Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dzisiaj o 16.00 wróciłem z Novi Vinodolski - pytajcie!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartus
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2005
Dzisiaj o 16.00 wróciłem z Novi Vinodolski - pytajcie!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartus » 17.08.2005 19:17

Trasa :Novi, Rijeka, Lubljana, Villach, Salzburg, Monachium, Lipsk, Szczecin.
Autko na gaz.(Cała trasa na gazie)
Czas : 16 godzin
chętnie odpowiem na pytania
Jolana
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolana » 18.08.2005 08:38

Witaj :)

My wyjeżdżamy 20.08 i dalej nie wiemy jaką trasą, a coraz poważniej mąż zastanawia się nad przejazdem przez Niemcy (będziemy jechać ze Zgorzelca). Trasa więc do Chorwacji jak Twoja, tylko zamiast na Rijekę, pojedziemy na Porec.
Napisz czy po drodze na autostradach są jakieś remonty, ile dokładnie kosztuje przejazd tunelem za Salzburgiem, jak wygląda przejazd przez Słowenię (korki???)
Pozdrawiam
Bartus
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartus » 19.08.2005 01:46

witaj!
1.
Niemcy całkowicie przejezdne. Jest pare miejsc gdzie coś tam dłubią na drodze, ale to nic strasznego.
2.
Dwa Tunele w Austrii na tej trasie są płatne. Pierwszy 6.7 E, a drugi 9.5 E
Przy obu staliśmy w korkach, w sumie około 2,5 godz. To i tak mało bo ci za nami stali jeszcze dłużej. Byliśmy tam w sobotę około 8.00.
3.
W Słowenii trafiliśmy na korki zaraz za granicą , w okolicach Postojnej i tuż przed granicą z Chorwacją. Myślę, że dlatego iż to była sobota około 12.00

Tak wyglądała droga do Chorwacji(sobota).
Jak wracaliśmy ( w środę) tak wycyrklowałem, żeby tunele w Austrii przejechać około 4.00 - 5.00 rano i nie było problemów. Na całej trasie ani jednego koreczka :) . Staliśmy tylko na bramkach.
Jak mogę coś doradzić to nie jedźcie w weekend tylko w środku tygodnia.
Jest wtedy mniejszy ruch na autostradzie i "ciaśniej" będzie tylko przy większych miastach w godzinach szczytu.
Pozdr.
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 19.08.2005 07:15

Bartus napisał(a):Trasa :Novi, Rijeka, Lubljana, Villach, Salzburg, Monachium, Lipsk, Szczecin.
Autko na gaz.(Cała trasa na gazie)
Czas : 16 godzin
chętnie odpowiem na pytania


No i jak tam trasa? Świetna, co?

Jechałeś przez Ragensburg, czy Norynbergie?

Odbicie na Ragensburg jest spokojniejsze i ciut bliższe.

Ja prócz kosztów paliwa (325 litrów) płaciłem:

2x 6,5e za tunele w Austrii
2x 9,5e za tunele w Austrii,
1x 7,6e za winiete w Austrii,
2x 1,7e w Słowenii,
2x 19,8e za autostrade w Chorwacji.

Pozdro!
iv17
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.03.2013
okolice Crikvenicy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) iv17 » 17.03.2013 13:22

Witam, wybieram się z dwójka małych dzieci do Crikvenicy. Zamierzam też odwiedzic Novi Vinodolski. prosze o info o parkingach, odpłatności za plaże, cenach wycieczek statkiem. Jeżeli ma Pan sugestie co do miejsc wartych odwiedzenia w okolicy, bardzo proszę. (muszę brać pod uwagę, że typowe zwiedzanie, nie wchodzi w grę, bo dzieciaki są małe-2,4 lata).
Bardzo proszę o informację, które ułatwiłyby nam pobyt. muszę wszystko zaplanować , bo przy maluchach nie lubię być zaskakiwana. Z góry dziękuje. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: okolice Crikvenicy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.03.2013 13:41

iv17 napisał(a): Jeżeli ma Pan sugestie


Temat z 2005-ego, ostatnia wizyta autora wątku ponad 4 lata temu....

Wpisz w "szukaj" Novi Vinodolski i znajdziesz masę bardziej aktualnych wątków i postów.
Zapewne znajdziesz mnóstwo aktualnych informacji, a i pytania będziesz mogła zadać osobom , które zaglądają tutaj systematycznie.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dzisiaj o 16.00 wróciłem z Novi Vinodolski - pytajcie!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone