Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.01.2018 19:44

Bardzo interesujące są te "solne" zdjęcia. Niezwykłe. :)
Trafiłeś na ciekawy moment.
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 15.01.2018 21:22

Podobna solana jest w Nin. I dostępna za free. Można połazić, dotknąć stare urządzenia, kupić w sklepiku mnóstwo rodzajów soli... Smacznej morskiej soli.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 15.01.2018 21:25

plakon napisał(a):Podobna solana jest w Nin. I dostępna za free. Można połazić, dotknąć stare urządzenia, kupić w sklepiku mnóstwo rodzajów soli... Smacznej morskiej soli.


cześć :mrgreen: Nin jakoś mi nie po drodze jak na razie...ale zapamiętam :oczko_usmiech:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.01.2018 09:31

Dzięki za ciekawe zdjęcia.
Klika lat temu zrobiliśmy sobie wycieczkę po murach. Wtedy znaczna cześć z nich była remoncie, który widzę już się skończył.

Piękne ciepełko. :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.01.2018 09:41

słoma79 napisał(a):Do Stonu przyciągnęła mnie solana i jej chciałbym poświęcić osobny odcinek tej historii...wstęp 20 kun ...
brazowa-kuna-lesna.gif
x 20 :mrgreen:

Jak ja tam byłam to chyba nieczynne było, bo nic się nie działo, żadnych ludzików pracujących a soli dosłownie kapkę :(.

Paską sól można też kupić u nas w wielu sklepach :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.01.2018 16:59

To jest stońska :mrgreen: a nie paska :roll: takiej nie kupisz :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.01.2018 17:16

słoma79 napisał(a):To jest stońska :mrgreen: a nie paska :roll: takiej nie kupisz :oczko_usmiech:
Toć wiem ... tylko mówię/piszę, że paską widziałam u nas, nie widziałam stonskiej ani ninskiej ... tak będzie już bardziej precyzyjnie brzmiało :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.01.2018 17:27

A ja będąc w Stonie co roku pod koniec września oglądam stońskie maratony po murach - ludziska z całego świata przyjeżdżają...Ale ja jakoś nie dałam się nigdy namówić :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.01.2018 18:10

gusia-s napisał(a):
słoma79 napisał(a):To jest stońska :mrgreen: a nie paska :roll: takiej nie kupisz :oczko_usmiech:
Toć wiem ... tylko mówię/piszę, że paską widziałam u nas, nie widziałam stonskiej ani ninskiej ... tak będzie już bardziej precyzyjnie brzmiało :mrgreen:


paskiej nie znam :roll: sir co innego 8) jak zobaczysz nińską albo stońską daj znać :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.01.2018 18:13

Katerina napisał(a):A ja będąc w Stonie co roku pod koniec września oglądam stońskie maratony po murach - ludziska z całego świata przyjeżdżają...Ale ja jakoś nie dałam się nigdy namówić :mrgreen:


widziałem plakaty reklamujące tą imprezę...po przejściu zastanawiałem się jak wyglądają ludzie, którzy potrafią po nich przebiec maraton :roll: 8O
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.01.2018 18:24

Mikromir napisał(a):Bardzo interesujące są te "solne" zdjęcia. Niezwykłe. :)
Trafiłeś na ciekawy moment.


wiesz, w sumie się nad tym nie zastanawiałem :roll: myślałem, że to rodzaj show dla turystów, a tymczasem trafiłem chyba na właściwe miejsce i czas :mrgreen: dzięki :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 16.01.2018 19:12

Michale, nie będę ukrywał, że niezbyt często zaglądałem do Twojej relacji. Tereny mi nieznane, w najbliższej przyszłości nie sądziłem, że będę chciał się tam wybrać. Przypadkiem wczoraj zerknąłem na wpis o solance i mnie po prostu w pozytywnym tego słowa znaczeniu sponiewierało. Zbyt późno było by coś sensownego napisać, ale zerkam ponownie i powiem ci, że mógłbym tak usiąść z butelczyną jakiegoś przyjaznego dla danej chwili trunku i oglądać pracę tych ludzi. Jestem nawykły do pracy, ale uwielbiam patrzeć na wykonywanie czynności przez innych, czynności takich, jakich mnie nie dane było nigdy robić. Super wpis. Dla mnie rewelacja. W wolnej chwili przeglądnę sobie całą relację. Pokazujesz to co lubię oglądać, a o co coraz trudniej.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.01.2018 20:16

Abakus68 napisał(a):Michale, nie będę ukrywał, że niezbyt często zaglądałem do Twojej relacji. Tereny mi nieznane, w najbliższej przyszłości nie sądziłem, że będę chciał się tam wybrać. Przypadkiem wczoraj zerknąłem na wpis o solance i mnie po prostu w pozytywnym tego słowa znaczeniu sponiewierało. Zbyt późno było by coś sensownego napisać, ale zerkam ponownie i powiem ci, że mógłbym tak usiąść z butelczyną jakiegoś przyjaznego dla danej chwili trunku i oglądać pracę tych ludzi. Jestem nawykły do pracy, ale uwielbiam patrzeć na wykonywanie czynności przez innych, czynności takich, jakich mnie nie dane było nigdy robić. Super wpis. Dla mnie rewelacja. W wolnej chwili przeglądnę sobie całą relację. Pokazujesz to co lubię oglądać, a o co coraz trudniej.


witaj Zdzichu :mrgreen: nie ukrywam, że do Twojego Brača zaglądam równie często 8O Solana powaliła mnie od pierwszej chwili kiedy zobaczyłem jej zdjęcie i bardzo chciałem ją zobaczyć na żywo...chyba po prostu trafiłem na idealny moment 8) nie wiem ile w tym prawdy ale podobno wszyscy, albo większość tych ludzi to ochotnicy, którzy chcą zachować tradycyjne metody pozyskiwania soli i pokazać je odwiedzającym gościom :roll:
dzięki za miłe słowa...po prostu staram się pokazywać to co widzę, tak jak widzę...dlatego zdjęcia są krzywe, prześwietlone czasami i nieobrobione...takie lubię :boss: jeżeli po przeczytaniu jednego wpisu masz ochotę wrócić do początku...świetnie...taki jest cel mojego pisania :hut:
pracę solany pierwszy raz wyłapałem z murów, to wtedy przenoszone były tory dla wagoników...z baszty/twierdzy prześledziłem drogę kolejki i w końcu podszedłem pod same zbiorniki...szczerze...jedna z ciekawszych rzeczy jakie widziałem podczas dwóch pobytów w Cro :hearts: i będę ją polecał każdemu bo cholernie warto :coool:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.01.2018 18:28

na Pelješacu chciałem zobaczyć jeszcze dwa miejsca :mrgreen: wiem, jest dużo więcej do oglądania ale temperatura robi swoje i ograniczam się do tego co dla mnie najważniejsze :oczko_usmiech:
ostatni rzut oka na mury Stonu

Obrazek

i jedziemy dalej...aż do :mrgreen:

Obrazek

gdzie kupujemy Dingač i Pošip i pędzimy dalej 8O a właściwie wracamy bo ta właśnie winiarnia była najdalej wysuniętym celem, który chciałem osiągnąć tego dnia :roll: po drodze wstępujemy jeszcze do Drače po małże i ostrygi :hearts: :hearts: :hearts:

Obrazek

Obrazek

i ze schowkiem (klimatyzowanym) pełnym owoców morza, ze skręconą na minimum klimą pędzimy do domu :boss:
co powstało z połączenia tych dwóch wizyt...w kolejnym odcinku :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.01.2018 18:39

gdzie kupujemy Dingač i Pošip i pędzimy dalej 8O a właściwie wracamy bo ta właśnie winiarnia była najdalej wysuniętym celem, który chciałem osiągnąć tego dnia :roll:

Taki cel to ja rozumiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017 - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone