Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dugi Otok - Savar 2011....5 raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 20.08.2011 20:15

gotovina napisał(a):Dzisiaj tj. 20.08 wróciłem z wspaniałego urlopu w Bozavie na wyspie Dugi Otok. Chodziło mi po głowie aby coś szerzej o tej mało popularnej wyspie napisać. Przegladając forum zauważyłem że ty już tą wyspę opisujesz. W związku z tym chyba nie ma sensu powielać watku więc oczywiście jesli nie masz nic przeciwko, w najblizszym czasie podzielę się oceną tego Otoku z mojej perspektywy. I opisowo i zdjęciowo.

Moim zdaniem jak najbardziej ma sens opisywanie wyspy po swojemu. To nie będzie powielanie wątku.
Każdy widzi, odbiera coś konkretnego inaczej i to właśnie jest warte pokazania/opisania. Zdjęcia masz napewno inne niż Hassanbey, byłeś też napewno w innych miejscach ;)
Zakładaj nowy wątek i pisz, wklejaj, pisz, wklejaj ... wszyscy na to czekają.
Wyspa, jak pewnie zauważyłeś jest mało popularna na forum, więc relacja będzie mile odebrana i bardzo poczytna :D
Kolejnych pytań na jej temat pewnie też nie zabraknie.

gotovina napisał(a):P.S. Do Nero !!!
Wszystkie sprawy które przekazałeś mi przed moim wyjazdem zostały zdobyte. Są różne opinie (byliśmy we dwie rodziny) ale o tym wkrótce.
Pozdrawiam


A tego to jestem najbardziej ciekaw ... "moje" miejsca ...
Z niecierpliwością czekam na spostrzeżenia i te różne opinie ;)
Pozdrawiam
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 22.08.2011 08:23

Nero zmotywowałeś mnie. Wkrótce bedę zamieszczał relację w nowym wątku. Pozdrawiam
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 22.08.2011 10:54

Nowe wątki nowe wrażenia :)
Ja za chwilkę dokończę swoje bo mnie wysłano na delegację i nie za bardzo mam jak pisać :)
samson
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 24.08.2011
Savar

Nieprzeczytany postnapisał(a) samson » 25.08.2011 10:11

hassanbey napisał(a):Nowe wątki nowe wrażenia :)
Ja za chwilkę dokończę swoje bo mnie wysłano na delegację i nie za bardzo mam jak pisać :)

Witam wszystkich .

:D ,,hassanbey" .Mieszkaliśmy troszkę wyżej od Ciebie od 06 08 do 16 08 11 apa.Marić
odległość od wody Gospodarz sowicie nagradzał własną rakiją i winem swojej roboty,bardzo dobra jakość .Świerze ryby(,,uszata"30kun/kg nie patroszone) organizowała nam Gospodyni mam namiar na rybaka,zapisałem telefon więc pewnie tam wrócę chociaż z rybami było ciężko ze względu na ilość ludzi na płyciznach i pełnie księżyca,ja nic na wędkę nie złowiłem.Miejsce godne polecenia ze względu na małą ilość ludzi-minus to dojazd na dobrą plażę samochodem .


Kot na murku to Artur.
Pozdrawiam .
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 27.08.2011 21:05

Hassanbey gratuluję relacji :) Patrząc na uhahany pycholek Leili widze moją Goldi na tegorocznych wakacjach na Hvarze...eh..woda, cóż im więcej do szczęścia potrzeba :)
Z niecierpliwością czekam na c.d.

Pozdrawiam serdecznie, a Goldusia macha wesoło ogonkiem do koleżanki :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.09.2011 09:54

gotovina napisał(a):Nero zmotywowałeś mnie. Wkrótce bedę zamieszczał relację w nowym wątku.


No i gdzie ta relacja? Też bym się zapisał do grona czytelników, bo Dugi Otok jest na mojej liście życzeń (choć trochę zniechęcają mnie opowieści hassanbeya o trudnościach w zaopatrzeniu w rybki i %).
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 07.09.2011 15:05

Widoki z tarasu cudowne :) , ale bez rybek :cry: ....nie może być :wink:

Pozdrawiam
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.09.2011 11:50

Na Dugi Otok mieliśmy jechać swego czasu, ale trochę nas odstraszyło to, że mieliśmy bardzo mało informacji na temat tego miejsca, baliśmy się, że trafimy na totalne za...pie, gdzie psy szczekają wiadomo czym (z całym szacunkiem dla Lei ;) )
No to teraz będę mieć informacje z pierwszej ręki. Na razie mi się podoba.
Piękny pies!!!! ;) Ile ma lat?
Pozdrawiam,
Magda
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 08.09.2011 14:11

Wygnało mnie troszkę po Polsce ale wracam i dokańczam relację

Po półmetku naszego pobytu na wyspie, stwierdziliśmy jednoznacznie , że wyspa musi być o wiele ładniejsza od strony morza

Obrazek
Obrazek

Widzieliśmy urocze zatoczki....
Obrazek
...niedostępne od strony lądu, chyba że ktoś się chce przedzierać przez krzaczory 20 minut

Na wyspie znajduję się jaskinia "Straśna Peć" do której się udaliśmy całą ekipą.
Zaraz po zjeździe z drogi - widoczny kierunkowskaz - znajduje się coś w rodzaju parking oraz szlaban. Jako że w Polsce szlabany (nawet podniesione do góry) oznaczają "Nie wolno wjeżdżać !!" , zostawiliśmy auto i skocznie udaliśmy się w kierunku jaskini.
Obrazek

Po 15 minut marszruty troszkę nam miny zrzedły bo jaskini ani widu a z nieba leje się niewyobrażalny żar. Po następnych 10 minutach stwierdziliśmy że wracam po auto....i to była słuszna decyzja - byliśmy dopiero w połowie drogi. Droga do jaskini jest wąska i jest to droga z kamieni ale da radę przejechać. Ja swoją Vectrą C Kombi dałem radę i nie uszkodziłem auta :)

Po dotarciu na miejsce, zza krzaków wyłonił się Pan który sprzedał nam bilety i wraz z nim weszliśmy zwiedzać jaskinię. Pan mówił w kilku językach...oprócz Polskiego :)
Mówił po chorwacku powoli i jakoś dało się go zrozumieć.
Jaskinię odkryto w 1848 roku. Odwiedzali ją Franciszek Józef oraz Książę Edward VIII. Jaskinię otwarto niedawno znów do zwiedzania po 103 lata zamknięcia jej. Nie była ona jednak dobrze chroniona bo widoczne są skutki wandalizmu :(
W środku na niewielkiej stosunkowo powierzchni są widoczne różnorakie formy skalne.
Zdjęcia robione przy latarce Pana który nas oprowadzał
Obrazek
Obrazek

Osobiście mi, jak i mojej rodzince jaskinia się podobała....a szczególnie ten miły chłodek :D
Obrazek

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy :(
Ostatniego dnia pobytu w Chorwacji pobudka o 4 rano :? bo prom odpływa 5.45 i chcieliśmy się na niego załapać a że wyjeżdżaliśmy w sobotę mogło być różnie
Po przyjeździe i zapakowaniu się na prom,pozostał w połowie jeszcze pusty....a mieści się na nim ok.100 pojazdów
Obrazek

Jak widać na załączonej fotce wszyscy wypoczęci i opaleni więc wyjazd uważam za udany...tylko te miny "To już koniec ?!"
Obrazek

Podczas rejsu delektowaliśmy się ostatnimi pięknymi widokami...
Obrazek
Obrazek

...które to wszyscy chcieli utrwalić czym tylko się da :D
Obrazek

Ostatni rzut oka na Zadar od strony morza....
Obrazek

Czy wyjazd był udany? Chyba tak :)
Obrazek

Na koniec podróży po Chorwacji aby nie było zbyt pięknie i bez korków wpakowaliśmy się w koreczek na granicy Chorwacko/Słoweńskiej ....oczywiście w drugą stronę wszystko na bieżąco :twisted:
Obrazek

W drodze powrotnej aby zabić nudę, "polowaliśmy" na auta z fajnymi rejestracjami
I tak....
była Pszczółka....
Obrazek

...był rozśpiewany samochód....
Obrazek

...było auto które lało siódemkami :)
Obrazek

...był także WILK ale nam uciekł :lol:

To tyle jeżeli chodzi o mój pobyt na Dugim Otoku.
Uzbrojony w nabyte doświadczenie pojechałbym tam jeszcze raz, ze względu na spokój i naprawdę niewielką ilość turystów.
%% trzeba szukać po domach a nie przy drogach, ryby....no cóż może nie miałem szczęścia.
W przyszłym roku półwysep Peljesac (bo mnie jeszcze tam nie było) albo wracam na Hvar w to samo miejsce co 3 lata temu czyli Robinsonada w zatoce Torać
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.09.2011 14:49

Dzięki za relację, fajnie się czytało. Chyba jednak Dugi Otok poczeka aż "zaliczę" Hvar...i może Mljet 8)
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 12.09.2011 09:51

Dorzucam jeszcze nagranie z komóreczki drogi z jaskini Straśna Peć jakby ktos chciał się tam wybrać :D
Przepraszam za tło "muzyczne" ale ekipa miała już dosyć słonka :)

GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 12.09.2011 23:06

bardzo ciekawa relacja, nie jest w stanie jej zepsuć brak świeżych owoców, ryb i kalmarów :-)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.10.2011 13:37

Hej.
Mógłbyś mi jakieś namiary na tę chatę podać?
W profilu jest skrzynka.
Dzięki. :D
ferina
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferina » 28.06.2013 23:27

Witam.
Jestem nowym uczestnikiem tego forum. Wybieram się 4 sierpnia na Dugi Otok i twoja relacja (hassanbey) jest dla mnie najlepszą rzeczą jaką znalazłam na temat tej wyspy!!! Też nocujemy w Savar, tylko trochę wyżej, w głąb lądu. Też liczę na świeże dary z morza , mam nadzieję, że gospodarze coś w tym temacie pomogą.
Postaram się po powrocie ładnie opisać swoje wrażenia, bo naprawdę taka relacja to jest na wagę złota.
Gdzie bankomat, piekarnia, kantor, stacja benzynowa...niby przyziemne rzeczy a takie ważne...
Mam pytanie co do stołowania się, bo wyczytałam ,że tylko w Sali jadaliście, czy to znaczy , że inne miejsca odstraszały czy po porostu ich brak?
Pozdrawiam
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 29.06.2013 18:59

A Sali jest najwięcej knajpek, reszta to knajpki przy marinach więc cena w nich może powalić z nóg.
Miłego wypoczynku.....Ja w tym roku Karlobag
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dugi Otok - Savar 2011....5 raz w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone