Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dwa półwyspy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.08.2017 09:02

Magda O. napisał(a):Polecam Pelješac. Powtarzam się, ale dla mnie to moje miejsce na Ziemi :D


I to jest najważniejsze. :oczko_usmiech:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.08.2017 21:37

Cd
Dziś wizyta w Stonie. To jedno z moich ulubionych miasteczek. Celem był przede wszystkim obiad w konobie, którą poznaliśmy już w 2012 roku. Tym razem również nas nie zawiodła: micha z kilkoma rodzajami muli, langustynki i po jednym przegrzebku na głowę :D rewelacja! Całość kosztowała około 160 kun. Przed konsumpcją zostaliśmy ubrani w gustowne śliniaczki :mrgreen:

19724019_1586972418019747_2146855083_o.jpg


DSC02290.JPG


DSC02298.JPG


Po obiedzie pospacerowaliśmy po Stonie.

DSC02273.JPG


DSC02276.JPG


DSC02278.JPG


DSC02281.JPG


DSC02283.JPG


DSC02285.JPG


DSC02288.JPG


DSC02289.JPG


Wieczorem z balkonu obserwowaliśmy burzę nad morzem.

DSC02270.JPG


DSC02357.JPG


DSC02358.JPG


DSC02360.JPG


DSC02365.JPG


DSC02368.JPG


DSC02375.JPG


DSC02383.JPG


Ale fajna ta Žuljana! :D
Ostatnio edytowano 04.09.2017 21:51 przez Magda O., łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.08.2017 03:43

Ston... bardzo lubię, nie będę się powtarzać (wyjaśniłam w relacji)..

Czy byliście w restauracji z granatowymi obrusami? Tam były śliniaczki? Proszę, napisz..
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2017 11:50

Katerina napisał(a):Ston... bardzo lubię, nie będę się powtarzać (wyjaśniłam w relacji)..

Czy byliście w restauracji z granatowymi obrusami? Tam były śliniaczki? Proszę, napisz..

Obrusy na foto ewidentnie białe ;)

Ston też lubię. Jak Wam się udaje te błyskawice łapać?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.08.2017 13:57

gusia-s
Obrusy na foto ewidentnie białe ;)


Próbuję rozkminić która to, bo w Stonie jest 5 głównych restauracji..Jedna z nich (przez lata miała granatowe obrusy) zawsze świeciła pustkami, choć metr dalej -konoba Bakus ma pełne obłożenie..W zeszłym roku, po 2 lampkach wina zdobyłam się na odwagę i mówię do męża: "Dzisiaj jemy tu - zobaczmy o co chodzi ". Jedzenie (zamówiliśmy klasyki , żeby porównać z Bakusem i Stagnum - salata od hobotnice, Kalmar z grila i coś tam jeszcze) było pyszne...Więc o co kaman?

Po 10 minutach wiedzieliśmy - zimne, nieprzyjazne światło ledowe i wszechobecny granat..

Wydaje mi się ,że trochę się na branży znam (kiedyś nawet miałam we współposiadaniu restaurację na wyspie - takiej bardzo dużej, w Europie :wink: ), więc zagadnęłam przemiłą kelnerkę - jak się okazało córkę właścicielki. Nie zdradzę co mówiła na temat przyczyn ( w jej mniemaniu) braku powodzenia, ale nie omieszkaliśmy powiedzieć jej o naszych spostrzeżeniach... Dorzuciłam też parę innych pomysłów jak zwabić klientelę, dziewczę poszło do matki obserwującej wszystko z wnętrza restauracji.Rozmawiały wzburzone przez 10 minut, po czym dziewczyna wróciła i...stwierdziła,że nasze dania są na koszt zakładu 8O .Doniosła też deser - stońską tortę od makarona :oczko_usmiech: , za którą nie przepadam, ale niezła była ich wersja,,
Na koniec powiedziała, ze od nowego sezonu(byliśmy pod koniec września, tydzień przed zamknięciem knajpy na zimę) będą starać się wdrożyć "dobre zmiany" :mrgreen:

Dlatego to pytanie o obrusy, tu faktycznie białe, ale może właśnie zmienili :?:

Magda, nie męcz mnie, która to konoba?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 21.08.2017 07:59

Katerina napisał(a):Ston... bardzo lubię, nie będę się powtarzać (wyjaśniłam w relacji)..

Czy byliście w restauracji z granatowymi obrusami? Tam były śliniaczki? Proszę, napisz..


To była konoba Sorgo. Nie pamiętam, czy były tam granatowe obrusy, na naszym stoliku faktycznie były białe, ale może wewnątrz były granatowe… no, nie pamiętam. Jednak faktem jest, że jeśli chodzi o tą konobę, to coś jest nie tak. Po powrocie do Polski zalogowałam się na Tripadvisorze, żeby dodać opinię i uderzyło mnie to, jak dużo złych opinii ma ta konoba. Nie mam pojęcia, skąd się to bierze. Jak wspomniałam, byliśmy tam już drugi raz i za każdym razem byliśmy zachwyceni.

gusia-s napisał(a):
Katerina napisał(a):Ston... bardzo lubię, nie będę się powtarzać (wyjaśniłam w relacji)..

Czy byliście w restauracji z granatowymi obrusami? Tam były śliniaczki? Proszę, napisz..

Obrusy na foto ewidentnie białe ;)

Ston też lubię. Jak Wam się udaje te błyskawice łapać?


Na błyskawice długo polowałam :wink: cały czas siedziałam z palcem na „spuście” i co jakiś czas pstrykałam, aż się udało :D
Ston ma jeszcze tę dodatkową zaletę, że nigdy nie ma tam tłumów.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2017 08:27

Kurcze! Katerina Gesler ;)
może powinnaś wystartować ze swoim programem i to gdzie? no w Cro rzecz jasna :)

Magda O. mam nadzieję, że błyskawice skutecznie zostały zamknięte w kadrze i dalej już było tylko słonecznie :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 21.08.2017 08:31

gusia-s napisał(a):
Magda O. mam nadzieję, że błyskawice skutecznie zostały zamknięte w kadrze i dalej już było tylko słonecznie :)


Tak, w międzyczasie spadło kilka kropel deszczu, ale następnego dnia już było jak należy :) oprócz ulewy i burzy we Vrsarze nie mieliśmy w tym roku żadnego dłuższego załamania pogody :wink: tak naprawdę pogoda utrzymuje się nam na wyjazdach od 2013 roku :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.08.2017 08:54

gusia-s
Kurcze! Katerina Gesler ;)
może powinnaś wystartować ze swoim programem i to gdzie? no w Cro rzecz jasna


:mrgreen: :mrgreen: Myślę intensywnie..ale nie o programie, tylko knajpie :roll: :oczko_usmiech:

Ta opisana przeze mnie konoba, to nie Sorgo. Myślę,że skoro wspomniałam,że zlokalizowana przy Bakusie, to mogę wspomnieć jej nazwę - Maestral.Weszłam na ich stronę na Tripadvisor - obrusy oczywiście granatowe, ale nie wiem kiedy te zdjęcia robiono.Już m
nie mogę doczekać się wizyty w Stonie we wrześniu - pierwsze co zrobię to sprawdzę :oczko_usmiech:

Czekam na c.d. :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 23.08.2017 19:02

Katerina napisał(a):gusia-s
Kurcze! Katerina Gesler ;)
może powinnaś wystartować ze swoim programem i to gdzie? no w Cro rzecz jasna


:mrgreen: :mrgreen: Myślę intensywnie..ale nie o programie, tylko knajpie :roll: :oczko_usmiech:

Ta opisana przeze mnie konoba, to nie Sorgo. Myślę,że skoro wspomniałam,że zlokalizowana przy Bakusie, to mogę wspomnieć jej nazwę - Maestral.Weszłam na ich stronę na Tripadvisor - obrusy oczywiście granatowe, ale nie wiem kiedy te zdjęcia robiono.Już m
nie mogę doczekać się wizyty w Stonie we wrześniu - pierwsze co zrobię to sprawdzę :oczko_usmiech:

Czekam na c.d. :papa:


Nie kojarzę konoby Maestral, ale to nic. My mamy swoje Sorgo i tam będziemy wracać :wink:
Własna knajpa? Hmmm... ciekawe, jaka kuchnia :?: może chorwacka? Mało u nas w kraju porządnych chorwackich knajp :)

cd.

Tego roku wyjątkowo mało jeździliśmy podczas naszego pobytu na Pelješcu. Powody były dwa: po pierwsze i najważniejsze: pierwszego dnia pobytu na Pelješcu P usłyszał jakieś piszczenie w samochodzie. Ja poczułam smród spalenizny, myślałam jednak, że to "zapach" Trstenika, koło którego właśnie przejeżdżaliśmy i nawet się zdziwiłam, że po dwóch latach od pożaru wciąż czuć spaleniznę...cóż, okazało się, że zapach wydobywał się z samochodu... porzuciliśmy więc plany wycieczkowe, w przeciwnym razie moja relacja mogłaby się znaleźć pod wspólnym projektem: Bryka zawiodła mnie na wakacjach... po powrocie do Polski okazało się, że stopiły się (zapiekły?) tarcze tylnego hamulca czy jakoś tak… :roll: na szczęście nie dalej jak w zeszłym roku odwiedziliśmy Dubrownik, region Konavle, Zatokę Kotorską i Mostar.
Drugi powód to oczywiście fakt, że znaleźliśmy się w raju, w którym niczego nam nie brakowało. Žuljana rekompensowała nam więc brak innych wrażeń. No i wcześniej już trochę pozwiedzaliśmy - Słowenia, Istria, itp.
Jednak nie mogliśmy nie pojechać do obowiązkowego punktu podczas pobytu na półwyspie: Drače i mule :D tu spotkała nas miła niespodzianka: podjechaliśmy do "naszej" budki chcąc zakupić 2 kg. Pan mówi, że nie ma tyle. Mówimy, że weźmiemy, ile ma. Pan wyciąga ostatnią siatkę z wody, waży ( wyszło ok.700 g) i mówi: to prezent 8O nie chcieliśmy się zgodzić, ale Pan się upierał, wiec wzięliśmy :oczko_usmiech: resztę dokupiliśmy w innej budce za 10 kun.

DSC02203.JPG


W Orebiču byliśmy tylko dwa razy: na pierwszych zakupach w Konzumie i po to, żeby popłynąć tramwajem wodnym na Korčulę. Tu muszę się przyznać: nie przepadam za Orebičem. Zawsze załatwiamy to, co mamy do załatwienia i uciekamy. Nie nasze klimaty. Nie mam więc stamtąd żadnych zdjęć. Ale za to droga do Orebiča to jedna z moich ulubionych :D

DSC00764.JPG


DSC00765.JPG


DSC00766.JPG


DSC00767.JPG


DSC00768.JPG


DSC00771.JPG
Ostatnio edytowano 04.09.2017 22:09 przez Magda O., łącznie edytowano 1 raz
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 23.08.2017 19:13

Do Korčuli po prostu musiałam popłynąć. Kocham to miasteczko. Obok Rovinja to mój numer 1 w Chorwacji.

DSC00301.JPG


DSC00314.JPG


DSC00315.JPG


DSC00317.JPG


DSC00324.JPG


DSC00325.JPG


DSC00327.JPG


DSC00330.JPG


DSC02214.JPG


DSC02216.JPG


DSC02217.JPG


DSC02218.JPG


DSC02219.JPG


Te schodki, zaułki, uliczki :hearts: trochę jak w Rovinju, a jednak inaczej...
Ostatnio edytowano 04.09.2017 22:37 przez Magda O., łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.08.2017 19:40

Też uwielbiam Korčulę :) Podoba mi się dużo bardziej niż Dubrovnik.

A Rovinj... jeszcze przede mną 8)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 23.08.2017 20:05

Oglądając Twoje zdjęcia widzę, że Pelješac musimy kiedyś 8O jeszcze raz odwiedzić. Koniecznie :!:
Tylko kiedy :?: :roll:

Zdjęcia błyskawic super :lol: , ja nie mam takiego refleksu a i mój aparat trochę za wolno robi zdjęcia :(

Śliniaczek bardzo twarzowy, mój w restauracji w Bilje - Slawonia, był czerweony z nadrukowaną syreną.
Jedliśmy tam gulasz z karpia ( po węgiersku z papryką ) stąd jego kolor.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.08.2017 23:49

:D czytam sobie, oglądam i wspominam znajome miejsca; podobnie jak Ty, jestem zauroczona Korculą...
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 24.08.2017 11:22

Hej

fajna relacja! - my w lipcu mieliśmy fajny apartman w Kućište z widokiem na Korčulę. I oczywiście też musieliśmy tam popłynąć, chociaż byłam w tym cudownym mieście wcześniej parę razy.
Śniadania i kolacje z widokiem na K - sami wiecie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Dwa półwyspy - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone