Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.12.2017 13:27

Byłam tam, dwa lata temu. Nawet zeszłam na sam dół, i po tej morderczej drodze, zażyliśmy kąpieli.
Wody było zdecydowanie więcej 8O .
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.12.2017 14:58

kilkaset metrów od Modro Jezero znajduje się jeszcze ciekawsza dziura...Crveno Jezero...które wcale nie jest czerwone :? skąd więc nazwa?? od koloru ścian tej olbrzymiej dziury, zamieszkiwanej przez endemiczne gatunki...niestety dostępu nie ma prawie wcale, można jedynie popatrzeć z góry...podobnie jak nad Modro i tutaj znajdziemy spory parking :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

temperatura już dawno przekroczyła 42 drugą kreskę...wystarczy zwiedzania jak na jeden dzień...wracam, nie przez te cholerne bramki na Sv Ilija...przez Šestanovac... 8)

trzeba odpocząć....na jutro mamy wykupiony rejs...na Korčulę :hearts:

cdn...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.12.2017 15:12

Genialne te dziury :hearts:
Do morsów na pewno nie nalezę i ciepło lubię i potrzebuję jednak 42 stopnie to już przesada :roll: 8O :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.12.2017 18:31

Już patrząc na ścieżkę do Modro strasznie się zmęczyłam :oczko_usmiech: a to drugie powinno się nazywać Orange bo te ściany to takie czerwone raczej nie są :mrgreen:
elka21 napisał(a):Byłam tam, dwa lata temu. Nawet zeszłam na sam dół, i po tej morderczej drodze, zażyliśmy kąpieli.
Wody było zdecydowanie więcej 8O .
Pewnie odrazu jest głęboko?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.12.2017 19:39

beatabm napisał(a):Genialne te dziury :hearts:
Do morsów na pewno nie nalezę i ciepło lubię i potrzebuję jednak 42 stopnie to już przesada :roll: 8O :roll:


czy ja wiem :roll: u mnie dzisiaj najpierw było 70 stopni...co najmniej :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

a 15 minut później już trochę mniej :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

:mrgreen:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.12.2017 19:40

gusia-s napisał(a):Pewnie odrazu jest głęboko?

Tak, ale jakieś większe kamienie udało się znaleźć przy brzegu, po których można było wejść, i wyjść z wody.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 17.12.2017 20:36

gusia-s napisał(a):Już patrząc na ścieżkę do Modro strasznie się zmęczyłam :oczko_usmiech: a to drugie powinno się nazywać Orange bo te ściany to takie czerwone raczej nie są :mrgreen:
elka21 napisał(a):Byłam tam, dwa lata temu. Nawet zeszłam na sam dół, i po tej morderczej drodze, zażyliśmy kąpieli.
Wody było zdecydowanie więcej 8O .
Pewnie odrazu jest głęboko?


Podobno dno tych jezior jest na poziomie morza, a jeziora są kilkaset metrów n.p.m., więc raczej głęboko... :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.12.2017 21:31

słoma79 napisał(a):... Modro ...
... poziom wody jest bardzo niski...ale chociaż jest :mrgreen: ostatnio gdzieś widziałem zdjęcie, na którym na dnie wymalowane było boisko...więc chyba nie jest tak źle :oczko_usmiech: ...
Jak wyschnie woda grają tam mecze normalnie :mrgreen:
Od września wody nie było ale nabiera spowrotem :) - akurat z dziś info
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.12.2017 22:00

W przyszłym roku mam w planie te dziury zaliczyć :D
pierwszy raz będę w tych rejonach na stałym lądzie :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.12.2017 07:46

a 15 minut później już trochę mniej :oczko_usmiech:

brrrrrrrrrrrrrrrrrrr..... 8O
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 18.12.2017 12:34

Habanero napisał(a):Szacun za wjazd na Sv. Jure.
Naoglądałem się filmików i powiem, że kur...ca by mnie chyba trafiła z tymi cofkami i mijankami :evil:
Ale o godz. 6 rano, po pustych serpentynach, kto wie :roll: warto przemyśleć :idea:
Naprawdę zazdroszczę zdobycia szczytu, widoki powalają 8O


10 lat temu wjeżdżałem na Sveti Jure Peugotem 307 i na serpentynach końcowego odcinka przed szczytem musiałem minąć cię z dwoma dużymi busami zjeżdżającymi z góry. I całkiem zgrabnie nam to poszło na załamaniu serpentyny. Nie ma się czego bać.

BTW: Większość odwiedzających to miejsce ma jednak "relatywnie słabe" widoki z góry. Z prostej przyczyny. Gdy jest słoneczna pogoda woda morska paruje, stąd ograniczona widoczność. Nawet na zdjęciach słomy79 można dostrzec tę mgiełkę, przez którą nie widać nawet pełnych zarysów wyspy Bracz czy Hvar. I dlatego dla najlepszych widoków polecam wybierać dzień tuż po zakończeniu Bory albo ustaniu większego, kilkudniowego wiatru. Niebo jest jeszcze czyste i widok na dziesiątki kilometrów gwarantowany.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.12.2017 15:19

kamzio napisał(a):... I dlatego dla najlepszych widoków polecam wybierać dzień tuż po zakończeniu Bory albo ustaniu większego, kilkudniowego wiatru. Niebo jest jeszcze czyste i widok na dziesiątki kilometrów gwarantowany.
Taaa, jakby tak człowiek se czekał na odpowiednią widoczność to by mu urlop się skończył i nic by nie zobaczył :mrgreen:
Moje fotki z Vidovej też nie są żyletą , niebo było trochę przydymione :?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.12.2017 20:28

gusia-s napisał(a):
kamzio napisał(a):... I dlatego dla najlepszych widoków polecam wybierać dzień tuż po zakończeniu Bory albo ustaniu większego, kilkudniowego wiatru. Niebo jest jeszcze czyste i widok na dziesiątki kilometrów gwarantowany.
Taaa, jakby tak człowiek se czekał na odpowiednią widoczność to by mu urlop się skończył i nic by nie zobaczył :mrgreen:
Moje fotki z Vidovej też nie są żyletą , niebo było trochę przydymione :?


dla mnie ważniejsza od widoków była zabawa jazdą...przyjemność pokonania tej drogi...wiedziałem, że szału z widocznością nie będzie :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 26.12.2017 20:39

wiem...plan zakładał dzień aktywności, dzień lub dwa wypoczynku...ale...ja tak nie umiem :mrgreen: dlatego reszta wypoczywała, kiedy ja jarałem się spotkaniem z Jure i łaziłem po dziurach :oczko_usmiech: tym razem zrealizujemy nasze marzenia sprzed roku...Korčula...tradycyjnie jeżeli chodzi o rejsy, z załogą Feluna 8)
wyprawa całodniowa, wypływamy o 7...przed nami prawie 4 godziny rejsu, który będzie zupełnie inny niż rejs na Pelješac, a wszystko dzięki współpasażerom :hut: 8O :roll: :papa: kierunek znany...Sućuraj...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tym razem port omijamy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to mój 3 raz przy tej latarni...mogę mieć tysiąc jej zdjęć i nadal będę zachwycony widokiem Biokova w tle :hearts: płyniemy...kierunek pełne morze :mrgreen:

Obrazek

cdn...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.12.2017 21:41

...kierunek pełne morze :mrgreen:

To jest to co tygrysy lubią najbardziej :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017 - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone