Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Duze fale :)

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 14.07.2004 12:16

Idziol napisał(a):hej, jakie widzieliscie najwieksze fale w Cro i gdzie...
Dopiero zaczynało bujać... ale my musieliśmy sie zbierać. Miejsce - Razanac.

Aha jeszcze zdjątko :))
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 14.07.2004 12:30

dakard napisał(a):
Idziol napisał(a):hej, jakie widzieliscie najwieksze fale w Cro i gdzie...
Dopiero zaczynało bujać... ale my musieliśmy sie zbierać. Miejsce - Razanac.

Aha jeszcze zdjątko :))


Coś nie udaje wie wkleić tego zdjątka zatem podaje adres:
http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=381984
Ostatnio edytowano 14.07.2004 12:35 przez dakard, łącznie edytowano 1 raz
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 14.07.2004 12:34

Fajne zdjęcie. To na drugim planie to góra czy fala? Jak to jest fala, to rzeczywiście duża.... :-D
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 14.07.2004 12:39

krzysiekrz napisał(a):Fajne zdjęcie. To na drugim planie to góra czy fala? Jak to jest fala, to rzeczywiście duża.... :-D


ok. 1600 m.... a wiec dość spora fala :))))
bregu
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 28.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bregu » 22.07.2004 08:43

kurcze - a ja najwieksze fale widzialem na Istrii - i nie mialy one nic wspolnego z naszymi baltyckimi - ot takie tam sobie od 0,5 do 1,0 metra

pozdravka
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 14.06.2013 08:31

Podsumowując moje wszystkie dotychczasowe pobyty w Chorwacji, większe fale to raczej rzadkość (mało otwartego morza). Raz udało mi się spore fale zaliczyć w Igrane (jako jedyni weszliśmy wówczas z kolegą do morza i fale były (jak na Chorwacje) wtedy tak duże, że - gdy nadchodziła fala - traciłem kolegę z oczu (on był tak nisko, a ja tak wysoko, później na odwrót 8) . Niestety taki dzień był tylko jeden. Było fajnie, choć trochę siniaków i zadrapań później było :)

Innym razem fajne fale miałem w Bratuszu.

Oglądam sobie właśnie filmiki na YT z Drasnic, i na kilku z nich widzę przyjemne fale - czy to przypadek, czy też tam częściej można je spotkać?
wydra2
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 15.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra2 » 15.06.2013 19:41

Ja natrafiłem na fale dochodzące do 2 metrów u wylotu zatoki w Basce. Drugi wioślarz padł na chorobę morską, a ja z ciekawości podjąłem solo walkę z wiatrem czołowym typu Bora 4B lecącym z Velebitu. Płynąłem dmuchańcem Sevylor Hudson w 3 osoby na pokładzie. Żmudna walka o każdy metr, bryzgi, grzywacze... (w takich warunkach pianka jest konieczna) Właściwie prawdziwym celem było wypłynięcie na tyle daleko na płn.wsch. by wrócić do plaży w Baszce na żaglu :) co zresztą się elegancko udało, a Hudson osiągnął chyba swój speed rekord. :mrgreen:
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 13.06.2014 12:43

sneer napisał(a):większe fale to raczej rzadkość (mało otwartego morza)


Też to właśnie zauważyłem. Wcześniej myślałem ze fale jak to fale na każdym morzu są, a tu nic. Gdy tak patrzę z kamerek to woda codziennie gładka jak w przydomowym stawie.
Szkoda bo lubię fale.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 13.06.2014 13:03

Pampalini napisał(a):
sneer napisał(a):większe fale to raczej rzadkość (mało otwartego morza)


Też to właśnie zauważyłem. Wcześniej myślałem ze fale jak to fale na każdym morzu są, a tu nic. Gdy tak patrzę z kamerek to woda codziennie gładka jak w przydomowym stawie.
Szkoda bo lubię fale.

Też byłam rozczarowana! Tylko jednej nocy fale były bardzo duże - tak sądzę choć ich nie widziałam- bałam się sama o 2 w nocy iść na plażę, a reszta załogi spała jak zabita. Słuchając z tarasu huku fal i silnego powiewu wiatru sądzę, że musiały być duże fale, tym bardziej, że rano na plaży pojawił się piasek na szer. ok 1,5 m
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2014 13:52

Idziol napisał(a):hej, jakie widzieliscie najwieksze fale w Cro i gdzie...ja osobiscie widzialem takie 2m - 3m w Basce na Krku,extra pogoda goraco,wietrzyk i taaakie duuuuze fale, chyba dlatego bo to zatoka ale nie wiem co to za wiatry, gdzie indziej byly normlane fale a jak wrocilismy to gospodyni wlasnie mowila ze duze fale w Basce wiec nie wiem czy tam tak zawsze czy akurat wtedy takie byly ...



Duże fale spotkasz w każdym przesmyku między wyspa-wyspa; wyspa- półwysep(stały ląd). Jednak też muszą być ku temu sprzyjające okoliczności takie jak przypływ i mocny wiatr. Ostatnio wracając z Korćuli do Loviśte spotkałem takie prawie dwumetrowe i dość krótkie. Napełniłem się do pełna adrenaliną.


Obrazek
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 13.06.2014 17:10

Takie były w ubiegłym roku w Tucepi :D

Obrazek
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 17.06.2014 09:56

Odpiszę "sobie sam" na wcześniejszą uwagę o Drasnicach. Nie wiem, czy miałem szczęście, czy to reguła, ale - zgodnie z oczekiwaniem - w zeszłorocznym pobycie w Drasnicach miałem wyjątkowe szczęście do zacnych fal. Może to jakaś wyjątkowa miejscówka pod tym względem. No i zgadza się z tym, co pisze smoki3. Mamy tam "przesmyk" między Brac a Hvar.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 17.06.2014 10:04

sneer napisał(a):Odpiszę "sobie sam" na wcześniejszą uwagę o Drasnicach. Nie wiem, czy miałem szczęście, czy to reguła, ale - zgodnie z oczekiwaniem - w zeszłorocznym pobycie w Drasnicach miałem wyjątkowe szczęście do zacnych fal. Może to jakaś wyjątkowa miejscówka pod tym względem. No i zgadza się z tym, co pisze smoki3. Mamy tam "przesmyk" między Brac a Hvar.


Też byłem w Draśnicach w zeszłym roku (22.06 znów jedziemy ;)) i podobnie jak Ty zauważyłem, że jest tam dość znaczna tendencja do dużych fal. Robią się one zwykle o tej samej porze (pewnie związane z jakimiś pływami), ale ogólnie największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia było koło 16-17 każdego dnia.
W innych miejscach w Chorwacji nie spotkałem się z takimi dużymi i częstymi falami.
M. in z powodu tych fal to miejsce jest takie wyjątkowe. Dzieciaki je uwielbiają :D
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 18.06.2014 16:42

pietja10 napisał(a):
sneer napisał(a):Dzieciaki je uwielbiają :D
I stary "pampalini" też :lol:
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 25.06.2014 16:34

bregu napisał(a):kurcze - a ja najwieksze fale widzialem na Istrii - i nie mialy one nic wspolnego z naszymi baltyckimi - ot takie tam sobie od 0,5 do 1,0 metra
Ty chyba porównujesz Bałtyk z Mazurskimi Jeziorami. Na Bałtyku to fale są 4 i 5 metrowe. Jestem żeglarzem i wiem co mówię. Całe dwa tygodnie ubiegłego roku pływałem z Sukosanu do Splitu fale 1 do 2 m a czsami flauta tak i bywa na Bałtyku. Inna fala jest na otwartym morzu a inna przy brzegu gdzie się wznosi bo jest płytko i wydaje się ze jest duża :)))))))))

pozdravka
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone