Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dwie wyspy, dwa światy, dwa kolory (Lanzarote+Fuerteventura)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Dwie wyspy, dwa światy, dwa kolory (Lanzarote+Fuerteventura)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.10.2010 01:01

Marzenia się spełniły... i to w podwójnym wydaniu! :D

Pewnego jesiennego dnia 2000r w jednym z biur podróży zobaczyłem zdjęcie bajecznej plaży na jakiejś wyspie. A że taki sposób na poznawanie i dowiadywanie się o ciekawych dla mnie miejscach był dla mnie zawsze typowy jeśli idzie o plany na wyjazdy, więc i tym razem musiałem wiedziec co to jest i gdzie.
Okazało się, że to kanaryjska Fuerteventura... 8O
Mało tego- okazało się, że ta wyspa ma kilka takich bajecznych plaż!
8O :roll: :) :D
I że sa to plaże w większości puste, niezabudowane, niezadeptane, niemal dzikie! Całe kilometry a nie jakaś niewielka łacha!
Podniecenie było tym większe, że obok wisiała informacja o możliwości zakupu videokasety poświęconej wyspie (notabene kaseta wyprodukowana została przez nieistniejące już czeskie biuro "Fischer").
Tak się jednak ciekawie złożyło, że biuro w którym zobaczyłem owo zdjęcie miało powiązania z...Chorwacją, ponieważ było nastawione głownie na wczasy właśnie w CRO.
Nie mogłem wtedy przypuszczać, że dopiero po 10 latach przyjdzie mi spełnić wymarzony długo sen o wyspie i w dodatku opisywać to, co tam widziałem na forum poświęconym nomen omen CRO... :lol: 8O :lol: :roll: :?:
Cóż, nigdy nie wiemy, co będzie.
Ten rok był dla mnie tak intensywny zawodowo, że mało który byłby z nim porównywalny.
Dlatego wyczekiwany urlop jakoś tak się odwlekał i odwlekał, aż w końcu zachęcony przyjaciółmi i ich decyzją o wczasach na Teneryfie, zdecydowałem: "kupię te cholerne bilety na samolot do Kanarów i już". Będzie sztywny termin a reszta będzie się musiała do niego dostosować i koniec!
Ale na jakie połączenie kupić i na jak długo zaplanowac pobyt?
Wtedy właśnie wpadłem na myśl, że najlepiej będzie jak...odbiję sobie te 10 lat czekania i... podbiję stawkę wrażeń o podwojoną wartość- czyli zafunduję sobie 2 tygodnie na dwóch Wyspach Kanaryjskich, tych najbardziej przeze mnie upragnionych (czyli Fuerteventurze i Lanzarote)- tydzień na jednej a tydzień na drugiej- żeby za jednym zamachem jak najwięcej zobaczyć i przeżyć.
Już w czerwcu wyślęczałem kilka opcji terminu i miejsc wylotu/powrotu.
Po małych perturbacjach w końcu klamka zapadła!
Lecę na Lanzarote! A na Fuertę popłynę w rejs statkiem....
Tak się to rozpoczęło.

Czekały mnie wakacje w dwóch różnych światach, dwóch jakże odmiennych krajobrazach.
:) :) :) :D :D :D

Szalony wyścig z czasem i zleceniami we wrześniu dobiegał nieubłaganie do dnia wylotu- 18.09.
Niestety, właśnie wtedy- na kilka dni przed wylotem przyszło najgorsze...
CHORÓBSKO! :twisted: :evil:
Grypa załatwiła najpierw moją krtań, potem gardło, migdałki i w efekcie cały organizm.
Ależ się fatalnie zaczęło!
Zapieprz jednak w pracy był i to tym bardziej, że nie było odwrotu-trzeba było się sprężyć i od wczesnego rana do późnego wieczora zasuwać, żeby lada chwila zamoczyć 4 literki w ciepłym oceanie.
CDN.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.10.2010 05:52

Obrazki będą?










:lol:

Lubię patrzeć na spełniające się marzenia ...
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 28.10.2010 07:09

Takie ukryte i wyczekiwane długo marzenia dają chyba podwójną satysfakcję, kiedy się spełniają ? 8) :lol: ?

Z ciekawością tu przysiądę, pooglądam i poczytam o wrażeniach z pobytu w egzotycznych światach......no i sobie pomarzę, że może za 10 lat...... :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 28.10.2010 14:16

Żeby 10 lat na fotki nie było nam dane czekać :wink: :!:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.10.2010 14:26

Zdjęcia - zwiastuny 8) w innych miejscach na cropli, bardzo zachęcają do zapoznawania się z każdym nowym odcinkiem Twojej relacji.
Gdzieś tam w tegorocznych wakacyjnych planach miałam Kanarki, chociaż wyspy zupełnie inne. Może jak poczytam i pooglądam to co zaprezentujesz, to :roll: zmienię preferencje co do kanaryjskiego kierunku? Zobaczymy :wink:
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 28.10.2010 15:31

Czekamy na dalszy ciąg relacji:)
Ja również mam w planach te 2 wyspy i kto wie może w tym roku coś wypali. Cały czas przeglądam oferty biur podróży i czekam na promocyjne ceny.
Teneryfę już odwiedziłem i polecam wszystkim.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Dwie wyspy, dwa światy, dwa kolory (Lanzarote+Fuertevent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.10.2010 16:34

Fatamorgana napisał(a):Tak się to rozpoczęło.

Kiedy chciałem zacząć relację z Kanarków, akurat nomad wystartował z Teneryfą. Żeby mu nie wchodzić w paradę, odstawiłem Kanarki na później, a zacząłem coś innego.
Jako że akurat skończyłem jedną relacje, więc przygotowałem sobie pierwszą odsłonę Kanarków. I co? :lol:

Najwyraźniej, nie powinienem ich pokazywać. :P
Cóż - czytanie gotowej relacji zajmie mi mniej czasu, niż tworzenie własnej. ;)

Pozdrawiam, czekając na c.d.n.
Wojtek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 28.10.2010 17:18

Ciekawe, ale właśnie te dwie wyspy od dawna interesowały mnie najbardziej. Nie pojadę, to przynajmniej pooglądam - są przecież tak fotogeniczne. :D

Franz napisał(a):Najwyraźniej, nie powinienem ich pokazywać. :P


A to dlaczego? Dla mnie byłoby to bardzo ciekawe. :)
Ostatnio edytowano 28.10.2010 17:21 przez jan_s1, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.10.2010 17:19

Wojtek, no co Ty ? Przecież każda relacja jest trochę inna, nawet jeśli byłaby z tego samego miejsca, a pewnie tak nie będzie :). Ja tam chętnie poczytałabym równolegle obie :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 28.10.2010 17:25

Też podążę tym śladem ... tym bardziej, że to spełnienie Twoich marzeń ... a dla mnie tereny nieznane.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2010 18:53

Zasiadam w Kanarkowie...prosząc o jeszcze :lol:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 28.10.2010 19:16

dangol napisał(a):Wojtek, no co Ty ? Przecież każda relacja jest trochę inna, nawet jeśli byłaby z tego samego miejsca, a pewnie tak nie będzie :). Ja tam chętnie poczytałabym równolegle obie :D
dangol ,święte słowa ,dla mnie również.. nie ma problema :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 28.10.2010 19:25

No ... nareszcie ... dawaj te wysepki ... zajrzyjmy w ich dusze.
Wojtek - a ty nie czekaj, będziemy mieli stereo. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.10.2010 19:28

Stereo to nie wiem, ale znając Wojtka i Fotomorganę, to w kolorze będzie na pewno ...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 28.10.2010 20:35

Jolanda napisał(a):
dangol napisał(a):Wojtek, no co Ty ? Przecież każda relacja jest trochę inna, nawet jeśli byłaby z tego samego miejsca, a pewnie tak nie będzie :). Ja tam chętnie poczytałabym równolegle obie :D
dangol ,święte słowa ,dla mnie również.. nie ma problema :D

Przyłączam się.
Wieczory coraz dłuższe więc i czasu więcej.
Jak dla mnie .... to każdy (kto oczywiście chce) może pisać nawet po kilka relacji. Tutaj limitu ograniczającego nie ma.
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Dwie wyspy, dwa światy, dwa kolory (Lanzarote+Fuerteventura)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone