromir napisał(a): ... Żegnamy zielony, skalisty Ružmarin - zaczynam Cię trochę rozumieć, Mariusz :wink: - i wracamy do Povlji...


Żwirkowe plaże w tamtej okolicy też znaleźć można 8)
Jeśli się uda, to latem zawitamy tam po raz trzeci i mam nadzieję że nie ostatni :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.01.2016 00:21

Mikromir napisał(a):Ania pyta, jaki kolor rybki lubią?... Bo to, że nawet rybki-dziewczynki nie chcą różowego... :roll: hmmm... jest bardzo dziwne... :?


:lol: :wink:


Szymon próbował z zieloną i niebieską, skutek był identyczny jak przy różowej, więc chyba nie o kolor tu chodzi :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.01.2016 13:22

dids76 napisał(a): Żwirkowe plaże w tamtej okolicy też znaleźć można 8)

Wybadałam, że jest taka w jednej zatoczce kawałek dalej, choć nie dotarłam - podejrzewam, że znalazłoby się tam jednak trochę więcej ludzi niż na tych przytulnych skałkach.... 8)
dids76 napisał(a):Jeśli się uda, to latem zawitamy tam po raz trzeci i mam nadzieję że nie ostatni :oczko_usmiech:

I to zjawisko właśnie zaczęłam rozumieć, spacerując po Ružmarinie. :wink:
dids76 napisał(a): Szymon próbował z zieloną i niebieską, skutek był identyczny jak przy różowej, więc chyba nie o kolor tu chodzi :oczko_usmiech: :mrgreen:

No to ciekawe o co?... :roll: :oczko_usmiech:

:papa:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 17.01.2016 18:13

Mikromir napisał(a):Ružmarin

Tu nie dotarliśmy osobiście podczas naszego wyjazdu na Brać, ale za pośrednictwem Twych słów i zdjęć już tak :) .
Dzięki :wink: .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.01.2016 20:32

Nefer napisał(a):Dzięki :wink: .

Cała przyjemność po mojej stronie. :wink: Zwłaszcza, że było tam bardzo... przyjemnie. :oczko_usmiech:


W następnym odcinku będziemy się znowu wspinać w górę i to prawie przydeptując sobie wywalone jęzory :mrgreen: bo tym razem nie będzie to taki sobie spacerek... 8O :wink:

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dziurki... czyli Brač i Istria 2015 - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone